Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2019.07.04 12:23

Narzędzia diamentowe Urdiamant - jasny wybór

W dzisiejszych czasach diament stał się minerałem wręcz mitycznym. Ten błyszczący, przeźroczysty kamień rozpoznawany jest w prawie każdym zakątku świata. Większość z nas kojarzy go ze zdjęć, książek czy filmów. Z reguły obok diamentu pojawia się w nich fabuła kradzieży. Pragnienie jego posiadania jest powszechne. Czy jest człowiek, który na diament zareagowałby obojętnością? W którym na jego widok nie obudziłaby się choćby cząstka zafascynowania?
Narzędzia diamentowe Urdiamant - jasny wybór
Narzędzia diamentowe Urdiamant - jasny wybór

Zastosowania narzędzi diamentowych

Chociaż diament kojarzymy przede wszystkim z biżuterią, ma on szerokie spektrum zastosowań, daleko wykraczających poza branżę jubilerską. Jest najtwardszym minerałem naturalnie występującym na Ziemi. Co istotne, nie jest to pierwiastek, lecz forma alotropowa węgla. Jest ona bardzo rzadka, co przedkłada się na jej wysoką wartość, także w przemyśle, gdzie stanowi cenny materiał.

Diamenty mogą przybierać różne barwy, co jest wynikiem zanieczyszczeń samego minerału, jednak w produkcji narzędzi do obróbki materiałów to właśnie te najczystsze są najbardziej pożądane. Co interesujące, również w jubilerstwie cena kamienia niezależnie jakiego koloru rośnie, im bardziej jest on przeźroczysty.

Ze względu na osobliwe właściwości, takie jak wysoki stopień twardości i niewchodzenie z innymi substancjami w reakcje chemiczne, diament wchodzi w skład konstrukcji maszyn wykorzystywanych do cięcia, wiercenia czy szlifowania trudnych do obróbki tworzyw, w tym stopów metali. Ich elementy diamentowe odznaczają się dużą odpornością i długim czasem użyteczności.

Każde narzędzie diamentowe jest projektowane specjalnie do konkretnych zastosowań, a tych jest naprawdę sporo. Diament wchodzi w skład budowy takich maszyn jak tarcze szlifierskie i ściernice do szkła oraz porcelany (które obok ściernic borazonowych charakteryzują się najlepszą jakością obróbki), pilniki diamentowe, noże do cięcia metali, wiertła do ceramiki i posadzek, proszki i pasty diamentowe. Co więcej, narzędzia diamentowe pożądane są ze względu na minimalny poziom hałasu podczas ich pracy oraz niski lub nawet zerowy stopień drgań, co w przypadku niektórych konstrukcji jest właściwością fundamentalną.

Dobór narzędzia i usługi

Jeśli chodzi o delikatne tworzywa, jak na przykład szkło, nie sposób zaprzeczyć, że zaoszczędzenie na urządzeniach do ich przerobu byłoby fatalnym wyjściem, a koszty takiej strategii niewątpliwie przykre. Dobrej jakości produkty firmy Urdiamant dają pewność, że takich konsekwencji można uniknąć. Usilnie dążymy do tego, by narzędzia spod naszego szyldu gwarantowały precyzję działania i użytkowania ich przez długie lata. Ważne jest jednak, aby dobierać odpowiednio narzędzie do pracy, jaką ma wykonywać. Zapoznanie się ze specyfiką danego urządzenia i konsultacja ze sprzedawcą mogą okazać się niezbędne. Przy zakupie warto kierować się takimi kryteriami jak rodzaj materiału, jaki chce się obrabiać, stosowane do maszyny chłodziwo, a także typ maszyny do obróbki tworzywa z konkretną prędkością obrotową - jest to szczególnie ważne przy wyborze pomiędzy ściernicami diamentowymi i borazonowymi, wpływa ona bowiem na temperaturę wytwarzaną podczas procesu obróbki, co z kolei przedkłada się na żywotność narzędzia z daną warstwą pokrywającą.

Nadrzędnym celem zespołu Urdiamant jest zadowolenie Klientów, toteż poza szeroką gamą produktów zapewniamy również gwarancję ich naprawy. Specjalizujemy się w regeneracji m.in. ściernic diamentowych i borazonowych na spoiwie żywicznym lub metalowym, narzędzi na spoiwie galwanicznym, pił do cięcia i wielu innych urządzeń oferowanych przez Urdiamant.

www.urdiamant.pl

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Narzędzia diamentowe Urdiamant - jasny wybór, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 322
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Pablo Escobar   Cóż za perfidna reklama :(
5 lipca 2019
+3
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl