Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
OBSZA
2019.05.06 09:23

Zanim będzie dotacja

Jest szansa na modernizację drogi w Zamchu w gminie Obsza. Samorząd będzie się starał o dofinansowanie tej inwestycji, ale już teraz ogłosił przetarg na wykonanie robót zastrzegając, że budowa drogi zależy od przyznania dofinansowania.
Zanim będzie dotacja
Zanim będzie dotacja

- Ta inwestycja wykracza poza nasze wcześniejsze plany, ale okazja pojawiła się w ostatnich dniach. Pierwotnie nie planowaliśmy prac w Zamchu ze względu na brak środków, a te pojawiły się po rozstrzygnięciu dwóch innych przetargów drogowych, które będą realizowane razem z Powiatem Biłgorajskim. Chodzi o trasy Olchowiec - Dorbozy i Dorbozy - Obsza, na których w porównaniu z kosztorysem zaoszczędziliśmy ponad 300 tysięcy złotych i właśnie te pieniądze zamierzamy zainwestować w Zamchu - tłumaczy wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Wartość planowanych robót będzie zdecydowanie większa, ale wspomniana kwota powinna wystarczyć na zabezpieczenie wkładu własnego gminy. - Dotacja o którą się ubiegamy ma pochodzić z Funduszu Dróg Samorządowych, w którym montaż finansowy jest dla nas bardzo korzystny. W naszym przypadku możemy bowiem liczyć na dotację w wysokości 80 procent kosztów - dodaje Andrzej Placek.

Jeśli samorząd otrzyma dofinansowanie, będzie realizować prace na dwóch odcinkach drogi w Zamchu o łącznej długości około 2,5 kilometra. Na fragmencie trasy Zamch - Pardysówka w okolicy kościoła drogowcy mają wykonać nową nawierzchnię, a na odcinku w rejonie szkoły jest planowane również częściowe poszerzenie jezdni do 5 metrów.

Przetarg na wykonanie robót powinien być rozstrzygnięty w połowie maja, a termin realizacji inwestycji jest wyznaczony na koniec wrześnie tego roku.

UG Obsza
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zanim będzie dotacja, 0 out of 5 based on 0 ratings
UG Obsza dodany
 
Odsłon: 1249
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl