Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.01.09 20:35

Rzecznik Praw Obywatelskich w Biłgoraju

W środę, 9 stycznia do Biłgoraja przyjechał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Otwarte spotkanie z mieszkańcami, na które zaprosiło Biłgorajskie Stowarzyszenie Kulturalne im. I.B. Singera odbyło się w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury.
Rzecznik Praw Obywatelskich w Biłgoraju
Rzecznik Praw Obywatelskich w Biłgoraju

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar uważa, że pisma przesyłane do biura RPO nie mogą być jedynym, źródłem wiedzy o stanie praw człowieka w Polsce. Dlatego od początku swojej kadencji wraz ze współpracownikami jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych. Od września 2015 roku Adam Bodnar spotkał się i wysłuchał problemów mieszkańców 150 miejscowości z różnych części Polski. W środowe popołudnie, 9 stycznia okazję do spotkania z RPO mieli biłgorajanie.

Wszystkich zgromadzonych w sali kameralnej BCK witał pochodzący z Biłgoraja członek Rady Społecznej RPO i BSK im. I.B. Singera Henryk Wujec. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się na czym polega jego praca Rzecznika Praw Obywatelskich i z jakimi problemami można się do niego zgłaszać.

- RPO to urzędnik państwowy, który ma za zadanie stać na straży praw i wolności obywatelskich określonych w Rozdziale II Konstytucji, na jakie możemy się powoływać w stosunkach z organami władzy, jakie mają być szanowane. Rzecznik jest więc urzędnikiem, który przestrzega czy te prawa są szanowane, jest niezależny od polityków i dlatego powoływany pięcioletnią kadencję. W tym czasie co roku ma za zadanie przedstawiać parlamentowi sprawozdanie o stanie przestrzegania praw i wolności obywateli - zaczął spotkanie Adam Bodnar i dodał, że nie należy do żadnej partii politycznej, nie był w żadnej i w żadnej być nie zamierza. - Moja praca polega na wchodzeniu w spór z władzą w interesie obywateli - mówił Adam Bodnar.

Główną częścią spotkania była rozmowa o problemach mieszkańców. Wśród spraw poruszanych przez uczestników znalazły się i.in. przemoc w rodzinie, prawo do ziemi, prawo pracownicze, czy prawo pacjenta. W spotkaniu uczestniczył także prawnik, była więc możliwość omówienia i skorzystania z pomocy w sprawie indywidualnej.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rzecznik Praw Obywatelskich w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3065
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd   Pan Bara i p.Wujec. Opis do tego zdjęcia mógłby być niezłą książką. Na widowni p.Bednarz przygląda się' jak to się robi w Chicago'. Nie przypuszczałem,że to powiem ale nadzieja w dzisiejszych dzieciach,które nic nie pamiętają i nic je nie obchodzi. Może to jedyny sposób,żeby z tego biłgorajskiego cyrku wyjść.
13 stycznia 2019
+2
-1
autochton   O jakich prawach tu mowa?
W Polsce prawa człowieka to pojęcie abstrakcyjne. Żyjemy w wolnym kraju, w którym są gwałcone wolności jego obywateli. Państwo jest wszędzie i decyduje o każdym aspekcie życia nas, obywateli. Przykładów jest aż nadto. Państwo decyduje o szczepieniach naszych dzieci, urzędnicy decydują kiedy, i do jakiej szkoły będzie uczęszczać nasze dziecko oraz czego będzie się uczyć. Podlegamy obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnym. Posady w zarządach oraz radach nadzorczych spółek skarbu państwa zarezerwowane są dla towarzyszy partyjnych. Skąd my to znamy? Z czasów słusznie minionych, z PRL gdzie bez rekomendacji partyjnej objęcie kierowniczych stanowisk nie było możliwe. Przedwojenni socjaliści z Piłsudskim na czele, pozbawili nas prawa do posiadania broni i obrony naszego życia, mienia, życia naszych bliskich. Dostęp do broni mają nieliczni, posłowie, senatorowie, notable związani z władzą. Równość praw jest fikcją, wolności są dla nielicznych. Pan Rzecznik ma szerokie pole do działania. Za to mu płacimy, my, podatnicy.
11 stycznia 2019
+8
-2
Grzegorz z Chetyna   Jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości i złudzenia, po co jest Rzecznik Praw Obywatelskich, to na tym spotkaniu zostały one całkowicie rozwiane. Na konkurencyjnym portalu można posłuchać wypowiedzi pana rzecznika...
10 stycznia 2019
+3
-1
blondyn   "" RPO to urzędnik państwowy, który ma za zadanie stać na straży praw i wolności obywatelskich określonych w Rozdziale II Konstytucji, na jakie możemy się powoływać w stosunkach z organami władzy, jakie mają być szanowane. Rzecznik jest więc urzędnikiem, który przestrzega/????/ czy te prawa są szanowane, jest niezależny/czy aby na pewno ?????/ od polityków.....""
A na spotkaniu tłumy..tłumy...tłumy/hahaha/
10 stycznia 2019
+8
-3
Janek-buc   Bara bara bara tiki tiki tak...
9 stycznia 2019
+12
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl