Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Porada eksperta
2019.08.02 10:08

Jaka waga samochodowa usprawni działanie firmy?

Ważenie pojazdów to w przemyśle jedna z najważniejszych czynności. W końcu dzięki temu możliwe jest dostosowanie się do obowiązujących norm. Dzięki temu wiemy, czy nie przekraczamy wyznaczonego ciężaru i będziemy mogli swobodnie przewozić określoną ilość towaru. Jednak czasem ważenie środków transportu może zajmować wiele czasu, więc warto zastanowić się nad tym, czy istnieje waga, która usprawni ten proces.
Jaka waga samochodowa usprawni działanie firmy?
Jaka waga samochodowa usprawni działanie firmy?

Do czego służą wagi samochodowe?

Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że wagi samochodowe są niezbędnym wyposażeniem wielu firm, a szczególnie tych, które zajmują się transportem. Najczęściej dotyczy to pojazdów ciężarowych, ponieważ konieczne jest skontrolowanie ciężaru przewożonego transportu. Poza tym wagi samochodowe pozwalają ustalić, ile będą wynosiły stosowne opłaty, a także, jaki jest ciężar załadunku. Poza tym wiąże się to również z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, które są związane z poruszaniem się po drogach krajowych lub zagranicznych.

Jakie są rodzaje wag?

Warto zwrócić uwagę na to, że wagi samochodowe mogą mieć różny rodzaj, który jest dostosowany nie tylko do potrzeb firmy, ale również do pojazdów. Jednak zazwyczaj wykorzystuje się modele zamontowane w stałym miejscu na podłożu. Dzięki temu np. samochody ciężarowe nie mają problemu z dostaniem się na nie. Poza tym są również wagi, które są przystosowane do ciężarów pojazdów, rodzaju nawierzchni, mobilności, budowy oraz rodzaju pomiarów. Widać więc, że z łatwością można znaleźć model dostosowany do indywidualnych potrzeb firmy.

Czy proces ważenia wymaga dużo czasu?

Bez wątpienia sam proces ważenia wymaga sporo czasu, co jest szczególnie uciążliwe w miejscach, gdzie odbywa się to bez przerwy. W większości przypadków największym problemem jest to, że konieczne jest wjechania na urządzenie, wyłączenie silnika, a później czekania aż pojawi się wynik. Dlatego w firmach logistycznych lub transportowych konieczne jest poświęcenie sporej ilości czasu na sprawdzenie ciężaru, co może wiązać się z opóźnieniami lub po prostu mniej efektywną pracą. Właśnie z tego powodu warto poszukać urządzenia, które przyspieszy ten proces.

Waga osiowa - czy przyspiesza proces ważenia?

Wykorzystywanie wagi osiowej może znacznie przyspieszyć czas ważenia, ponieważ możliwe jest przeprowadzenie pomiarów w trakcie ruchu. Poza tym zostaje skontrolowane przeciążenie osi, a przy okazji sprawdzanych jest ruch. Cały proces odbywa się przy pomocy pomostu wagowego, na którym obowiązuje ograniczona prędkość. Jednak dzięki temu otrzymujemy dokładniejsze wyniki, a pojazd nie musi się zatrzymywać, co przyczynia się do sprawniejszego sprawdzenia ciężaru. Takie modele wagi znajdziemy na stronie https://www.tamtrongroup.com/pl/product/dynamiczna-waga-samochodowa-dw600/.

Pozostałe funkcje wagi

  • Identyfikacja kartami, która jest możliwa dzięki specjalnym karton,
  • Sygnalizacja świetlna i szlabany,
  • Podgrzewanie pomostów,
  • Terminal dla kierowców,
  • Dodatkowe funkcje, dzięki którym tablice rejestracyjne są automatyczne rozpoznawane.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jaka waga samochodowa usprawni działanie firmy?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 397
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl