Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.11.28 17:17 | aktualizacja: 2018.11.28 17:54

Michał Dec pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy burmistrza Biłgoraja

Już wiadomo kto zajmie fotel zastępcy burmistrza Biłgoraja. Janusz Rosłan powoła na to stanowisko Jarosława Bondyrę. Dotychczasowy zastępca Michał Dec nadal będzie pracować w Urzędzie Miasta. Dziś, podczas sesji Rady Miasta, podziękowano mu za dotychczasową wkład w rozwój Biłgoraja.
Michał Dec pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy burmistrza Biłgoraja
Michał Dec pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy burmistrza Biłgoraja

Podczas ostatnich wyborów samorządowych mieszkańcy Biłgoraja uznali, że chcą, by przez kolejnych pięć lat miastem zarządzał Janusz Rosłan. Wyborcy nie mieli jednak okazji zagłosować na zastępcę, tego powołuje włodarz.

Ostatnich kilkanaście lat stanowisko zastępcy burmistrza zajmował pochodzący z Tarnogrodu Michał Dec. Mimo, że nie żegna się on ze stanowiskiem w Urzędzie Miasta, funkcję zastępcy gospodarza od teraz będzie pełnić ktoś inny.

Burmistrz Janusz Rosłan uznał, że najodpowiedniejszą osobą na to stanowisko będzie Jarosław Bondyra. Wcześniej był on wiceprzewodniczącym Rady Miasta Biłgoraj, pełnił też funkcję przewodniczącego rady osiedla Rapy. W ostatnich wyborach samorządowych Jarosław Bondyra został wybrany do Rady Miasta, startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Janusza Rosłana. Musiał z tej funkcji zrezygnować. Dwa tygodnie temu złożył mandat radnego, kilka dni później komisarz wyborczy mandat ten wygasił. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Radny zrezygnował z mandatu. Jarosław Bondyra zostanie powołany na stanowisko wiceburmistrza podczas następnej sesji Rady Miasta.

Podczas listopadowych obrad za dotychczasową pracę podziękowano Michałowi Decowi, który na stanowisku zastępcy burmistrza spędził 12 lat.

- Trudno uwierzyć, że mija 12 pełnienia przez Pana funkcji zastępcy burmistrza Biłgoraja. Nasze miasto w tym czasie zmieniło się nie do poznania - mówił burmistrz Janusz Rosłan, wymieniając inwestycje, które udało się wykonać przez ten czas, a które łącznie kosztowały pona 320 mln zł. Miasto z różnych źródeł zewnętrznych pozyskało ponad 170 mln zł. - W ramach swoich obowiązków był Pan odpowiedzialny za cały proces przygotowania i realizacji inwestycji. Z całą odpowiedzialnością można dziś powiedzieć, że bez Pana zaangażowania w pozyskiwanie zewętrznych źródeł ich finansowania, bez pełnej poświęcenia pracy Biłgoraj nie wyglądałby dziś tak jak wygląda. Dał się Pan poznać jako osoba posiadająca najwyższe kompetencje w zarządzaniu oraz ogromną wiedzę i doświadczenie związane z pracą w administracji samorządowej - mówił burmistrz. Zaznaczył też, że ma nadzieję, iż Michał Dec nie zrezygnuje z pracy w Urzędzie Miasta, a swoją wiedzę przekaże następcy. - Jest Pan dla nas wzorem sumiennego samorządowca oraz przykładem szefa, który wymaga, ale też potrafi docenić pracę kolegów - podsumował Janusz Rosłan.

Pod listem podpisali się wszyscy pracownicy Urzędu Miasta. Za wspólną pracę podziękował też przewodniczący Rady Miasta Andrzej Łęcki.

- Jak sięgam pamięcią wstecz to właśnie w ostatnich dniach listopada, 12 lat temu, dostałem telefon od burmistrza Rosłana z pytaniem o chęć zostania jego zastępcą. Przez trzy kadencje prowadziliśmy wspólnie miasto. Dziękuję burmistrzowi, że ten wybór padł na mnie, a znaliśmy się wówczas jedynie służowo. Dziękuję mieszkańcom, ale i pracownikom urzędu, praca z wami była dla mnie przyjemnością - mówił Michał Dec. Podkreślił też, że minione lata zawsze będzie mile wspominał, zgodził się też nadal pracować w Urzędzie Miasta.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Michał Dec pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy burmistrza Biłgoraja, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6636
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
dziadek  Polska to jest jednak dziwny kraj.... Zwalniasz się, bierzesz odprawę emerytalną, kolega zatrudnia Cię z powrotem, bierzesz co miesiąc emeryturę i bierzesz kasę za etat... żyć nie umierać
28 listopada 2018
+46
-3
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd  do baronkwiatkowski   Tak, 16 lat głosowali jak za panią matką pacierz a teraz wielka opozycja. Burmistrz nadal ten sam ale to PIS RZĄDZI. A tak na poważnie to NIC się nie zmieniło tylko Burmistrzowi będzie trudniej przepchnąć wszystkie 'pomysły' tak jak do tej pory od nastu lat.
29 listopada 2018
+4
-4
John Snow   AAAAAA to taka zamiana;)))) jak widac wcześniej już wiedział co mu Rosłan zaproponuje;)
29 listopada 2018
+4
-0
baronkwiatkowski   to przeciwnicy Deca zacierają ręce łał .... poszedł ten "szkodnik biłgoraja" . A teraz zobaczymy jak pisowska rada miasta będzie nim rządzić - zobaczymy jaki zatwierdzą budżet i ile więcej kto dostanie - wystarczy niech tylko cała opozycja wstrzyma się od głosu.
29 listopada 2018
+7
-4
dziadek   Polska to jest jednak dziwny kraj.... Zwalniasz się, bierzesz odprawę emerytalną, kolega zatrudnia Cię z powrotem, bierzesz co miesiąc emeryturę i bierzesz kasę za etat... żyć nie umierać
28 listopada 2018
+46
-3
w...   "zgodził się też nadal pracować w Urzędzie Miasta". Poprosili pana Michała i się zgodził. A co?
28 listopada 2018
+20
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl