Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.10.10 14:36 | aktualizacja: 2018.10.10 15:09

17. rok akademicki UTW zainaugurowany

We wtorkowe popołudnie, 9 października, biłgorajski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował kolejny rok swojej działalności. Tego dnia wręczono także Ogólnopolskie Karty Seniora.
17. rok akademicki UTW zainaugurowany
17. rok akademicki UTW zainaugurowany

We wtorkowe popołudnie, 9 października, odbyła się inauguracja roku akademickiego biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie zostało zorganizowane w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Udział w nim wzięło kilkudziesięciu seniorów, nie tylko słuchaczy UTW, byli też przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Januszem Rosłanem na czele, jak również zaproszeni goście.

- To już nasz 17. inauguracja roku akademickiego - cieszy się prezes UTW Halina Wlaź i podkreśla, że przez te lata wiele się zmieniło, najbardziej w świadomości seniorów. - Powiedziałabym, że bardzo zauważalna jest coraz większa aktywność osób starszych. Jest coraz więcej osób, które nie chcą na emeryturze zamknąć się w czterech ścianach swojego domu, a aktywnie spędzać czas w gronie podobnych sobie ludzi. My dajemy na to szansę. Poza wykładami, w których uczestniczymy jako słuchacze UTW, mamy wiele innych ciekawych propozycji - dodaje Halina Wlaź.

A wśród nich są np. występy artystyczne, uczestnictwo w klubach kulinarnych, czy literackich. Ale to jeszcze nie wszystko. Dowodem na ogromną aktywność biłgorajskich seniorów jest chociażby inicjatywa zorganizowania widowiska historycznego zatytułowanego "Kobiety w życiu Piłsudskiego", które mieszkańcy Biłgoraja będą mieli okazję zobaczyć już na początku listopada br.

- Na początku może trudno przekonać mniej aktywne osoby do włączenia się w taką działalność, ale sama na swoim przykładzie wiem, że jak już się wejdzie w te tryby to później ciężko zrezygnować. Wśród innych osób jakość życia jest znacznie lepsza, dlatego zachęcam wszystkich do wstępowania w nasze szeregi. Nie trzeba być nawet seniorem, wystarczy mieć ukończone 18 lat. Obecnie mamy już ponad 70 słuchaczy i cały czas rośniemy w siłę - mówi prezes UTW.

Podczas wtorkowego wydarzenia obecni mogli wysłuchać wykładu, który poprowadził prof. Janusz Solski, a który dotyczył chorób cywilizacyjnych i sposobów na ich uniknięcie. Ponadto tego dnia zainaugurowano w Biłgoraju Ogólnopolską Kartę Seniora. Każdy chętny mógł otrzymać blankiet uprawniający do zniżek oferowanych przez partnerów akcji.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
17. rok akademicki UTW zainaugurowany, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2637
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Urzędnik   Janusz Rosłan ten zły człowiek dał odprawę wiceburmistrzowi Michałowi Decowi aż 60 tys zł po czym ten przeszedł na emeryturę a później przyjął go z powrotem do pracy. Czy to nie jest legalna kradzież pięniędzy przez tych złych ludzi???!!!
10 października 2018
+15
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
ogłoszenie
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl