Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.05.09 22:52

Konfederacja w Biłgoraju

W czwartkowe popołudnie, 9 maja, w Biłgorajskim Centrum Kultury z mieszkańcami miasta i okolic spotkali się kandydaci do Europarlamentu z ramienia Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy z okręgu lubelskiego.
Konfederacja w Biłgoraju
Konfederacja w Biłgoraju

Mieszkańcy Biłgoraja i okolic mieli okazję zapoznać się z programem oraz kandydatami do Europarlamentu z ramienia Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Spotkanie odbyło się w czwartek, 9 maja, w sali konferencyjnej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

W spotkaniu uczestniczyli: Witold Tumanowicz - członek Zarządu Głównego Ruchu Narodowego, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, nr 1 na liście w okręgu lubelskim, Bartłomiej Pejo - Prezes Regionu Lubelskiego Partii KORWiN/Partia Wolność i wicestarosta powiatu świdnickiego, nr 2 na liście w okręgu lubelskim oraz Magdalena Pisarska-Chojnacka - pełnomocnik Ruchu Narodowego w okręgu lubelskim, nr 5 na liście.

- Startujemy w wyborach do Parlamentu Europejskiego żeby pokazać, że traktujemy suwerenność na poważnie. Nie pozwolimy na zapisanie przynależności do Unii Europejskiej w konstytucji, nie chcemy uwiązywania Polski w jakiekolwiek sojusze i porozumienia - mówił Witold Tumanowicz i podkreślił, że Konferencja jest za współpracą na jasnych zasadach i jednoczesnym utrzymaniem suwerenności także militarnej.

- Kandydujemy do Europarlamentu żeby zmieniać Polskę i dbać o jej suwerenność. Sprzeciwiamy się ideologii LGBT, to rodzice powinni decydować o tym jak chcą kształcić dzieci, a nie prawo unijne czy nawet polskie - mówił Bartłomiej Pejo.

Kandydaci Konfederacji deklarowali również sprzeciw wobec ustawy 447 ws. bezspadkowego mienia ofiar Holocaustu. - Nie ma jakichkolwiek podstaw aby wypłacać pieniądze środowiskom żydowskim - mówił Bartłomiej Pejo.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy to sojusz środowisk wolnościowych, narodowych, konserwatywnych i obywatelskich, tworzony przez Partię KORWiN, środowisko Grzegorza Brauna, Skutecznych Piotra Liroya-Marca, Ruch Narodowy, ruch pro-life oraz Federację dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka. Jak podkreślają członkowie spoiwem konfederacji jest sprzeciw wobec dyktatu Berlina i Brukseli. W Parlamencie Europejskim zamierzają walczyć o podmiotowość i niepodległość Polski jako #KoalicjaPropolska. - Podstawę działalności Konfederacji, bez względu na sytuację międzynarodową i geopolityczną, stanowić ma interes Polski i Polaków - deklarują.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 5267
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
69  do miszka   Lepiej czytać Gazetę Polską niż Sputnik.
10 maja 2019
+5
-9
miszka  do 69   Widać że zaczytany jesteś w gazeciepolskiej i tak rozsiewasz te brednie.
10 maja 2019
+9
-5
autochton   Gwoli wyjaśnienia: Ludzie ogłupieni przez telewizor uważają, że PiS i Zjednoczona Prawica to partie prawicowe. W rzeczywistości są to socjaliści którzy chcą decydować o wszystkich aspektach życia Polaków, od gospodarki po światopogląd. Jedyne prawicowe obecnie partie to Narodowcy i Korwiniści. Nie mają oni dużych szans bo suweren popiera, (zgodnie z ideologią socjalistyczną), tych, co najwięcej rozdają, a to na dziecko, a to na krowę, a to dla ojca Rydzyka. PiS buduje w Polsce eurosocjalizm zgodnie z tym, co zostało ustalone przy tzw. "okrągłym stole". Czy tego chcecie?
10 maja 2019
+17
-11
69  do @niezależny@   To nie jest żadna alternatywa. W UK już był taki jeden Nigel Farage, który również był finansowany z Moskwy.
Narobił burdelu, ludzie głosowali za Brexitem nie zdając sobie sprawy z tego z czym to się wiąże. Skutki Anglicy odczuwają do dzisiaj pomimo, że do samego Brexitu nie doszło.
Szkoda Waszego głosu na Korwina. Kwaśniewski w Charkowie miał więcej we krwi niż Korwin zbiera na wyborach.
10 maja 2019
+8
-12
@niezależny@   Szkoda że tak mało ludzi o tym wiedziało. Jest naprawdę niezła alternatywa w odróżnieniu do "WIELKICH" Partii które robią wszystko pod siebie i mam tu na myśli zarówno tych co są jak i tych co byli.
Pozdrawiam
10 maja 2019
+17
-19
69   "spoiwem konfederacji jest sprzeciw wobec dyktatu Berlina i Brukseli"
oraz poddanie się pod dyktat Rosji. Tym panom dziękujemy, nie zabierajcie głosów prawicy, nie chcemy powrotu zaborcy ze wschodu.
10 maja 2019
+17
-16
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
dzisiaj, 09:26 Chłopków
Dojazdówka gotowa
w niedzielę, godzina 19:15 Wola Obszańska
Zabawa na pograniczu Lubelszczyzny i Podkarpacia
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
dzisiaj, 11:17 Biłgoraj
Tak wyglądała XIII Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa
dzisiaj, 09:41 Powiat
Piraci drogowi ukarani
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
w niedzielę, godzina 18:31 Biłgoraj
Piknik parafialny w Biłgoraju
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl