Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.06.28 08:46

Apel o niepodlewanie ogródków

Upalna aura, ale także prace związane z modernizacją sieci wodociągowej przyczyniły się do tego, że na terenie Biłgoraja zauważalny jest spadek ciśnienia wody, a czasem nawet problemy z jej dostawą. W związku z tym Urząd Miasta apeluje do mieszkańców o ograniczenie zużycia wody i magazynowane deszczówki.
Apel o niepodlewanie ogródków
Apel o niepodlewanie ogródków

W związku z pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej, realizowanymi w ramach zadania pn. "Przebudowa i rozbudowa odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Targowej, Lubelskiej i Placu Wolności w Biłgoraju", występują spadki ciśnienia wody, które odczuwalne są zwłaszcza na wyższych piętrach bloków mieszkalnych. Obniżenie ciśnienia wody związane jest głównie z podlewaniem przez mieszkańców ogródków i działek, co powoduje, że w godzinach popołudniowych i wieczornych w niektórych gospodarstwach domowych na terenie miasta występują problemy z dostawą wody.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do mieszkańców o niepodlewanie ogródków i upraw w godzinach 18.00 - 22.00. Dobrą praktyką z punktu widzenia ochrony środowiska jest gromadzenie deszczówki i wykorzystywanie jej do podlewania roślin. Ograniczy to ryzyko ewentualnych podtopień podczas ulew oraz obniży rachunki za zużycie wody.

O wszelkich nieprawidłowościach dotyczących zaopatrzenia w wodę proszę informować Zakład Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Targowej 14. Telefon (całodobowy): 84 688 18 15.

UM Biłgoraj/red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Apel o niepodlewanie ogródków, 0 out of 5 based on 0 ratings
UM Biłgoraj/red. dodany
 
Odsłon: 2680
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Pablo Escobar   To w dużej mierze przez rolników nielegalnie wypompowujących wodę ze studni bez liczników i podlewających uprawy.
29 czerwca 2019
+6
-2
s   Mieszkaniec miasta nagle staje się rolnikiem, praca (podlewanie) w nocy lub bardzo wczesnym rankiem (przed 6 bo później już grzeje) bo urząd miasta apeluje o niepodlewanie wieczorem czegokolwiek wodą wodociągową. Druga sprawa to zalecenie użycia deszczówki. Skąd wziąć takie ilości deszczówki aby sensownie podlać kilkaset m2 podwórka? Bo jak chyba wszyscy zauważyli od pewnego czasu opadów na wystarczającym poziomie brak. No tak przecież można zakopać szereg ogromnych zbiorników na wodę opadową na swojej posesji żeby przeczekać okres suszy, tylko że jak później założyć ogród nad tymi zbiornikami? Następna sprawa to to, że ograniczenie podlewania terenu zielonego prowadzi do takiego przesuszenia powierzchni, że jeśli zacznie padać deszcz o natężeniu powyżej umiarkowanego to nagle okazuje się, że gleba nie jest w stanie przyjąć takich ilości wody (bo jest zbyt przesuszona) w krótkim czasie i dochodzi do zjawiska spływu powierzchniowego, a dalej do zalewania obniżeń terenowych.
Na koniec podsumowując: tak, apelujmy o ROZSĄDNE korzystanie z wody zarówno wodociągowej jak i opadowej lecz nie popadajmy w jakieś szaleństwo.
29 czerwca 2019
+1
-5
Drakkar   Retencja
28 czerwca 2019
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl