Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2019.08.03 17:38

Pozycjonowanie strony, czyli jak skutecznie zdobywać więcej klientów z Internetu?

W ostatnim czasie coraz więcej osób dokonuje zakupów online i wyszukuje usługodawców za pomocą sieci, dlatego też marketing internetowy zyskuje na popularności. Bez porządnej strony internetowej i skutecznej reklamie bardzo trudno jest odnieść sukces praktycznie w każdej branży. Aby wskoczyć na wysokie pozycje w wyszukiwarce Google warto postawić właśnie na pozycjonowanie stron.
Pozycjonowanie strony, czyli jak skutecznie zdobywać więcej klientów z Internetu?
Pozycjonowanie strony, czyli jak skutecznie zdobywać więcej klientów z Internetu?

Pozycjonowanie strony od A do Z

Pozycjonowanie witryn internetowych najprościej rzecz mówiąc to cały szereg różnorodnych działań, których głównym zadaniem jest oczywiście poprawienie widoczności strony w wyszukiwarkach internetowych. Każdy kto korzysta z wyszukiwarki internetowej Google bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że po wprowadzaniu wybranej frazy (słowa kluczowego) wyświetla się automatycznie kilkanaście propozycji konkurencyjnych firm, które najdokładniej odpowiadają zapytaniu. Jak łatwo się domyśleć najczęściej odwiedzane będą strony, które znajdują się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarce Google. Zadaniem pozycjonowania jest właśnie zajęcia jak najwyższej pozycji, dzięki czemu będzie można pozyskać wielu nowych klientów do swojej firmy.

Zobacz wideo poradnik

Co to jest pozycjonowanie? Na czym polega SEO?

Wyniki organiczne i sponsorowane

Warto wspomnieć również i o tym, że wyszukiwarka Google wyświetla nie tylko wyniki organiczne (pozycjonowanie), ale również płatne wyniki sponsorowane z kampanii Google ADS. Po wprowadzeniu danego słowa kluczowego na samej górze w pierwszej kolejności wyświetlane są linki sponsorowane (najczęściej 3 pozycje) za które w dużej mierze odpowiada Google ADS. Linki te oznaczone są symbolem "Reklama" i mogą znajdować się również na samym dole strony. Dopiero pod wynikami sponsorowanymi wyświetlanych jest 10 wyników organicznych. Agencje SEO oferują zarówno pozycjonowanie w wynikach organicznych, jak i również kampanie ADS, dzięki którym można zająć pierwsze miejsce w wynikach sponsorowanych, które charakteryzują się największą klikalnością.

Jak działa Google ADS?

Kampanie linków sponsorowanych są idealnym wyborem nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorców. Największą zaletą ADS jest to, że nie trzeba czekać tygodniami, aż strona trafi na pierwsze miejsce. Po uruchomieniu nowej kampanii nasza strona może od razu wyświetlać się na wysokich pozycjach. Warto wspomnieć również i o tym, że można tworzyć nie tylko reklamy tekstowe, ale również wysokiej jakości reklamy graficzne i video. Za pierwsze miejsce w wynikach sponsorowanych trzeba oczywiście zapłacić. W dużej mierze do właśnie od naszego budżetu zależy, jak wysoko w rankingu Google znajduje się nasza strona i jak długo utrzyma się na pozycji. Narzędzie ADS działa na zasadzie prostej aukcji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że kto zapłaci najwięcej, ten uzyska lepszą pozycję. Duży wpływ na pozycje w wynikach sponsorowanych ma również optymalizacja rekamy pod wybrane słowa kluczowe.

Jak działa pozycjonowanie organiczne?

Jeżeli chodzi o pozycjonowanie organiczne, to jest ono zdecydowanie bardziej skomplikowane. Aby wskoczyć na wysokie pozycje przy dość konkurencyjnych słowach kluczowych, niekiedy trzeba odczekać nawet kilkanaście tygodni. Wyszukiwarka Google ustala ranking wyników organicznych opierając się na wielu algorytmach. Zadaniem pozycjonerów jest doprowadzenia strony internetowej do takiej postaci, aby spełniała ona wszystkie wytyczne Google dla webmasterów. Niestety nie wszystkie algorytmy Google są znane dla specjalistów SEO i co najgorsze bardzo często się one zmieniają, dlatego też utrzymanie się na wysokich pozycjach jest naprawdę trudnym zadaniem.

Agencja SEO - czy warto skorzystać z jej pomocy?

Jeżeli chodzi o proste słowa kluczowe, które nie mają dużej konkurencyjności, to każdy jest w stanie samodzielnie wypozycjonować się na wybrane frazy. W wielu przypadkach wystarczy prosta optymalizacja strony, aby wyświetlać się wysoko na lokalne słowa kluczowe. Jeżeli chodzi o trudniejsze frazy, to tutaj warto skorzystać z pomocy doświadczonej agencji SEO, która oferuje kompleksowe i efektywne pozycjonowanie stron. Bez pomocy specjalistów od marketingu internetowego bardzo trudno będzie osiągnąć skuteczne wysokie pozycje. Agencje SEO korzystają z własnego zaplecza do pozycjonowania i specjalnych narzędzi SEO premium, dzięki czemu mają zdecydowanie większe możliwości, niż zwykli właściciele stron. Pamiętać należy jedynie o tym, aby korzystać z usług rzetelnych agencji SEO, które oferują skuteczne i bezpiecznie pozycjonowanie.

Bany i filtry Google

Sztuczne wpływanie na pozycje strony w wyszukiwarce Google jest oczywiście nieetyczne i niedozwolone, dlatego też Google może ukarać nas w postaci bana albo poprzez nałożenie filtru. Ban bardzo często oznacza całkowicie usunięcie z wyników wyszukiwania Google. Filtry z kolei oznaczają obniżenie pozycji strony o określone pozycje. Jak wspomniano powyżej warto zatrudnić rzetelne agencje SEO, które oferują wyłącznie white SEO (bezpieczne praktyki pozycjonowania), dzięki czemu nie trzeba będzie obawiać się nałożenia filtrów i banów.

Zobacz wideo poradnik

Co to jest ban Google, a czym filtr Google?

Jakie zalety ma pozycjonowanie stron?

W dzisiejszych czasach pozycjonowanie stron jest najprostszym i najszybszym sposobem na to, aby ze swoją ofertą dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych odbiorców. Dzięki wysokim pozycjom w wyszukiwarce Google, można nie tylko zwiększyć zyski w swojej firmie, ale również poprawić jej pozytywny wizerunek. Jedną z największych zalet pozycjonowania jest przede wszystkim to, że z naszą ofertą możemy dotrzeć do świadomych konsumentów, którzy w rzeczywistości zainteresowani są naszą ofertą.

Kluczem do sukcesu jest oczywiście precyzyjne dobranie słów kluczowych. Dzięki SEO można szybko dowiedzieć się, czego tak naprawdę poszukują poszczególni użytkownicy, dzięki czemu będzie można to im dostarczyć. Dla wielu osób olbrzymią zaletą pozycjonowania jest także to, że nie ma ono żadnej bariery geograficznej. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nasze reklamy mogą być wyświetlane nie tylko w wybranym mieście, ale również w całym kraju albo za granicą. Targetowanie geograficzne to idealne narzędzie dla wszystkich tych osób, które chcą dotrzeć jedynie do odbiorców regionalnych.

Zobacz wideo poradnik

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie stron?

Jak pozycjonować stronę internetową?

Osoby, które chcą samodzielnie pozycjonować swoją stronę internetową muszą zdobyć nie tylko niezbędną wiedzą, ale również poświęcić na to trochę czasu. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie się pozycjonować, powinny skorzystać z pomocy doświadczonej firmy pozycjonerskiej. Metod pozycjonowania jest naprawdę bardzo wiele i cały czas się one zmieniają, dlatego też nieustannie trzeba być na bieżąco z najnowszymi trendami w SEO.

Optymalizacja strony pod kątem SEO

W pierwszej kolejności należy zadbać oczywiście o kompleksową optymalizację strony. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby przygotować wysokiej jakości treści (content), które zawierać będą nasze słowa kluczowe. Jeżeli dopiero jesteśmy w trakcie budowy strony www, to warto poszukać takie firmy, które projektują strony zgodnie z najnowszymi wytycznymi Google.

W dzisiejszych czasach zadbać trzeba przede wszystkim o to, aby strona była w 100% mobilna i szybko się ładowała. Jeżeli korzystamy z popularnych systemów zarządzania treścią (CMS), to warto doinstalować specjalne wtyczki SEO, które znacząco ułatwią i przyśpieszą optymalizację.

Pozyskiwanie wartościowych linków

Pozycjonowanie stron internetowych w dużej mierze opiera się głównie na pozyskiwaniu wartościowych linków zewnętrznych, które prowadzić będą do naszej witryny. Im mocniejszy link, tym oczywiście większe szanse na poprawienie pozycji naszej strony w wyszukiwarce Google. W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby pozyskiwać tematyczne linki. Niestety w sieci jest wiele śmieciowych miejsc, w których można zdobyć niskiej jakości linki.

W dużej mierze to właśnie z powodu dużej liczby słabych jakościowo linków, można otrzymać od Google filtr. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście linkowanie z wysokiej jakości zaplecza tematycznego. Unikać należy z kolei firm, które pozyskują linki poprzez automaty. W przypadku linkowania liczy się nie ich ilość, a jakość. Godne polecenia są silne i moderowane katalogi internetowe albo fora tematyczne, dzięki którym można pozyskać wiele ciekawych linków.

Więcej: https://projektmarketing.pl/pozyskiwanie-mocnych-linkow-seo/

Pozycjonownie lokalne

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również pozycjonowanie lokalne. Jak sama nazwa wskazuje jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą oferować swoje towary i usługi jedynie na rynku lokalnym. Dzięki narzędziu o nazwie Google Maps, każdy jest w stanie stworzyć dla swojej strony własną wizytówkę internetową, dzięki której będzie można wyświetlać się nie tylko w wynikach organicznych, ale również w mapkach Google. Jak łatwo zauważyć mapki Google wyświetlane są zazwyczaj na samej górze wyników wyszukiwania, dlatego też warto zoptymalizować swoją stronę właśnie pod wyniki lokalne.

Długi ogon w pozycjonowaniu

Na samym końcu warto wspomnieć o pozycjonowaniu na długi ogon, które wbrew pozorom cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Long tail to nic innego jak frazy mniej popularne. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale w niektórych branżach pozycjonowanie się na drobnych i mniej popularnych słowach kluczowych daje zdecydowanie więcej korzyści, niż pozycjonowanie się na główne słowa kluczowe. Long tail to doskonała propozycja również dla tych osób, które chcą nieco rozszerzyć pozycjonowanie i urozmaicić profil linkowania. Pozycjonowanie się wyłącznie na kilka wybranych słów kluczowych nie wygląda zbyt naturalnie, dlatego też warto zadbać o różnorodność linkowania z uwzględnieniem fraz kluczowych z długiego ogona.

Podsumowanie

Pozycjonowanie stron zarówno w wynikach organicznych, jak i również w kampaniach linków sponsorowanych (Google ADS), daje olbrzymie możliwości, dlatego też nie można przejść obok niego obojętnie. Dzięki pozycjonowaniu można prowadzić zdrową rywalizację nawet ze swoimi największymi konkurentami. SEO to jedno z najskuteczniejszych narzędzi do promowania swojej firmy w Internecie, dlatego też warto dowiedzieć się dokładnie na czym polega pozycjonowanie i jak można skorzystać z jego olbrzymiego potencjału. Osoby, które nie chcą zagłębiać się głęboko w jego tajniki, mogą oczywiście skorzystać z pomocy specjalistów SEO.

Red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Pozycjonowanie strony, czyli jak skutecznie zdobywać więcej klientów z Internetu?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 462
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl