Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Porada eksperta
2019.08.02 10:08

Jaka waga samochodowa usprawni działanie firmy?

Ważenie pojazdów to w przemyśle jedna z najważniejszych czynności. W końcu dzięki temu możliwe jest dostosowanie się do obowiązujących norm. Dzięki temu wiemy, czy nie przekraczamy wyznaczonego ciężaru i będziemy mogli swobodnie przewozić określoną ilość towaru. Jednak czasem ważenie środków transportu może zajmować wiele czasu, więc warto zastanowić się nad tym, czy istnieje waga, która usprawni ten proces.
Jaka waga samochodowa usprawni działanie firmy?
Jaka waga samochodowa usprawni działanie firmy?

Do czego służą wagi samochodowe?

Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że wagi samochodowe są niezbędnym wyposażeniem wielu firm, a szczególnie tych, które zajmują się transportem. Najczęściej dotyczy to pojazdów ciężarowych, ponieważ konieczne jest skontrolowanie ciężaru przewożonego transportu. Poza tym wagi samochodowe pozwalają ustalić, ile będą wynosiły stosowne opłaty, a także, jaki jest ciężar załadunku. Poza tym wiąże się to również z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, które są związane z poruszaniem się po drogach krajowych lub zagranicznych.

Jakie są rodzaje wag?

Warto zwrócić uwagę na to, że wagi samochodowe mogą mieć różny rodzaj, który jest dostosowany nie tylko do potrzeb firmy, ale również do pojazdów. Jednak zazwyczaj wykorzystuje się modele zamontowane w stałym miejscu na podłożu. Dzięki temu np. samochody ciężarowe nie mają problemu z dostaniem się na nie. Poza tym są również wagi, które są przystosowane do ciężarów pojazdów, rodzaju nawierzchni, mobilności, budowy oraz rodzaju pomiarów. Widać więc, że z łatwością można znaleźć model dostosowany do indywidualnych potrzeb firmy.

Czy proces ważenia wymaga dużo czasu?

Bez wątpienia sam proces ważenia wymaga sporo czasu, co jest szczególnie uciążliwe w miejscach, gdzie odbywa się to bez przerwy. W większości przypadków największym problemem jest to, że konieczne jest wjechania na urządzenie, wyłączenie silnika, a później czekania aż pojawi się wynik. Dlatego w firmach logistycznych lub transportowych konieczne jest poświęcenie sporej ilości czasu na sprawdzenie ciężaru, co może wiązać się z opóźnieniami lub po prostu mniej efektywną pracą. Właśnie z tego powodu warto poszukać urządzenia, które przyspieszy ten proces.

Waga osiowa - czy przyspiesza proces ważenia?

Wykorzystywanie wagi osiowej może znacznie przyspieszyć czas ważenia, ponieważ możliwe jest przeprowadzenie pomiarów w trakcie ruchu. Poza tym zostaje skontrolowane przeciążenie osi, a przy okazji sprawdzanych jest ruch. Cały proces odbywa się przy pomocy pomostu wagowego, na którym obowiązuje ograniczona prędkość. Jednak dzięki temu otrzymujemy dokładniejsze wyniki, a pojazd nie musi się zatrzymywać, co przyczynia się do sprawniejszego sprawdzenia ciężaru. Takie modele wagi znajdziemy na stronie https://www.tamtrongroup.com/pl/product/dynamiczna-waga-samochodowa-dw600/.

Pozostałe funkcje wagi

  • Identyfikacja kartami, która jest możliwa dzięki specjalnym karton,
  • Sygnalizacja świetlna i szlabany,
  • Podgrzewanie pomostów,
  • Terminal dla kierowców,
  • Dodatkowe funkcje, dzięki którym tablice rejestracyjne są automatyczne rozpoznawane.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jaka waga samochodowa usprawni działanie firmy?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 495
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 21:14 Biłgoraj
Biłgorajskie morsy rozpoczęły sezon
W sobotnie popołudnie, 7 grudnia nad zalewem Bojary w Biłgoraju rozpoczęto sezon morsowania. Z kąpieli w lodowatej wodzie skorzystało ponad 50 osób.
w środę, godzina 10:57 Biłgoraj
Nietrzeźwy wiózł pasażerkę
we wtorek, godzina 11:54 Powiat
Plebiscyt na najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego rozstrzygnięty
w niedzielę, godzina 09:40 Biłgoraj
Festyn Mikołajkowy dla Igi
W piątkowe popołudnie w biłgorajskiej czwórce już po raz piąty zorganizowano Festyn Mikołajkowy. Wydarzenie oprócz dobrej zabawy było również okazją do pomocy Idze, małej mieszkance Biłgoraja, która od urodzenia walczy z nieuleczalną chorobą.
w poniedziałek, godzina 15:53 Biłgoraj
Małgorzata Kidawa - Błońska w Biłgoraju
29 listopada 2019 Biłgoraj
Pożar domu w Biłgoraju
1 grudnia 2019 Biłgoraj
Grali dla Piotrka
Piotrek, uczeń ZSBiO w Biłgoraju ma za sobą walkę z rakiem, by odzyskać pełna sprawność potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Aby wspomóc Piotrka i jego rodzinę, w niedzielę, 1 grudnia w hali sportowej ZSBiO zorganizowano charytatywny turniej siatkówki.
w poniedziałek, godzina 09:35 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności okiem drona
we wtorek, godzina 08:06 Biłgoraj
50 lat minęło…
w sobotę, godzina 19:12 Biłgoraj
Biegi mikołajkowe
Rada Osiedla Bojary i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosili na Rekreacyjny Bieg Mikołajkowy i IV edycję Crossu Bojarskiego. Wydarzenie odbyło się w sobotnie popołudnie, 7 grudnia.
we wtorek, godzina 12:20 Józefów
Kobieta potrącona przez wózek widłowy
w środę, godzina 15:27 Nadrzecze
Spotkanie z Historią w Nadrzeczu
w niedzielę, godzina 19:54 Biłgoraj
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2019
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju wzorem ubiegłych lat dołączył do ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W ramach przedsięwzięcia w niedzielę, 8 grudnia w hali sportowo-widowiskowej OSiR zorganizowano koncert wychowanków.
w środę, godzina 11:46 Biłgoraj
Zgłębiali tajniki chemii
w piątek, godzina 13:14 Dereźnia
Do Dereźni zawitał Św. Mikołaj
2 grudnia 2019 Karate
XXVIII Mikołajkowy Turniej Karate
Ponad 300 zawodniczek i zawodników z województwa lubelskiego wzięło udział w XXVIII edycji Mikołajkowego Turnieju Karate, który odbył się w niedzielę, 1 grudnia w hali sportowej OSiR.
w środę, godzina 14:38 Biłgoraj
Ruszyła kolejna edycja festiwalu Gaudium
w środę, godzina 08:10 Biłgoraj
"Wychowanie przez czytanie"
27 listopada 2019 Lubelszczyzna
Michał Mulawa zostanie wicemarszałkiem województwa lubelskiego?
Pochodzący z Tarnogrodu Michał Mulawa najprawdopodobniej zostanie wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Zastąpi na tym stanowisku Dariusza Stefaniuka, który w październikowych wyborach parlamentarnych uzyskał poselski mandat.
4 grudnia 2019 Józefów
Kłusowali na tzw. "drgawicę"
4 grudnia 2019 Tarnogród
18-latek ukradł samochód i go rozbił
w piątek, godzina 17:37 Gmina Biłgoraj
Nowe stawki za odbiór śmieci w gminie Biłgoraj
W czwartek, 5 grudnia, opłaty za gospodarowanie odpadami podnieśli radni Rady Miasta Biłgoraja, dziś, w piątkowe popołudnie, 6 grudnia, to samo zrobili radni Rady Gminy Biłgoraj. Na wniosek wójta podjęta została uchwała, która zakłada wzrost kosztów o kilka zł od osoby. Szczegóły poniżej.
w niedzielę, godzina 09:29 Biłgoraj
Rozmawiali o lasach prywatnych
w sobotę, godzina 15:53 Biłgoraj
Finał Szlachetnej Paczki. 55 rodzin otrzyma pomoc
5 grudnia 2019 Biłgoraj
Śmieci będą znacznie droższe
W bieżącym roku mieszkańcy Biłgoraja płacili 12,5 zł (za osobę) za odbiór odpadów segregowanych ze swoich posesji. Od stycznia to się zmieni. Rada Miasta, w czwartkowe popołudnie, 5 grudnia, uchwaliła nowe stawki. Zapłacimy znacznie więcej. O ile?
w środę, godzina 13:20 Biłgoraj
Wygraj wejściówki na koncert
w piątek, godzina 09:06 Biłgoraj
41-latka udaremniła jazdę pijanemu kierowcy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl