Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.05.23 18:27 | aktualizacja: 2019.05.23 18:39

Riad Haidar gościł w Biłgoraju

W czwartkowe popołudnie, 23 maja, w Biłgoraju gościł radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, kandydat do Parlamentu Europejskiego Riad Haidar. Spotkał się z burmistrzem, ale także z mieszkańcami miasta.
Riad Haidar gościł w Biłgoraju
Riad Haidar gościł w Biłgoraju

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Nazwiska wszystkich kandydatów startujących z terenu województwa lubelskiego znajdą Państwo w artykule pt. Zbliżają się wybory [AKTUALIZACJA].

Jednym z kandydatów jest Riad Haidar, przedstawiciel SLD, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, z zawodu jest lekarzem podiatrą ze specjalizacją z neonatologii, obecnie jest ordynatorem oddziału w szpitalu w Białej Podlaskiej. W czwartkowe popołudnie, 23 maja, przyjechał do Biłgoraja, by przekonywać mieszkańców zarówno do oddania na niego głosu, ale także samego uczestnictwa w wyborach. Najpierw spotkał się z burmistrzem miasta oraz radną Sejmiku Zofią Woźnicą, następnie zorganizowano spotkanie z mieszkańcami, w którym udział wzięli m.in.: burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, szef SLD na Lubelszczyźnie Jacek Czerniak, przewodniczący lokalnych struktur SLD Aleksander Bełżek radny Rady Powiatu Jarosław Lipiec, przewodniczący Rady Miasta Tarnogród Dariusz Dołomisiewicz, radny Rady Miasta Biłgoraj Tomasz Bednarz.

Riad Haidar wyjaśnił, że mimo, iż urodził się w Syrii to bliższa jego sercu jest Polska, tu mieszka już od 46 lat. - Już trzecią kadencję jestem radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego, w poprzedniej kadencji byłem wiceprzewodniczącym, wcześniej przez dwie kadencje byłem radnym miejskim w Białej Podlaskiej. Znam problemy zarówno Lubelszczyzny, jak i konkretnie powiatu biłgorajskiego. Wiem zarówno o brakach w zakresie jakości dróg, jak i o największej obecnie lokalnej inwestycji, czyli o rewitalizacji Placu Wolności. Nie są mi obce problemy lokalnej społeczności. Datego ośmieliłem się kandydować do Parlamentu Europejskiego, reprezentując Koalicję Europejską, po to, by jeszcze skuteczniej służyć społeczeństwu - mówił Riad Haidar. Podkreślił również, że jako lekarz najbliższe będą mi oczywiście kwestie związane ze służbą zdrowia.

- Nie znam się na remontach dróg, czy budowie mieszkań, ale za to doskonale znam się na zdrowiu i chciałbym być tam, gdzie będą poruszane problemy zdrowotne. Bolączki naszego kraju w tym zakresie znam od podszewki. Poprawa warunków leczenia to priorytet. Pieniądze nie rozwiążą problemu, bo to worek bez dna, trzeba systemowych rozwiązań, pieniędzy dobrze zainwestowanych i odpowiednio wydatkowanych - mówił kandydat do PE i zaznaczył, że niezwykle istotną kwestią są problemy kadrowe, wzrasta bowiem średnia wieku lekarzy (ponad 50% czynnych zawodowo lekarzy to emeryci) i pielęgniarek, ale co ważne w Polsce jest zaledwie 2,3 lekarza na 100 tys. mieszkańców, to mniej niż w Rumunii.

Podczas spotkania Riad Haidar przypomniał, że posługuje się trzema językami, więc porozumiewanie się poza krajem nie stanowi dla niego problemu, a znacznie ułatwi zabieganie o sprawy Polski w Parlamencie Europejskim. - Wiem, że potrafię wiele dokonać, a nie "coś tam, coś tam" - podsumował kandydat Koalicji Europejskiej.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Riad Haidar gościł w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2865
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar   Podczas spotkania Riad Haidar przypomniał, że posługuje się trzema językami
To może uda mu se załatwić naprawę tego ***** parkingu w Puszczy bo nasi lokalni nie potrafią rozwiązać tego problemu.
24 maja 2019
+3
-1
franciszek   ale żeś się chłopie naprodukował ,uważaj żebyś z zemsty na komunistach nie połamał sobie palców na klawiaturze
24 maja 2019
+5
-9
Drakkar   Oczekujemy zmian wybierając tych samych ludzi od 30 lat...
23 maja 2019
+7
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl