Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł partnera
2019.02.10 11:16 | aktualizacja: 2019.02.11 21:08

Co to jest kredyt konsolidacyjny i jak szybko go dostanę?

Kredyt konsolidacyjny przez internet to szybki sposób na pozyskanie środków pieniężnych na spłatę dotychczasowych kredytów. Jak szybko możemy go otrzymać? Nawet tego samego dnia. Pamiętajmy, aby przeanalizować oferty różnych kredytodawców i wybrać ten kredyt konsolidacyjny, na który nas stać. Nalepszy kredyt konsolidacyjny to taki, którego nasz domowy budżet nie odczuje.
Co to jest kredyt konsolidacyjny i jak szybko go dostanę?
Co to jest kredyt konsolidacyjny i jak szybko go dostanę?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredytem konsolidacyjnym nazywamy kredyt, który przeznaczony jest dla osób mających trudności w spłacie dotychczasowego zadłużenia. Konsolidacja polega na połączeniu różnych opłat w jedną, funkcjonującą na korzystniejszych dla nas warunkach. Skonsolidować możemy:

 • pożyczki ratalne;
 • dług z karty kredytowej;
 • pożyczkę gotówkową;
 • chwilówki;
 • pożyczkę samochodową;
 • kredyt mieszkaniowy.

Konsolidację kredytów oferują banki działające stacjonarnie oraz online. Który kredyt dostaniemy szybciej? Kredyt konsolidacyjny przez internet czy stacjonarnie?

Kredyt konsolidacyjny online - najlepszy wybór?

Kredyt konsolidacyjny oferowany przez stacjonarne banki wymaga od nas dopełnienia dużej ilości formalności. Musimy przedstawić kredytodawcy wszelkie dokumenty potwierdzające powstanie na naszym koncie zadłużenia oraz jego źródło. Pracownik banku będzie musiał przeanalizować dokładnie naszą zdolność kredytową i dopiero wtedy zdecyduje, czy przyzna nam kredyt konsolidacyjny ze złą historią w BIK.

Obecnie wiele banków działa również online. Dzięki temu w sieci nie tylko znajdziemy pożyczki, ale również kredyty, w tym kredyt konsolidacyjny. Kredyt konsolidacyjny online cechuje to, że może on zostać przyznany nawet tego samego dnia. Jak to możliwe? Kredytodawcy chcą uprościć pracę zarówno sobie, jak i osobie wnioskującej o kredyt. W związku z tym współpracują z serwisami, które gromadzą wnioski kredytobiorców. Dokumenty te przesyłane są jednocześnie do kilku firm. Każda z nich daje szybki odzew z informacją, czy wnioskujący może w niej liczyć na kredyt. Następnie osoba zadłużona wybiera kredytodawcę.

Gdybyśmy chcieli zapytać o możliwość konsolidacji kredytu w stacjonarnych firmach, musielibyśmy odwiedzić siedzibę kilku firm. Z tego powodu najlepiej wziąć kredyt przez internet u sprawdzonego doradcy jak Akredo.pl

Na co zwrócić uwagę sięgając po kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny przez internet jest sposobem na wyjście z zadłużenia i osiągnięcie niezależności finansowej. Nie możemy jednak zapominać, że decydując się na niego, podpisujemy kolejną umowę pożyczki. Powinniśmy zatem zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Są nimi:

 • okres kredytowania - im dłuższy, tym więcej zapłacimy za cały kredyt. Pamiętajmy jednak, że długi okres kredytowania zmniejsza wysokość rat. Jeśli chcemy sprostać spłacie zadłużenia, powinniśmy dopasować raty do naszych finansowych możliwości;
 • maksymalna kwota kredytu, jaką możemy wziąć - czasem nie jest ona wystarczająca, aby spłacić aktualne zadłużenie, przez co kredyt konsolidacyjny nie będzie dla nas opłacalny;
 • prowizja od udzielenia kredytu - będzie ona zależała od wysokości naszego kredytu i zdolności kredytowej;
 • zabezpieczenie kredytu, np. jego ubezpieczenie - niektóre instytucje mogą wymagać od nas zapłaty ubezpieczenia szczególnie, jeśli nasza sytuacja finansowa będzie wyglądała bardzo niekorzystnie;
 • konsekwencje niespłacenia kredytu konsolidacyjnego na czas lub jego odroczenia - jeśli nie uda nam się spłacić kredytu, który miał nam ułatwić pozbycie się zadłużenia, wpadniemy spiralę zadłużenia.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego przez internet

Kredyt to popularny produkt oferowany przez banki. Zanim skorzystamy z kredytu konsolidacyjnego, warto poznać jego zalety i wady, aby świadomie podjąć decyzję o jego pozyskaniu.

Zalety tego rozwiązania to:

 • szybki sposób na uzyskanie gotówki na spłatę zadłużeń;
 • decyzja kredytowa podjęta nawet tego samego dnia;
 • jeden dług z korzystnymi warunkami spłaty zamiast kilku;
 • zachowanie pozytywnej zdolności kredytowej jeśli na naszym koncie nie pojawiło się jeszcze zadłużenie.

Kredyt konsolidacyjny ma również wady. Oto one:

 • w wyniku naszej nieodpowiedzialności możemy zmienić cel przeznaczenia pieniędzy z kredytu (bank nie sprawdzi na co przeznaczyliśmy gotówkę;
 • kredyt konsolidacyjny jest zaciągany na wiele lat, jeśli nie przeanalizujemy finansowych możliwości naszego budżetu przed podpisaniem umowy kredytowej, możemy wpaść w spiralę zadłużenia.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Co to jest kredyt konsolidacyjny i jak szybko go dostanę?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 746
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
K23   Pamiętajmy tylko o tym, że konsolidacja to nie wcale jest kredyt oddłużeniowy. Pozwala wyłączeni "połączyć" kredyty w jeden i poprzez wydłużenie okresu kredytowania mamy mniejszą ratę (w porównaniu do sumy rat płaconych przed konsolidacją).
http://kredytyporownywarka.pl/kredyt-oddluzeniowy-w-banku/
26 lutego 2019
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl