Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.11.09 13:42

Bili rekord dla Niepodległej

W piątkowe przedpołudnie, w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyła się uroczystość z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas wydarzenia przyłączono się do akcji bicia rekordu w ilości osób wspólnie śpiewających hymn państwowy.
Bili rekord dla Niepodległej
Bili rekord dla Niepodległej

Dokładnie o godz. 11:11 rozpoczęła się akcja, mająca na celu pobicie rekordu w ilości osób wspólnie śpiewających hymn państwowy. Jest to ogólnopolska akcja, na którą wszystkie placówki oświatowe zaprosiła Minister Edukacji Narodowej. Przyłączył się także Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Wspólnie z uczniami i nauczycielami śpiewał kierownik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego Jan Koman, ale byli też mali goście - dzieci z kasy drugiej Szkoły Podstawowej Nr 1. Odśpiewano wszystkie 4 zwrotki hymnu.

Wszystkich obecnych na uroczystości powitał dyrektor ZSZiO Adam Balicki. - Bardzo się cieszę, że wspólnie, w takim gronie, możemy obchodzić tę wyjątkową rocznicę. Każdego roku organizujemy akademię w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale setna rocznica jest tylko raz, dlatego chcemy nadać naszej uroczystości szczególny charakter, stąd udział w akcji "Rekord dla Nieodległej" - mówił dyrektor i dodał: - Często o niepodległości mówimy na lekcjach historii, czy godzinach wychowawczych, ale traktujemy temat nieco trywialnie, uważamy, że wolność i niepodległość to coś naturalnego. Nasze pokolenie ma to wielkie szczęście, że nie wymagano od nas daniny krwi, nie musimy i nie musieliśmy walczyć w obronie ojczyzny, ale to nie znaczy, że nie mamy obowiązku wobec ojczyzny. Pojęcie patriotyzmu to pojęcie zbiorowej odpowiedzialności.

Adam Balicki podkreślił, że każdy z nas może okazać się patriotą rzetelnie wykonując swoje obowiązki, bo właśnie tego teraz wymaga od nas ojczyzna. - Cieszmy się wolnością, ale pamiętajmy też o tych, którzy o tę wolność walczyli. Spłaćmy w ten sposób dług wdzięczności wobec naszych dziadków i pradziadków - podsumował dyrektor.

Częścią wydarzenia była akademia, podczas której młodzież recytowała wiersze, śpiewała piosenki, przygotowano też spektakl patriotyczny.

List do społeczności szkolnej skierował starosta powiatu Kazimierz Paterak. Napisał w nim, że tegoroczny jubileusz skłania nie tylko do refleksji, ale też do czerpania nauki jaka płynie z historii. - Dziś możemy się cieszyć wolnością naszego kraju, jest to jedna z największych wartości, o którą trzeba dbać - stwierdził starosta.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Bili rekord dla Niepodległej, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2182
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl