Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2019.03.13 12:20 | aktualizacja: 2019.03.13 12:21

Ekonomia współpracy, czyli trend naszych czasów

W ostatnich latach modne jest pojęcie tzw. ekonomii współpracy (z ang. sharing economy), które powoli zmienia sposób patrzenia konsumentów na korzystanie z dóbr i usług. Sprowadza się on do tego, że rzadziej potrzebujemy czegoś na wyłączność, godząc się na wspólne korzystanie z produktów i usług. Pozytywną konsekwencją takiego podejścia są uzyskiwane oszczędności. Co więcej, dla wielu konsumentów wspólne z innymi korzystanie z oferty rynkowej jest jedyną szansą na jej doświadczenie.
Ekonomia współpracy, czyli trend naszych czasów
Ekonomia współpracy, czyli trend naszych czasów

Z tego powodu nie dziwi na przykład fakt organizowania przez grupy osób wspólnych wakacyjnych wyjazdów. Obejmuje ono nie tylko wynajem noclegów w tej samej lokalizacji, ale uwzględnia też wspólny dojazd do wakacyjnego miejsca przeznaczenia. W tym przypadku może się okazać, że wykorzystanie własnego samochodu nie będzie optymalnym rozwiązaniem. Zapewnienie przejazdu większej grupie osób wymaga przecież większego pojazdu, a ile gospodarstw domowych posiada w swojej "flocie" na przykład 9-osobowego busa? Z kolei wyjazd kilkoma samochodami 5-osobowymi wygeneruje zdecydowanie większe koszty, niezgodnie z zamierzeniem, które przyświeca ekonomii współpracy.

Nie masz? Wypożycz!

Dlatego warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnej wypożyczalni samochodów http://www.ckcorp.pl/.Jest ona w stanie zaspokoić gusta najbardziej wybrednych klientów, oferując pojazdy i wyposażenie optymalnie dostosowane do specyfiki wyjazdu. W zależności od pory roku czy charakterystyki podróżnych, możemy poprosić o dołożenie do wyposażenia łańcuchów na koła, fotelika dziecięcego czy bagażnika na narty. Może się również okazać, że bus o standardowej długości będzie jednak niedostatecznie odpowiadać potrzebom podróżnych - wtedy można zamówić w wypożyczalni jego przedłużoną wersję.

Inne argumenty przemawiające za skorzystaniem z usług wypożyczalni pojazdów

Dojazd i powrót z wakacji jednym środkiem transportu znacznie ograniczy koszty paliwa, zmniejszając zdecydowanie budżet przeznaczony na wyjazd. Im dłuższa trasa, tym wyższe koszty paliwa konieczne do uwzględnienia przez pasażerów. Dlatego wielu klientów decyduje się na wypożyczenie samochodu na dłuższe wyjazdy.

Popularnymi miejscami letnich wyjazdów są na przykład Francja czy Hiszpania. Dobre wypożyczalnie wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu klientów, bez przeszkód oferując swoje pojazdy do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że samochody są kompleksowo ubezpieczone, a ich stan techniczny szczegółowo sprawdzany przed każdym wypożyczeniem. Każdy z pojazdów jest po każdym wypożyczeniu doprowadzany przez wypożyczalnię do nienagannej czystości. Formalności związane z wypożyczeniem nie zajmują zwykle więcej niż 15 minut, a na specjalne życzenie klienta pojazd może być podstawiony pod wskazane przez niego miejsce.

Mieć czy korzystać?

Mieć czy korzystać? To dla wielu klientów wciąż podstawowe pytanie. Zakup samochodu wiąże się z dużym wydatkiem, część kosztów jego utrzymania ponoszonych jest niezależnie od stopnia wykorzystania auta (ubezpieczenie, przeglądy). To wszystko może sprawić, że konsument liczący się ze stanem budżetu domowego nie będzie mógł pozwolić sobie na bardziej aktywne wykorzystanie pojazdu. Dlatego, wielu świadomie decyduje się na wypożyczenie samochodu, nie musząc troszczyć się o jego naprawy, przeglądy, ubezpieczenie czy bezpieczny parking.

Ekonomia współpracy jest trendem wkraczającym na coraz nowsze obszary. Wypożyczalnie pojazdów są jednym z przykładów doświadczających jej rozwoju. Warto nadmienić, że część z nich potrafi docenić przywiązanie klientów do swoich usług, oferując preferencyjne ceny w przypadku kolejnych wypożyczeń lub też bardziej korzystne warunki samego wynajmu.

Nie czekaj, rezerwuj!

Przed zbliżającym się sezonem już teraz warto szczegółowo zaplanować poszczególne aspekty wyjazdu, w tym zapewnić sobie środek transportu w najbardziej dogodnym terminie. Majówka czy okres wakacji to popularne terminy w kalendarzach wypożyczalni. Czas wybrać miejsce wyjazdu i skorzystać ze sprawdzonej firmy oferującej gamę niezawodnych pojazdów, na przykład CK CORP.

Red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Ekonomia współpracy, czyli trend naszych czasów, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 356
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl