
Już po raz dziesiąty mieszkańcy gminy Biłgoraj mieli możliwość uczestniczenia w Festiwalu Sztuki Lokalnej "Biłgorajska Nuta". Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 16 czerwca na boisku wiejskim w Dylach. Wszystkich zgromadzonych powitali zastępca wójta gminy Biłgoraj Wojciech Dziduch oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Celina Skromak. Jak podkreślają organizatorzy celem festiwalu jest promocja kultury ludowej oraz regionalnych strojów, śpiewu i muzyki.
W tym roku na festiwalowej scenie zaprezentowały się gminne zespoły śpiewacze, Grupa Folklorystyczna “Pokolenia", Kapela Ludowa “Krążałka" oraz Kapela “Uroczysko" z Krasnegostawu. Tradycyjnie nie zabrakło stoisk regionalnych i pokazów twórców ludowych. Na zakończenie imprezy zorganizowano potańcówkę z Kapelą “Brzózanie".

Zarejestruj się
Zaloguj się




![Turniej Wsi przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]](https://bilgorajska.pl/mini-artykul-80-38981-142.jpg)











![Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]](https://bilgorajska.pl/img-artykuly/miniatury/32599-059.jpg)



![Zacięta rywalizacja strażaków [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]](https://bilgorajska.pl/mini-artykul-80-38982-025.jpg)
Redakcja telefon
Skrzynka alarmowa
Redakcja e-mail