Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.04.10 23:27 | aktualizacja: 2019.04.10 23:32

Zebranie Rady Osiedla Nadstawna

Miejskie inwestycje, ale także problemy, które czekają na rozwiązanie - m.in. o tym rozmawiano podczas środowego zebrana sprawozdawczo - wyborczego Rady Osiedla Nadstawna.
Zebranie Rady Osiedla Nadstawna
Zebranie Rady Osiedla Nadstawna

Zebranie Rady Osiedla Nadstawna zorganizowano w środowe popołudnie, 10 kwietnia. Uczestniczyli w nim mieszkańcy osiedla, jak również wiceburmistrz Biłgoraja Jarosław Bondyra oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Janusz Wójcik.

Dotychczasowa przewodnicząca Krystyna Różaniecka przedstawiła sprawozdanie z działalności Rady Osiedla Nadstawna. - Nasza działalność oparta była na zgłaszanych wnioskach i uwagach przez mieszkańców, członków rady i wypracowanych na posiedzeniach rady wnioskach, przekazywanych burmistrzowi do realizacji. W 2015 roku zgłoszono na piśmie 23 wnioski, w tym 8 wniosków do budżetu, w kolejnych latach było to 5, 7 oraz 4 wnioski do budżetu Większość z tych wniosków składanych w okresie sprawozdawczym, które nie wymagały dużych nakładów finansowych, zostało wykonanych - mówiła była już przewodnicząca i wymieniła inwestycje, które doczekały się szczęśliwego finału. Wśród nich są: nowa nawierzchnia z kostki na łączniku od ul. Ogrodowej do ul. Nadstawnej, wybudowano parking na 40 miejsc, wykonano chodnik od ul. Nadstawnej do drogi wewnętrznej przy bloku nr 12, jak również chodnik i schody przy bloku nr 62.

Krystyna Różaniecka podkreśliła, że po długich staraniach udało się wywalczyć także położenie nowej nawierzchni na drodze wewnętrznej od bloków nr 12 i 24 aż do ul. Aptecznej, a także na ul. Berka Joselewicza. Wykonano też oświetlenie typu LED z linią zasilającą. Łączny koszt tych zadań to ponad 200 tys. zł. W ciągu minionej już kadencji rady nasadzono również nowe krzewy w pasach zieleni, koszt tego zadania to 11 tys. zł. Sporym osiągnięciem dla władz osiedla były wygrane w ramach budżetu obywatelskiego. Dwukrotnie mieszkańcy Biłgoraja spośród kilku propozycji wybierali te, zgłoszone przez mieszkańców osiedla Nadstawna. Wykonano siłownię dla dzieci i dorosłych "Łączymy pokolenia" (zadanie to kosztowało nieco ponad 200 tys. zł) oraz przebudowano oświetlenie na całej długości ulic: Nadstawnej, Wacek Wasilewskiej, Joselewicza, Paderewskiego, Aptecznej, Knappa, Strażackiej (koszt zadania to prawie pół mln zł).

Z 19 zgłoszonych w 2018 roku wniosków zrealizowano aż 11. Te, które nie doczekały się realizacji przedstawiono jako wnioski do budżetu na bieżący rok. Od wielu lat rada osiedla prosi o wybudowanie zatoki parkingowej wzdłuż bloku nr 9 przy ul. Nadstawnej, zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną, ustawienie znaku informacyjnego "Miasteczko na Szlaku Kultur", czy zamontowanie progu spowalniającego na ul. Joselewicza.

- Pragnę podziękować za bardzo dobrą współpracę pracownikom Urzędu Miasta, jak również członkom rady osiedla. Dziękuję też mieszkańcom, dzięki którym mogliśmy coraz lepiej realizować stojące przed nami zadania - podsumowała dotychczasowa przewodnicząca.

Częścią zebrania był wybór nowego składu rady i przewodniczącego. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Dorota Bernaś - nowa przewodnicząca Rady Osiedla Nadstawna.

Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim o miejskich inwestycjach, ale rozmawiano też o lokalnych problemach. Mieszkańcy osiedla Nadstawna zgłosili problem z parkowaniem przy bloku nr 56 ze względu na rosnące na parkingu drzewa, prosili o ich usunięcie lub przeniesienie. - Równie dobrze drzewa mogłyby rosnąc na środku ulicy - oburzali się mieszkańcy. Ponadto zwrócili uwagę na kwestię przejścia dla pieszych przy ul. Knappa, które wygospodarowano kosztem miejsca parkingowego. Obecni na spotkaniu uznali, że jest to niebezpieczne miejsce, prosili też o przystosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozmowa dotyczyła także przejścia przez kładkę w kierunku nowego targowiska.

Już jutro odbędzie się kolejne zebranie. W czwartek, 11 kwietnia, z władzami miasta będą mogli spotkać się mieszkańcy osiedla Piaski. Zebranie zorganizowane zostanie w Domu Kombatanta, a rozpocznie się o godz. 19.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zebranie Rady Osiedla Nadstawna, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 1797
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
zadowolony   co to za ,,szopka"?wybory na zebraniu! Jak za komuny. 30 zebranych - 15 wybranych na czteroletnią kadencję.Po pierwsze - zmieniona została ustawa o wyborach samorządowych, mianowicie długość kadencji została wydłużona do 5 lat. Poza tym wszędzie odchodzi się od głosowania przez zebranie, a wyborów dokonuje się w trakcie wyborów powszechnych, czyli lokal, komisja i urna. ludzie głosują w dany dzień w ustalonych godzinach. Jak długo w Biłgoraju będą obowiązywały ,,komunistyczne zasady". Morze ktoś z magistratu poczytałby troszkę przepisów (ustaw) i dopasowali by zasady do obowiązujących w cywilizowanym świecie!!!
11 kwietnia 2019
+7
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl