Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Dominika Grabias została Queen of Poland
Akcja protestacyjna pracowników sądu
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
Wiesław Świerczyński nauczycielem na medal
home > Start > Aktualności > Stypendia wręczone
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.10.16 08:20 | aktualizacja: 2018.10.16 09:02

Stypendia wręczone

W poniedziałkowe popołudnie, 15 października, w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Biłgorajskiego Funduszu Stypendialnego.
Stypendia wręczone
Stypendia wręczone

Historię Fundacji przypomniał prof. Janusz Solski. - Mamy już 20 lat - mówił profesor i dodał, że przez te lata udało się zrobić wiele. - Nie sposób nie zauważyć efektów działalności fundacji - zaznaczył prof. Solski. Jednym z elementów działalności organizacji jest właśnie fundusz stypendialny, w ramach którego uzdolniona młodzież może otrzymać wsparcie finansowe.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w poniedziałkowe popołudnie, w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Oto wyróżnieni:

Rok szkolny 2018/2019: 24 stypendia - 47.250 zł

I. Stypendium dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej w wysokości 1500 zł otrzymali:

1. Natalia Buczyńska (Konstantów) Zespół Szkół Ogólnokształcących, I LO im. ONZ w Biłgoraju;

2. Katarzyna Kolbuch (Biłgoraj) Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju;

3. Mateusz Hurkała (Tereszpol-Zaorenda) Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju - ufundowane przez Adama Balickiego;

4. Hubert Mucha (Korczów) Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju - ufundowane przez AMBRA S.A.;

5. Kajetan Larwa (Tarnogród) Zespół Szkół Ogólnokształcących, I LO im. ONZ w Biłgoraju - ufundowane przez Model Opakowania Sp. z o.o.

6. Skwarek Joanna (Bilgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, I LO im. ONZ w Biłgoraju - ufundowane przez Model Opakowania Sp. z o.o.;

7. Małgorzata Hajduk (Tereszpol-Zaorenda) Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju - ufundowane przez Model Opakowania Sp. z o.o.;

8. Mucha Konrad (Korczów) Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej;

9. Dominika Grabias (Wola Dereźniańska) Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju;

10. Dominika Izabela Wilk (Huta Turobińska) Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Turobinie.

11. Martyna Dmitroca (Bilgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, I LO im. ONZ w Biłgoraju - ufundowane przez nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących, I LO im. ONZ w Biłgoraju

12. Patryk Budzyński (Krasnobród) Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu

13. Jagoda Hauzner (Zwierzyniec) Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu - ufundowane przez nauczycieli Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu

II. Stypendium dla absolwenta szkoły gimnazjalnej w wysokości 1500 zł otrzymali:

1. Izabela Szpyra (Bukowina) Samorządowy Zespół Szkolny im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy / Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju - ufundowane przez Panią Poseł Genowefę Tokarską ;

III. Stypendium fundowane przez prof. Janusza Solskiego w wysokości 5000zł otrzymał

1. Adam Dominik Strzęciwilk (Kolonia Sól) Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie.

IV. Stypendium fundowane przez Izabelę i Aleksandra Łukasz w wysokości 2000 zł otrzymała:

1. Ewelina Lekan (Biłgoraj) Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju;

V. Stypendium fundowane przez Mariana Klechę w wysokości 1000 zł otrzymali:

1. Paweł Maciocha (Biłgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju;

2. Joanna Maciocha (Biłgoraj) Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO im. ONZ w Biłgoraju.

VI. Nominacje do stypendium pomostowego w wysokości 5.000 zł otrzymali:

1. Małgorzata Maciocha (Płusy) - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
2. Wiktoria Zygmunt (Bukowa) - UMCS w Lublinie
3. Łukasz Waluda (Luchó Dolny) - Politechnika Krakowska

Stypendia pomostowe dofinansowała Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Narodowy Bank Polski a także starosta biłgorajski Kazimierz Paterak.

VII. Stypendium fundowane przez Fundusz Uzdolnionych w Gminie Biłgoraj w wysokości 750 zł otrzymali:

1. Laura Rapa (Dereźnia Zagrody) Szkoła Podstawowa im. Papiża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej

2. Kacper Waliwander (Majdan Gromadzki) Szkoła Podstawowa w Gromadzie

3. Dawid Bukowiński (Ruda-Zagrody) Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Stypendia wręczone, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2213
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl