Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.07.15 16:36 | aktualizacja: 2019.07.15 18:33

Święto Policji w Biłgoraju

Awanse i wyróżnienia, podziękowania i życzenia - to wszystko było częścią biłgorajskich obchodów Święta Policji. Uroczystość odbyła się w poniedziałkowe popołudnie, 15 lipca, w siedzibie Starostwa Powiatowego. - Policjant to był i jest trudny zawód, ale to także szlachetna służba naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi - mówił podinsp. Marek Jamroz, komendant KPP w Biłgoraju.
Święto Policji w Biłgoraju
Święto Policji w Biłgoraju

Uroczystość rozpoczęła się w poniedziałkowe popołudnie, 15 lipca, i ze względu na trwający remont Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju zorganizowana została w siedzibie Starostwa Powiatowego. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: zastępca lubelskiego komendanta policji insp. Radek Bąchór, poseł na Sejm RP Piotr Olszówka, prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju Zbigniew Łupina, prokurator Anna Rębacz, starosta powiatu biłgorajskiego Andrzej Szarlip, wiceburmistrz Biłgoraja Jarosław Bondyra, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, jak również inni przedstawiciele samorządów z terenu powiatu. Obecni byli także komendant KP PSP bryg. Wiesław Krent oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Mariusz Szwed.

Wszystkich gościom za obecność dziękował komendant KPP w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz, który przypomniał, że w tym roku obchodzimy 100-lecie istnienia policji państwowej.

- Policjant to był i jest trudny zawód, ale to także szlachetna służba naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi. Obecnie to do nas należy podtrzymywanie i kontynuacja tej stuletniej tradycji. W tym szczególnym dniu trudno jest znaleźć słowa, które wyrażałyby uznanie, podziękowanie za rzetelną służbę pomimo napięć i stresów. Cieszę się, że policja i policjanci mają zaufanie społeczne, a ich wysiłki są dobrze oceniane przez obywateli. Dziękuję za zaangażowanie, ale też za to, że nie bacząc na przeszkody i niedogodności zdecydowanie i skutecznie realizujecie niełatwe przecież zadania służbowe - mówił do obecnych na uroczystości funkcjonariuszy, życzył też, by ich trud znajdował uznanie mieszkańców, a policyjny mundur otaczał szacunek. Komendant Jamroz przypomniał również, że od 1990 roku podczas wykonywanych obowiązków zginęło ponad 120 polskich policjantów. Zapłacili najwyższą cenę. Wśród nich był policjant biłgorajskiej jednostki sierż. sztab. Tomasz Iwaniec, który zginął tej wiosny, w drodze na służbę. Pamięć poległych policjantów uczczono minutą ciszy.

Podinsp. Marek Jamroz skierował również życzenia w stronę pracowników cywilnych komendy powiatowej. - To także od waszej pracy, w znacznej mierze zależy sprawność i skuteczność działań policji - dodał.

Słowa uznania za poświęcenie podczas pełnionej służby skierował do policjantów także zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Radek Bąchór. - Służymy z pożytkiem dla państwa, ale też z pożytkiem dla siebie. Służymy zgodnie z ideą prawa. Mam wielką przyjemność gościć wyjątkowej jednostce, wyjątkowej nie tylko ze względu na efekty, jakie osiąga, nie tylko dlatego, że wypada świetnie we wszystkich statystykach, ale też dlatego, że jest tu doskonała atmosfera w relacjach, jakie zostały zbudowane w tej jednostce. To naprawdę dobra jednostka. Cieszy mnie też styl zarządzania komendanta powiatowego - podkreślił insp. Bąchór.

- Bycie policjantem to przede wszystkim służba drugiemu człowiekowi, a służba ma to do siebie, że jest niejednokrotnie bardzo ciężką i niewdzięczną pracą. Dlatego ze swojej strony życzę, by wasza misja i powołanie przynosiły jak najlepsze rezultaty nie tylko dla społeczeństwa powiatu biłgorajskiego, ale też dla każdego policjanta osobiście. Życzę, by każdy dzień waszej pracy przynosił radość i zadowolenie z dobrze wykonanych obowiązków - powiedział starosta Andrzej Szarlip.

Życzenia, ale też słowa zadowolenia ze współpracy funkcjonariusze usłyszeli też z ust posła na Sejm RP Piotra Olszówki, lokalnych samorządowców, jak również prezesa biłgorajskiego sądu, sędzi i prokurator rejonowej. Częścią poniedziałkowej uroczystości było także wręczenie awansów na wyższe stopnie, jak również wyróżnień.

Awanse i wyróżnienia:

Nadkomisarza:

 1. kom. Stanisław MARGOL

Aspiranta sztabowego :

 1. st. asp. policjant pionu kryminalnego

 2. st. asp. policjant pionu kryminalnego

 3. st. asp. Andrzej SAWICKI

 4. st. asp. policjant pionu kryminalnego

 5. st. asp. Dariusz SPRYSAK

 6. st. asp. Paweł STRĘCIWILK

 7. st. asp. Piotr TORBA

Starszego aspiranta :

 1. asp. Marek BUSZKO

 2. asp. Andrzej POŁEĆ

 3. asp. policjant pionu kryminalnego

 4. asp. Robert WOZIWODA

Aspiranta :

 1. mł. asp. Waldemar BEDNARZ

 2. mł. asp. Policjant pionu kryminalnego

Młodszego aspiranta :

 1. sierż. szt. Waldemar BUCZEK

 2. sierż. szt. Artur CHYL

 3. sierż. szt. Tomasz CYBULSKI

 4. sierż. szt. Jacek GLEŃ

 5. sierż. szt. Joanna KLIMEK

 6. sierż. szt. Piotr MAZUREK

 7. sierż. szt. p olicjant pionu kryminalnego

 8. sierż. szt. Agnieszka POTOCKA

Sierżanta sztabowego :

 1. st. sierż. Paweł ALBINIAK

 2. st. sierż. Grzegorz BŹDZIUCH

 3. st. sierż. policjant pionu kryminalnego

 4. st. sierż. policjant pionu kryminalnego

 5. st. sierż. Grzegorz POTOCKI

 6. st. sierż. Robert TRYKA

Starszego sierżanta :

 1. sierż. policjant pionu kryminalnego

 2. sierż. Paweł CZYŻO

 3. sierż. Barbara KAPROŃ

 4. sierż. Adam ŁUSZCZEK

 5. sierż. Bartłomiej SIWIK

Sierżanta :

 1. st. post. policjant pionu kryminalnego

 2. st. post. policjant pionu kryminalnego

 3. st. post. Milena MAZUR

 4. st. post. Paweł MOMOT

 5. st. post. Wojciech RZEŹNIK

Starszego posterunkowego :

 1. post. Mateusz NAKLICKI

Wyróżnionych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji zostało 18 policjantów i 5 pracowników KPP w Biłgoraju.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Święto Policji w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 14668
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
KaspersKI  ... oooo Poseł bez leg. Prawa Jazdy na spotkaniu w Policji i z KRS spotkanie wowwwww może coś załatwi aby zatuszować POSŁA KUPNO PRAWA JAZDY od PSLu pracownika
15 lipca 2019
+58
-1
CzAd1973  Posel Piotr Olszówka facet, na ktorym ciaza zarzuty prokuratorskie jest czlonkiem parlamentarnego Zespołu ds. Policji. Z tymiz zarzutami na karku dziekuje Policji za codzienna służbę i zyczy wszelkiej pomyslnosci.
Tego nie wymyslil by sam Mistrz Bareja.
Knot nawet na swieczniku pozostanie tylko knotem...
16 lipca 2019
+55
-0
Grzegorz z Chetyna  Pewnie zapomnieli mu powiedzieć, że jest "persona non grata".
15 lipca 2019
+31
-1
Ostatnio dodane komentarze
17 lipca 2019
+22
-3
CzAd1973   Posel Piotr Olszówka facet, na ktorym ciaza zarzuty prokuratorskie jest czlonkiem parlamentarnego Zespołu ds. Policji. Z tymiz zarzutami na karku dziekuje Policji za codzienna służbę i zyczy wszelkiej pomyslnosci.
Tego nie wymyslil by sam Mistrz Bareja.
Knot nawet na swieczniku pozostanie tylko knotem...
16 lipca 2019
+55
-0
Bobek   Proponuje wziąć się za mapę zagrożeń bo to jest żałosne oznaczać jako niepotwierdzone np. "chodniki" koło Hadacza gdzie od lat nie możecie zrobić porządku, a to jedno z wielu miejsc w mieście. Pora też wziąć się picie alkoholu w każdym parku bo na to też już nie da się patrzeć. Pasowało by też zabrać kilka dowodów rejestracyjnych za agrotuning!!
15 lipca 2019
+24
-1
Grzegorz z Chetyna   Pewnie zapomnieli mu powiedzieć, że jest "persona non grata".
15 lipca 2019
+31
-1
KaspersKI   ... oooo Poseł bez leg. Prawa Jazdy na spotkaniu w Policji i z KRS spotkanie wowwwww może coś załatwi aby zatuszować POSŁA KUPNO PRAWA JAZDY od PSLu pracownika
15 lipca 2019
+58
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 21:14 Biłgoraj
Biłgorajskie morsy rozpoczęły sezon
W sobotnie popołudnie, 7 grudnia nad zalewem Bojary w Biłgoraju rozpoczęto sezon morsowania. Z kąpieli w lodowatej wodzie skorzystało ponad 50 osób.
dzisiaj, 10:13 Biłgoraj
Kobiecy wieczór inspiracji w "Medyku"
w środę, godzina 10:57 Biłgoraj
Nietrzeźwy wiózł pasażerkę
w niedzielę, godzina 09:40 Biłgoraj
Festyn Mikołajkowy dla Igi
W piątkowe popołudnie w biłgorajskiej czwórce już po raz piąty zorganizowano Festyn Mikołajkowy. Wydarzenie oprócz dobrej zabawy było również okazją do pomocy Idze, małej mieszkance Biłgoraja, która od urodzenia walczy z nieuleczalną chorobą.
dzisiaj, 11:12 Aleksandrów
Strażacy ochotnicy dla dzieci z Wioski SOS
we wtorek, godzina 11:54 Powiat
Plebiscyt na najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego rozstrzygnięty
1 grudnia 2019 Biłgoraj
Grali dla Piotrka
Piotrek, uczeń ZSBiO w Biłgoraju ma za sobą walkę z rakiem, by odzyskać pełna sprawność potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Aby wspomóc Piotrka i jego rodzinę, w niedzielę, 1 grudnia w hali sportowej ZSBiO zorganizowano charytatywny turniej siatkówki.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Szlachetna Paczka w ZSBiO
29 listopada 2019 Biłgoraj
Pożar domu w Biłgoraju
w sobotę, godzina 19:12 Biłgoraj
Biegi mikołajkowe
Rada Osiedla Bojary i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosili na Rekreacyjny Bieg Mikołajkowy i IV edycję Crossu Bojarskiego. Wydarzenie odbyło się w sobotnie popołudnie, 7 grudnia.
w poniedziałek, godzina 15:53 Biłgoraj
Małgorzata Kidawa - Błońska w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 09:35 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności okiem drona
w niedzielę, godzina 19:54 Biłgoraj
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2019
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju wzorem ubiegłych lat dołączył do ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W ramach przedsięwzięcia w niedzielę, 8 grudnia w hali sportowo-widowiskowej OSiR zorganizowano koncert wychowanków.
dzisiaj, 08:59 Kraj
Trwa policyjna akcja "SMOG"
we wtorek, godzina 08:06 Biłgoraj
50 lat minęło…
2 grudnia 2019 Karate
XXVIII Mikołajkowy Turniej Karate
Ponad 300 zawodniczek i zawodników z województwa lubelskiego wzięło udział w XXVIII edycji Mikołajkowego Turnieju Karate, który odbył się w niedzielę, 1 grudnia w hali sportowej OSiR.
we wtorek, godzina 12:20 Józefów
Kobieta potrącona przez wózek widłowy
w środę, godzina 15:27 Nadrzecze
Spotkanie z Historią w Nadrzeczu
w piątek, godzina 17:37 Gmina Biłgoraj
Nowe stawki za odbiór śmieci w gminie Biłgoraj
W czwartek, 5 grudnia, opłaty za gospodarowanie odpadami podnieśli radni Rady Miasta Biłgoraja, dziś, w piątkowe popołudnie, 6 grudnia, to samo zrobili radni Rady Gminy Biłgoraj. Na wniosek wójta podjęta została uchwała, która zakłada wzrost kosztów o kilka zł od osoby. Szczegóły poniżej.
w środę, godzina 14:38 Biłgoraj
Ruszyła kolejna edycja festiwalu Gaudium
w środę, godzina 13:20 Biłgoraj
Wygraj wejściówki na koncert
5 grudnia 2019 Biłgoraj
Śmieci będą znacznie droższe
W bieżącym roku mieszkańcy Biłgoraja płacili 12,5 zł (za osobę) za odbiór odpadów segregowanych ze swoich posesji. Od stycznia to się zmieni. Rada Miasta, w czwartkowe popołudnie, 5 grudnia, uchwaliła nowe stawki. Zapłacimy znacznie więcej. O ile?
w środę, godzina 11:46 Biłgoraj
Zgłębiali tajniki chemii
w piątek, godzina 13:14 Dereźnia
Do Dereźni zawitał Św. Mikołaj
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl