Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2018.12.19 23:40

Jak najszybciej przesłać pieniądze poza Unię Europejską?

Opłacasz faktury zagranicznych kontrahentów? Trafiła Ci się wyjątkowo korzystna zakupowa okazja? Wysyłasz pieniądze krewnym mieszkającym poza Polską? Dowiedz się, w jaki sposób najszybciej przelejesz środki poza Unię Europejską.
Jak najszybciej przesłać pieniądze poza Unię Europejską?
Jak najszybciej przesłać pieniądze poza Unię Europejską?

Przekaz bankowy SWIFT

Za pośrednictwem przelewu SWIFT można przesyłać pieniądze w dowolnej walucie, na wskazane konto bankowe w wybranym kraju, w tym poza UE. Średni czas oczekiwania na tego rodzaju przekaz to 3 dni robocze od momentu zlecenia. W przypadku przelewu SWIFT można zdecydować się na jedną z trzech opcji dat zaksięgowania - Spot (3 dni), Tomnext (następnego dnia) lub Overnight (jeśli zostanie zlecony do 13.00, pojawi się u adresata już w tym samym dniu). Szybsze przesłanie środków wiąże się z poniesieniem wyższej opłaty, rosnącej odpowiednio do skracającego się czasu oczekiwania na zaksięgowanie.

Koszty związane z przelewem SWIFT są dość wysokie, najczęściej określone jako procent od kwoty przelewu (zwykle 0,2-0,5%), ale z ustaloną minimalną i maksymalną wartością. Zazwyczaj opłaty za przekaz międzynarodowy wahają się (w przypadku standardowej opcji) od 20 do nawet 250 zł. Do tego, poza spreadem, dochodzą koszty banków pośredniczących, które mogą wynosić kolejne kilkadziesiąt czy kilkaset złotych.

Przelew zagraniczny w firmie pośredniczącej

Znacznie szybszym i korzystniejszym sposobem na to, by przesłać pieniądze poza Unię Europejską, jest zlecenie przelewu międzynarodowego w firmie pośredniczącej. Pieniądze mogą trafić do odbiorcy nawet w 10 minut. Przekazy realizowane przez pozabankowych operatorów transakcji są wyjątkowo tanie, przede wszystkim z powodu opłacalnych dla klienta kursów wymiany walut. Firmy pośredniczące organizują też atrakcyjne promocje. Przykładowo korzystając z usług Easysend, prześlesz pieniądze z Polski na Ukrainę i nie poniesiesz za to żadnych opłat. Więcej na temat szybkich przelewów znajdziesz na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-polski-na-ukraine.

Co ważne, przekaz zagraniczny poza UE zlecisz wygodnie przez internet, korzystając ze swojego komputera czy telefonu. Korzystanie z usług firm pośredniczących jest bezpieczne - operatorzy transakcji stosują nowoczesne protokoły szyfrujące, zabezpieczające Twoje dane i środki. Działalność pośredników kontrolują powołane do tego podmioty, które wystawiają im stosowne certyfikaty poświadczające legalne funkcjonowanie na rynku finansów.

Kantor internetowy

Kolejnym sposobem na przesłanie pieniędzy poza UE jest przelewanie środków za pośrednictwem kantorów internetowych. Średni czas realizacji zlecenia wynosi w ich przypadku 8 godzin, lecz przekaz może zaksięgować się na koncie odbiorcy znacznie później, nawet do 72 godzin. Za przesłanie pieniędzy na zagraniczny rachunek kantory pobierają prowizję wynoszącą 0,25% kwoty transakcji. Ponadto za każde zlecenie trzeba zapłacić od 2 do 5 złotych. Rzeczywiste koszty są zależne od banków uczestniczących w operacji przelewu środków.

Aby jak najszybciej przesłać pieniądze poza Unię Europejską, skorzystaj z usług firm pośredniczących. Środki mogą zasilić konto odbiorcy nawet w 10 minut, a w zależności od oferty, za międzynarodowy przekaz nie trzeba nic płacić.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 2821
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Treść komentarza:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
dzisiaj, 11:18 Biłgoraj
Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych powołany
23 kwietnia Zarząd Powiatu w Biłgoraju powołał Mirosława Daniłowicza na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych. Wcześniej, od 30 października 2024 roku, pełnił obowiązki tego stanowiska, co świadczy o zaufaniu i uznaniu dla jego kompetencji.
we wtorek, godzina 15:56 Biłgoraj
Jarmark wraca na główną ulicę Biłgoraja. Trwają zapisy wystawców
dzisiaj, 17:40 Biłgoraj
Zmiany w harmonogramie wydarzeń w Biłgoraju z powodu żałoby narodowej
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball