Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.01.14 13:22 | aktualizacja: 2019.01.14 13:28

W Biłgoraju padł kolejny rekord WOŚP

I tym razem zbiórka prowadzona w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyła się sukcesem. W niedzielę, 13 stycznia, zebrano więcej niż w poprzednich latach. Jaka kwota zasili konto WOŚP?
W Biłgoraju padł kolejny rekord WOŚP
W Biłgoraju padł kolejny rekord WOŚP

Tegoroczny, 27 już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę, 13 stycznia. Tego dnia z orkiestrą grał także Biłgoraj. Z tej okazji zorganizowano wiele wydarzeń, a wśród nich koncerty i licytacje. Była też zimowa rywalizacja na autodromie, czyli MOTO WOŚP. Relację z tych wydarzeń znajdą Państwo pod adresami Moto Orkiestra, Biłgoraj gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz TZN Xenna i Mrzonki na zakończenie.

Przez cały dzień na ulicach miasta wolontariusze zbierali też pieniądze do puszek. W tym roku w biłgorajskim sztabie zarejestrowano aż 60 wolontariuszy, 46 wolontariuszy chodziło ulicami Biłgoraja, 10 wolontariuszy zbierało pieniądze na ulicach Tarnogrodu, a 4 we Frampolu.

Okazało się, że zebrana suma to prawie 73 tys. zł. Dla porównania w ubiegłym roku udało się zebrać nieco ponad 50 tys. zł.

- Ogromne dzięki dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że wspólnymi siłami udało nam się zebrać podczas 27. Finału WOŚP 72 960,95 zł! Dziękuję za wszystko! Za Wasze zaangażowanie, za to,że przez cały dzień zmarznięci dzielnie chodziliście z puszkami po mieście, za to że do późnych godzin nocnych liczyliście każdy grosik i grube stówy , za to że scena BCK jak zawsze była perfekcyjnie przygotowana i to co się na niej działo mogło się zadziać, za to że nakarmiliście naszych niezawodnych wolontariuszy, za to,że przekazaliście na licytację mnóstwo rzeczy i za to że je wszystkie zlicytowaliście. Szczególnie za to,że mogłam liczyć na Wasze wsparcie - mówi szefowa biłgorajskiego sztabu Lidia Grabowska.

Najbardziej skutecznym wolontariuszem okazał się Dariusz Paleczny, który zebrał 4,8 tys. zł, Tylko podczas licytacji przedmiotów, wśród których były: voucher na kurs prawa jazdy, voucher na ekstremalną podróż po Roztoczu, obrazy, fotografie Pawła Ambroziaka, gadżety WOŚP, vouchery na usługi kosmetyczne, czy fryzjerskie zebrano prawie 7,4 tys. zł. Wolontariuszom z Tarnogrodu udało się za to zasilić konto WOŚP o ponad 10 tys. zł.

- Kolejny raz udowodniliśmy razem, że pomaganie jest dziecinnie proste - dodaje Lidia Grabowska.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
W Biłgoraju padł kolejny rekord WOŚP, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5069
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
autochton   Zginął prezydent Paweł Adamowicz. Zginął, bo ludzie odpowiedzialni za to, by szaleni zbrodniarze byli eliminowani ze społeczeństwa, nie wykonali dobrze swojej pracy. Zginął, bo w Polsce zbrodniarz ma większe prawa niż ofiara. Zginął, bo polskie prawo jest nędznej jakości. Za śmierć p. Adamowicza odpowiadają konkretni ludzie. Powinni oni być odsunięci od wykonywania zawodu i skierowani do prac mniej odpowiedzialnych, np. do posypywania ulic piaskiem.
15 stycznia 2019
+15
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 07:19 Gmina Biłgoraj
Cesarskie powinności Nadleśnictwa Biłgoraj
Choć serwituty dające społeczeństwu uprawnienia m.in. do korzystania z łąk i pastwisk oraz lasów zostały w większości zlikwidowane pod koniec XIX wieku, istnieje jeszcze kilka nadleśnictw w Polsce, które wciąż respektują te świadczenia publiczne. W nielicznym gronie jednostek Lasów Państwowych obciążonych serwitutami znajduje się Nadleśnictwo Biłgoraj.
w niedzielę, godzina 19:05 Lubelszczyzna
Dzienny raport o koronawirusie
w czwartek, godzina 15:58 Powiat
Dwóch mężczyzn z powiatu chorych na COVID-19
w niedzielę, godzina 10:55 Biłgoraj
Biłgorajanie szyją maseczki
Kilka tysięcy sztuk maseczek, fartuchów, czy przyłbic i kilkadziesiąt zaangażowanych osób - tak w skrócie można podsumować akcję zorganizowaną przez mieszkańców powiatu na rzecz personelu medycznego.
w czwartek, godzina 10:12 Biłgoraj
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?
30 marca 2020 Biłgoraj
W Biłgoraju zmarł pacjent zakażony koronawirusem
w sobotę, godzina 12:44 Frampol
Wolontariusze pomogą w lekcjach
Wolontariusze z grupy C.Z.E.M.U. czyli "Co z Energią Młodzieży Uczynić" oferują bezpłatnie zdalną pomoc w lekcjach. Potrzebujesz korepetycji, a może chcesz pomóc w lekcjach? Skontaktuj się z grupą za pomocą Facebooka.
w czwartek, godzina 14:22 Biłgoraj
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Izolatorium funkcjonuje w powiecie biłgorajskim
24 marca 2020 Kraj
Rząd wprowadza kolejne restrykcje
We wtorkowe popołudnie, 24 marca, odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Szef rządu przekazał informację o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które obowiązują już od dziś. Co nas czeka w najbliższych tygodniach?
w niedzielę, godzina 08:39 Józefów
Będzie przedświąteczny handel na józefowskim targowisku
26 marca 2020 Powiat
SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu biłgorajskiego
27 marca 2020 Powiat
W tym roku nie będzie tradycyjnej Wielkanocy
Ze względu na sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Stolica Apostolska wydała wytyczne dotyczące obchodów Wielkanocy. Jak w tym roku będą wyglądały święta?
w sobotę, godzina 08:03 Powiat
Obowiązuje zakaz wstępu do lasów
w piątek, godzina 10:33 Nadrzecze
Izolatorium w Nadrzeczu
26 marca 2020 Biłgoraj
Co z konkursem na dyrektora LO im. ONZ?
W lutym Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora LO im. ONZ. Zarząd odstąpił jednak od rozstrzygnięcia konkursu, ale powierzył pełnienie obowiązków szefa placówki dotychczasowej wicedyrektor Jolancie Rycyk.
w czwartek, godzina 08:12 Frampol
Targowisko we Frampolu otwarte
w czwartek, godzina 11:52 Frampol
Zmiana decyzji dotyczącej targowiska we Frampolu
28 marca 2020 Biłgoraj
Targowiska zamknięte do odwołania
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na miejskich targowiskach wprowadzono zakaz handlu, który obowiązywał do 25 marca. Z uwagi na stan epidemii podjęto decyzję o przedłużeniu ograniczenia.
w środę, godzina 20:30 Lubelszczyzna
Lepsze wieści - tylko jeden nowy przypadek zakażenia
w piątek, godzina 20:15 Lubelszczyzna
Ponad 8 tys. osób poddanych kwarantannie
25 marca 2020 Biłgoraj
Prokuratura wraca do pracy, pracownicy sądu kontynuują kwarantannę
We wtorek, 24 marca decyzją biłgorajskiego sanepidu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wznowiła działalność. Testy na obecność koronawirusa okazały się negatywne, dzięki czemu było możliwe skrócenie kwarantanny. Zawieszona pozostaje działalność biłgorajskiego sądu.
w sobotę, godzina 21:07 Lubelszczyzna
165 zachorowań, 6 zgonów i 23 ozdrowieńców
w środę, godzina 09:20 Długi Kąt
Rozpalili ognisko wbrew zakazowi zgromadzeń
24 marca 2020 Powiat
Skrócony wniosek o odroczenie składek ZUS
Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia składek na ubezpieczenia społeczne ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego skróconego wniosku. Jest na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
29 marca 2020 Lubelszczyzna
18 nowych zakażeń SARS-CoV-2 i 5 ozdrowieńców
26 marca 2020 Biłgoraj
Zmiana terminu odbioru odpadów
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl