Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.11.18 08:18

600 osób na "Dniach Ubezpieczonego"

Ponad 600 osób skorzystało do tej pory z "Dni Ubezpieczonego", jakie Oddział ZUS w Biłgoraju zorganizował u pracodawców. Instytucja chciała w ten sposób dotrzeć do osób, które dotychczas niewiele wiedziały o własnym ubezpieczeniu.
600 osób na "Dniach Ubezpieczonego"
600 osób na "Dniach Ubezpieczonego"

W ramach "Dni Ubezpieczonego" przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadzili spotkania informacyjne w zakładach pracy - dla ich pracowników i zleceniobiorców. Organizatorom zależało na tym, by z wiedzą o ubezpieczeniach dotrzeć do osób, które bardzo rzadko kontaktują się z ZUS.

I udało się. W akcję zaangażowało się przeszło trzydziestu pracodawców. Większość spotkań w zakładach pracy odbyła się w październiku, część w listopadzie. Do tej pory w szkoleniach prowadzonych przez specjalistów Oddziału ZUS w Biłgoraju wzięło udział ponad 600 osób. Ta grupa powiększy się, bo w planach jest jeszcze przynajmniej kilka spotkań.

Uczestnicy dowiadywali się między innymi, co mogą znaleźć na swoim koncie w ZUS i na jakie świadczenia mogą liczyć, opłacając składki. Usłyszeli, w jaki sposób uzyskać prognozę przyszłej emerytury. - Ubezpieczeni dopytywali, jak środki przekazane z otwartych funduszy emerytalnych pracują teraz na ich emeryturę oraz jak skorzystać z kalkulatora emerytalnego na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Interesowali się też przeliczeniem kapitału początkowego, który jest składnikiem ich przyszłej emerytury. Część była zaskoczona, że przez internet można składać zapytania i wnioski do ZUS - relacjonuje Anna Pietras-Okoń, naczelniczka Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w Oddziale ZUS w Biłgoraju.

Zakłady pracy zainteresowane takim szkoleniem dla swoich pracowników nadal mogą się zgłaszać pod adresem tomasz.jablonski@zus.pl. Jeśli będą chętni, kolejne spotkania mogą odbyć się w styczniu.

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
600 osób na "Dniach Ubezpieczonego", 0 out of 5 based on 0 ratings
Małgorzata Korba, regionalny rzeczn... dodany
 
Odsłon: 825
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl