Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2019.06.07 10:04

Łukasz B. zatrzymany przez niemiecką policję

Pochodzący z powiatu biłgorajskiego Łukasz B. został zatrzymany w Niemczech na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Prokuratura Regionalna w Lublinie zarzuca mężczyźnie m.in. wyłudzenie blisko pół miliona złotych.
Łukasz B. zatrzymany przez niemiecką policję
Łukasz B. zatrzymany przez niemiecką policję

Łukasz B. był poszukiwany od lutego. Wystawiono za nim list gończy, a gdy śledczy zaczęli podejrzewać możliwość ucieczki za granicę wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Pod koniec kwietnia mężczyzna został zatrzymany przez niemiecką policję.

Zdaniem śledczych mężczyzna prowadził działalność przestępczą w latach 2013-2018. Chodzi o wyłudzanie podatku VAT na podstawie sfałszowanych faktur. Najpoważniejszy z zarzutów dotyczy wyłudzenia blisko pół miliona złotych.

Jak mówi w rozmowie z Onet.pl Piotr Marko, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie obecnie trwają starania o przekazanie Łukasza B. w ręce polskiego wymiaru sprawiedliwości, które proceduje niemiecki sąd. Jeśli po ocenie wniosku pod względem merytorycznym i formalnym nie będzie zastrzeżeń mężczyzna zostanie wydany polskiej policji.

Mężczyźnie grozi od 10 lat pozbawienia wolności. Kiedy trafi do Polski, śledczy podejmą decyzję dotyczącą tymczasowego aresztowania, czy zastosowania innych środków zapobiegawczych.

Łukasz B. znany jest już wymiarowi sprawiedliwości. W 2017 roku Sąd Rejonowy w Biłgoraju uznał go winnego zniesławienia kandydującego w 2014 roku na stanowisko wójta w Goraju, a obecnego starosty biłgorajskiego Andrzej Szarlipa.

źródło onet.pl
Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Łukasz B. zatrzymany przez niemiecką policję, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 8961
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
KaspersKI  wypowiedz posłanki: Każdy obywatel korzysta z domniemania niewinności, także w tym przypadku nie powinno być inaczej komentuje dzisiejszą sytuację Łukasza B. jego siostra, posłanka. Wierzę, że w wyniku dalszego postępowania Łukasz okaże się niewinny. Zaznaczam, że prowadzi on całkowicie odrębną i niezależną działalność, zarówno polityczną, jak i gospodarczą dodaje. HAHA ZAZNACZAM,ŻE: prowadzi on niezależną DZIAŁALNOŚĆ POLITYCZNĄ. HAHA posłanko Blond agato: to łukaszek komu robił politykę, kogo atakował nazywając Hitlerem naszych czasów, kogo atakował zastraszając telefonami, za jakie pieniadze kupił mieszkania i domy w bilgoraju, NIEZALEŻNĄ DZIAŁALNOŚĆ oszukując ludzi i pani broni oszusta brata???! Gdzie pani spawalnia i działki co miała pani przepisane ???!
7 czerwca 2019
+65
-4
KaspersKI  Grzegorz czekamy na artykuł w "NOWEJ BIŁGORAJSKIEJ" Łukasz B. brat pani Posłanki NIEWINNY! i zdjęcie rodziny na 1 stronie GAZETY zależnej od Bor.
7 czerwca 2019
+41
-3
KaspersKI  Należałoby oczywiście sprawdzić kto finansował kampanię wyborczą w 2015 roku. Oj bogato ją Agatka zrobiła. Nie wszystkich nawet dobrze zarabiających i parlamentarzystów było na taką stać! Jak Łukasz udzieli falszeywego zaswiadczenia dla Piotra O. o zarobkach ... itd.
8 czerwca 2019
+25
-1
Ostatnio dodane komentarze
KaspersKI   Należałoby oczywiście sprawdzić kto finansował kampanię wyborczą w 2015 roku. Oj bogato ją Agatka zrobiła. Nie wszystkich nawet dobrze zarabiających i parlamentarzystów było na taką stać! Jak Łukasz udzieli falszeywego zaswiadczenia dla Piotra O. o zarobkach ... itd.
8 czerwca 2019
+25
-1
KaspersKI   ... JESTEM ZA OCIEPLENIEM KLIMATU Może wreszcie sprawdzi się przepowiednia o tym , że w Polsce będą rosnąć cytrusy , kokosy i proste banany?
7 czerwca 2019
+23
-4
KaspersKI  do Grzegorz z Chetyna   Grzegorz czekamy na artykuł w "NOWEJ BIŁGORAJSKIEJ" Łukasz B. brat pani Posłanki NIEWINNY! i zdjęcie rodziny na 1 stronie GAZETY zależnej od Bor.
7 czerwca 2019
+41
-3
KaspersKI   wypowiedz posłanki: Każdy obywatel korzysta z domniemania niewinności, także w tym przypadku nie powinno być inaczej komentuje dzisiejszą sytuację Łukasza B. jego siostra, posłanka. Wierzę, że w wyniku dalszego postępowania Łukasz okaże się niewinny. Zaznaczam, że prowadzi on całkowicie odrębną i niezależną działalność, zarówno polityczną, jak i gospodarczą dodaje. HAHA ZAZNACZAM,ŻE: prowadzi on niezależną DZIAŁALNOŚĆ POLITYCZNĄ. HAHA posłanko Blond agato: to łukaszek komu robił politykę, kogo atakował nazywając Hitlerem naszych czasów, kogo atakował zastraszając telefonami, za jakie pieniadze kupił mieszkania i domy w bilgoraju, NIEZALEŻNĄ DZIAŁALNOŚĆ oszukując ludzi i pani broni oszusta brata???! Gdzie pani spawalnia i działki co miała pani przepisane ???!
7 czerwca 2019
+65
-4
Grzegorz z Chetyna   Aż trudno uwierzyć, że na tym portalu napisali o braciszku "naszej" posłanki... :)
7 czerwca 2019
+27
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl