Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2018.12.06 17:19

Najwyższa jakość fajerwerków zapewnia producent JORGE

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. To moment, w którym wspólnie z naszymi najbliższymi świętujemy zakończenie starego roku i rozpoczynamy kolejne 12 miesięcy. Nieodłącznym elementem tej celebracji dla wielu osób są fajerwerki. Ale petardy to nie tylko piękne rozbłyski na niebie - w niektórych przypadkach to także poważne zagrożenie zdrowia, a nawet życia. Jak zatem zadbać o swoje bezpieczeństwo 31 grudnia?
Najwyższa jakość fajerwerków zapewnia producent JORGE
Najwyższa jakość fajerwerków zapewnia producent JORGE

Zasada nr 1 - kupuj fajerwerki ze sprawdzonego źródła

Petardy to nic innego jak materiały pirotechniczne. Zawierają one substancje palne, przez co można je uznać za rodzaj małej, ale wyjątkowo niebezpiecznej bomby chemicznej. Z tego względu zawsze należy kupować je wyłącznie ze sprawdzonego źródła jak certyfikowana hurtownia fajerwerków.

Zasada nr 2 - sprawdź obudowę

Kontrola obudowy to podstawowa kwestia bezpieczeństwa. Nie powinna ona posiadać żadnych wgnieceń, pęknięć czy wybrzuszeń. Petardy powinny być również dostosowane do sposobu ich użytkowania. Race odpalane w ręce muszą posiadać odpowiednio długi uchwyt do ich trzymania. Fajerwerki uruchamiane z ziemi powinny być natomiast wyposażone w element umożliwiający przymocowanie ich do gruntu lub być na tyle stabilne, aby się nie przewrócić w trakcie pracy.

Zasada nr 3 - zapoznaj się z instrukcją

Nie ma znaczenia, ile razy w życiu odpalałeś już petardy. Za każdym razem obowiązkowo zapoznaj się z instrukcją obsługi. Zawiera ona informacje o tym, jak prawidłowo odpalić fajerwerki, a także jak ochronić siebie i innych podczas ich działania.

Zasada nr 4 - odpowiednie środki bezpieczeństwa

Petardy zawsze powinny być stosowane zgodnie z instrukcją, jak i ogólnymi zasadami bezpieczeństwa. Nie wolno uruchamiać ich w pomieszczeniach zamkniętych ani na terenach, które są narażone na pożar. Pod żadnym pozorem nie umieszczaj tych materiałów na krzywych, niestabilnych podłożach jak pusta butelka czy chwiejny stół. Całkowicie zakazane jest także ustawianie ich w kierunku ludzi czy zwierząt.

Dzieci mogą je uruchamiać wyłącznie pod nadzorem dorosłych - a najlepiej, żeby nie robiły tego wcale i stały w bezpiecznej odległości. Fajerwerki powinny być odpalane wyłącznie przez osoby trzeźwe. Absolutnie nie pozwalaj na to osobom w stanie wysoko wskazującym, gdyż tworzą one zagrożenie dla siebie i innych.

W entuzjastycznej wersji fajerwerki zapewnią nam piękny pokaz i będą dopełnieniem tego wyjątkowego wieczoru. W pesymistycznej - zabawa skończy się poparzeniami ciała, a nawet utratą wzroku czy kończyn. Nie bez powodu sylwester to jeden z najbardziej pracowitych dni dla służby zdrowia. Dlatego zastosuj się do powyższych zasad i zadbaj należycie o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Najwyższa jakość fajerwerków zapewnia producent JORGE, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 846
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl