Od dłuższego czasu cena benzyny utrzymuje się na atrakcyjnym poziomie. Cieszy to wielu kierowców, którzy powoli zaczynają nadrabiać straty wynikające z wydatków w poprzednich miesiącach. Warto jednak już teraz zadbać o swoją przyszłość, zabezpieczając się przed ponownymi podwyżkami. Oto kilka sposobów, dzięki którym cena benzyny będzie dużo przystępniejsza.
Udział w programach lojalnościowych dla kierowców
Chcąc obniżyć wydatki związane z tankowaniem, warto dołączyć do programów lojalnościowych dedykowanych kierowcom.
Od czasu do czasu hipermarkety organizują akcje promocyjne, dzięki którym - przy zakupach za konkretną kwotę - można uzyskać bony obniżające cenę paliwa. Pozwala to sporo zaoszczędzić - szczególnie, jeśli kierowca często tankuje.
Ciekawą propozycją jest także program "Tankuj Korzyści" przygotowany przez Toyota Bank. Każdy posiadacz Moto Konta, który zainstaluje specjalną aplikację na smartfon, będzie mógł uzyskać zwrot wydatków za paliwo. W zależności od warunków, cashback może wynieść nawet 10%. Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania bonów paliwowych na kwotę do 500 zł - przy zakupie dowolnego pojazdu marki Toyota lub Lexus.
Zakup paliwa na najtańszych stacjach benzynowych
Chociaż cena benzyny jest zbliżona na wszystkich stacjach benzynowych w danym mieście, da się zauważyć kilkugroszowe różnice. Warto to zatem wykorzystać, tankując samochód na w tanich punktach. Pozwoli to odciążyć budżet - szczególnie, jeśli kierowca dość często kupuje paliwo.
Nie musisz jednak krążyć po mieście, aby uzyskać informacje o najtańszych stacjach benzynowych. Wystarczy pobrać na smartfon specjalną aplikację, która zbiera informacje o cenach obowiązujących na stacjach. Dane te są aktualizowane codziennie, dzięki czemu będziesz na bieżąco.
Przełącz się na ekonomiczną jazdę
Chociaż ekonomiczna jazda nie przekłada się bezpośrednio na niższą cenę benzyny, pozwala poczynić spore oszczędności. Dzięki temu, że będziesz tankować rzadziej, sporo zyskasz.
Jeśli interesuje Cię oszczędzanie na paliwie, pamiętaj o:
- jak najczęstszym hamowaniu silnikiem
- zmianie biegów na wyższy zaraz po ruszeniu
- dostosowaniu prędkości do warunków drogowych, np. podczas dojeżdżania do sygnalizacji z czerwonym światłem
- unikaniu jazdy w godzinach szczytu
- jeździe z równomierną prędkością
- jeździe na bardzo krótkich trasach.
Zmieniając swoje dotychczasowe nawyki, szybko przekonasz się, ile możesz zaoszczędzić na paliwie - bez konieczności przesiadania się do środków komunikacji miejskiej.