Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.08.03 19:03

Pielgrzymi są już w Biłgoraju

Wyruszyła 37. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej na Jasną Górę. Do celu pątnicy dotrą 14 sierpnia, by dzień później wspólnie z pielgrzymami z całego kraju przeżywać święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dziś w godzinach popołudniowych dotarli do Biłgoraja.
Pielgrzymi są już w Biłgoraju
Pielgrzymi są już w Biłgoraju

Tegoroczna, 37. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej na Jasną Górę wyruszyła 2 sierpnia i odbywa się pod hasłem "W mocy Bożego Ducha".

Pielgrzymi z grup: zamojskiej, hrubieszowskiej, lubaczowskiej i tomaszowskiej dotarli do Biłgoraja w sobotnie popołudnie, 3 sierpnia. Wraz z pątnikami z biłgorajskich parafii wyruszą w dalszą drogę w niedzielę rano. Na godz. 8:30 zaplanowano mszę św.

Program codzienny pieszej pielgrzymki to rozważania poranne, konferencja w ciągu dnia i apel, który jest podsumowaniem całego dnia. Wszyscy pątnicy w drogę biorą ze sobą intencje swoje lub bliskich, każdy ma o co prosić, za co dziękować. Wielu podkreśla, że dzięki pielgrzymowaniu otrzymali wiele łask.

Każdego dnia uczestnicy mają do przejścia kilkadziesiąt kilometrów, często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jaka pogoda czeka na pątników w tym roku? Większość podkreśla, że nie ma to znaczenia, że nie ma złej pogody na pielgrzymowanie. To trud, którego podjęcie przynosi radość.

Pątnicy z diecezji pokonają w sumie ponad 300 km. Na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia, po kilkunastu dniach marszu, wspólnie z grupami z całego kraju przeżywać święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Pielgrzymi są już w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6521
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Aleksandrów   Szkoda, że Nasza Posłana nie idzie z raz na pielgrzymkę. Wstyd dla Pisu ze była posłanka z Aleksandrowa od Borowców. No cóż tylko WSTYD i NIESMAK.
Sąsiad: Bździuch Kamil, Alfreda, Marian Polak i Teresa Wszoła.
Wstyd Posłanko za Brata i te oszustwa
3 sierpnia 2019
+11
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Ostrzeżenie o marznących opadach
IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o marznących opadach w powiecie biłgorajskim. Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.
4 godziny temu
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl