Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.03.12 14:30 | aktualizacja: 2019.03.13 10:04

Z matematyką za pan brat [WYNIKI]

Już po raz trzeci Przedszkole Katolickie zaprosiło do udziału w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej. Tym razem do rywalizacji stanęło kilkudziesięciu przedszkolaków z placówek z całego powiatu biłgorajskiego.
Z matematyką za pan brat [WYNIKI]
Z matematyką za pan brat [WYNIKI]

Matematyka jest królową nauk, ale nie wszyscy radzą sobie z nią śpiewająco. Warto więc zachęcać do nauki tego przedmiotu już od najmłodszych lat. Jedną z takich inicjatyw jest Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna, której pomysłodawcą i inicjatorem jest dyrektor Przedszkola Katolickiego w Biłgoraju Mieczysław Król. W tym roku do przygody z matematyką zaprosił przedszkolaków już po raz trzeci.

Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna została zorganizowana we wtorkowe przedpołudnie, 12 marca.

- Edukacja matematyczna powinna być wprowadzona już od najmłodszych lat. Bazujemy a teoriach i sugestiach prof. Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej, która wskazuje jak wypracować umiejętności matematyczne już od wieku przedszkolnego. Chcemy uczyć, ale przez zabawę, przez dostrzeganie w otoczeniu rzeczy związanych właśnie z matematyką i to ma odzwierciedlenia w przygotowywanych przez nas testach, z którymi mierzą się najmłodsi podczas Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej - mówi Anna Wołoszyn, przewodnicząca jury oceniającego młodych miłośników matematyki.

Zadania zostały przygotowane tak, by rozwijały rozumowanie logiczne i czynnościowe. Mniej jest zadań typowo obliczeniowych, gdyż tego rodzaju czynności dzieci w tym wieku zwykle maja opanowane. - Koncentrujemy się też a kodowaniu i programowaniu, co jest przygotowaniem do późniejszej nauki informatyki w szkole. Chodzi też o umiejętność wyszukiwania zależności - dodaje Anna Wołoszyn i podkreśla, że wyniki ubiegłorocznych konkursów wskazują, że już w tym wieku można dostrzec prawdziwe matematyczne talenty, a to z kolei daje szansę na ukierunkowanie rozwoju dziecka, by jak najlepiej wykorzystać jego potencjał i możliwości.

W tym roku do udziału w olimpiadzie zgłosiło się 38 osób z przedszkoli i oddziałów zerowych z terenu całego powiatu. Kibicowali im nie tylko rodziców, ale także nauczyciele i zaproszeni goście. W przerwie można było posłuchać koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Biłgoraju.

- Zależy mi na tym, żeby dzieci polubiły matematykę, a organizując tego typu zawody dajemy im szansę na zdobycie nowych, pozytywnych doświadczeń, co mam nadzieję w przyszłości zaowocuje. w ten sposób wyławiamy też prawdziwe talenty - stwierdził dyrektor Przedszkola Katolickiego Mieczysław Król i przyznaje, że bardzo istotne w kształceniu młodego człowieka jest zaangażowanie rodziców i ich współpraca z pedagogami. - Matematyka to piękny przedmiot i daje wiele możliwości - podsumowuje dyrektor Król.

Wyniki Olimpiady dla Przedszkolaków w Katolickim Przedszkolu

Wyniki Olimpiady

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

I miejsce - Dawid Majewski ( Samorządowe Przedszkole nr 1 w Biłgoraju)

II miejsce - Nela Madycka ( Katolickie Przedszkole im. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju)

III miejsce - Wojciech Bucior ( Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Lipinach Górnych )

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA

I miejsce - Katolickie Przedszkole im. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju

II miejsce - Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Lipinach Górnych; Szkoła Podstawowa im. KEN w Szyszkowie

III miejsce - Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Biłgoraju

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Z matematyką za pan brat [WYNIKI], 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3748
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl