Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
FRAMPOL
2018.10.10 18:05

Józef Rudy powalczy o fotel burmistrza Frampola

W najbliższych wyborach samorządowych o fotel burmistrza Frampola powalczy aż 6 kandydatów. Wśród nich jest Józef Rudy, popierany przez KWW Zgoda i Rozwój. Dziś kandydat przedstawia wyborcom swoje pomysły na zmiany w gminie.
Józef Rudy powalczy o fotel burmistrza Frampola
Józef Rudy powalczy o fotel burmistrza Frampola

Szanowni Państwo,

Nazywam się Józef Rudy, mam 51 lat, żonę Małgorzatę, trzech dorosłych synów - Krzysztofa, Piotra, Wojciecha oraz synową Kornelię.

Posiadam wyższe wykształcenie magisterskie zdobyte na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. Ukończyłem także studia podyplomowe w zakresie legislacji samorządowej. Od 25 lat mieszkam w Biłgoraju, a pochodzę z miejscowości Majdan Nepryski koło Józefowa. Do dnia dzisiejszego prowadzę tam plantację czarnej porzeczki w odziedziczonym po rodzicach gospodarstwie rolnym. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w Urzędzie Wojewódzkim w Zamościu, Starostwie Powiatowym w Biłgoraju i SP ZOZ w Biłgoraju. Prowadziłem również prywatną działalność gospodarczą w zakresie usług finansowo-ubezpieczeniowych. Od 15 lat jestem związany zawodowo z Gminą Frampol, gdzie pracuję na stanowisku sekretarza gminy.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Frampol!

Jestem bezpartyjnym kandydatem na urząd Burmistrza Frampola, popieranym przez KWW Zgoda i Rozwój. Nasz obywatelski komitet wyborczy skupia zarówno doświadczonych samorządowców, jak i osoby dotychczas nie startujące wyborach, ale dające gwarancję uczciwego, sprawiedliwego i mądrego zarządzania gminą. Łączą nas wspólne wartości, program rozwoju i chęć odpowiedzialnej współpracy na rzecz społeczności. Sądzę, że wyniesione z domu wychowanie, zdobyte wykształcenie, wieloletnie doświadczenie, praca z ludźmi, podejmowanie trudnych decyzji i ponoszona odpowiedzialność za publiczne pieniądze uprawniają mnie do tego, aby rozwijać razem z Państwem miasto i gminę w sferze materialnej i społecznej.

Zdaję sobie sprawę, że podjęcie takiej decyzji wiąże się z wieloma słowami wsparcia, ale i krytyki. Jestem zwolennikiem apolityczności samorządu. Nie interesują mnie partykularne przepychanki, oceny kto lepiej, kto gorzej, ale dobro Gminy Frampol i Jej Mieszkańców, dla których mam zaszczyt pracować od 15 lat.

Dlatego bardzo proszę, uszanujcie Państwo wszystkich kandydatów na to stanowisko, oceniając ich 21 października przy urnie za ich pomysły, fachowość i doświadczenie. Wtedy będziemy mieli burmistrza, który da z siebie wszystko, aby życie w Gminie Frampol było przyjemnością i powodem do dumy.

Mam zaszczyt przedstawić Państwu kandydatów KWW "Zgoda i Rozwój" do Rady Miejskiej we Frampolu. Są to ludzie którym ufam, którzy swoim dotychczasowym postępowaniem i życiowymi osiągnięciami dają rękojmię harmonijnej współpracy i zaangażowania na rzecz dalszego rozwoju gminy.

Okręg nr 1. KOWALIK Wojciech, 68 lat, Frampol

Okręg nr 2. TCHÓRZEWSKI Zenon, 50 lat, Frampol

Okręg nr 3. BURYTA Mariola, 47 lat. Frampol

Okręg nr 4. HORECKI Józef, 60 lat, Sokołówka

Okręg nr 5. PAJĄK Jan, 53 lat, Rzeczyce

Okręg nr 6. NIEDŹWIECKI Jan, 59 lat, Komodzianka

Okręg nr 7. KACZOR Lech Piotr, 46 lat, Korytków Mały

Okręg nr 8. ŁUCZYN Agata, 29 lat, Karolówka

Okręg nr 9. ODRZYWOLSKI Paweł, 39 lat, Radzięcin

Okręg nr 10. SPÓLNIK Zbigniew, 47 lat, Radzięcin

Okręg nr 11. PYDA Grażyna, 41 lat, Teodorówka

Okręg nr 12. ŁYP Andrzej, 50 lat, Smoryń

Okręg nr 13. KOWAL Zbigniew, 54 lat, Wola Radzięcka

Okręg nr 14. GRUSZKA Alina, 56 lat, Pulczynów

Okręg nr 15. KAPROŃ Mirosław, 43 lat, Chłopków

Szanowni Państwo,

Wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców poszczególnych miejscowościach, wiem, że nie każdy czuje się beneficjentem dotychczasowych dokonań, że ogrom przede mną pracy i wyzwań. Dlatego wraz z nową Radą Miejską dołożę wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom mieszkańców gminy poprzez:

 1. Efektywne pozyskiwanie środków zewnętrznych (unijnych i krajowych) na inwestycje w zakresie OZE: panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, ekologicznie piece, termomodernizację budynków wszystkich 4 szkół i obiektów użyteczności publicznej.
 2. Realizację "Programu Rewitalizacji", tzn. rozbudowę budynku komunalnego przy ul. Zamojskiej 13 we Frampolu i modernizację budynku remizo-świetlicy w Teodorówce.
 3. Pozyskanie funduszy i wybudowanie kanalizacji oraz wyminę starej sieci wodociągowej w miejscowościach, w których nie istnieje możliwość budowy oczyszczalni przydomowych, a także modernizację oczyszczalni ścieków we Frampolu.
 4. Kompleksową, gminną wymianę i uzupełnienie brakującego oświetlenia z użyciem technologii LED.
 5. Budowę brakujących ulic i dróg gminnych wraz z utwardzeniem dróg dojazdowych do pól.
 6. Współpracę z Powiatem Biłgorajskim przy budowie dróg powiatowych ( Teodorówka - Chłopków, Wola Kątecka - Żelebsko, Wola Radzięcka - do granicy gm. Goraj ) oraz chodników.
 7. Budowę chodników i ścieżek rowerowych przy drogach gminnych.
 8. Budowę targowiska miejskiego wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
 9. Rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej przy zalewie we Frampolu.
 10. Dalsze doposażanie remiz i jednostek OSP w sprzęt pozwalający na utrzymywanie gotowości operacyjnej.
 11. Utrzymanie Funduszu Sołeckiego.
 12. Zakup profesjonalnego sprzętu do koszenia poboczy i rowów przy drogach gminnych.
 13. Podjęcie działań z zakresu tzw. ekonomii społecznej, takich jak dzienny dom pobytu dla seniorów i warsztaty terapii zajęciowej.
 14. Doposażanie szkół i przedszkoli w niezbędne pomoce naukowe, realizację programów oświatowych.
 15. Budowę placów zabaw w miejscowościach, w których ich nie ma, a także wspieranie działalności klubów sportowych,
 16. Efektywniejsze działania w zakresie promocji miasta i gminy, kontynuację "Turnieju Miejscowości", ale i powrót do imprez takich, jak "Dni Frampola", "Cult Style Lubelszczyzna" i zlot motocyklowy.
 17. Wspieranie działalności stowarzyszeń, klubów i innych instytucji pożytku publicznego.
 18. Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców.
 19. Szerokie i transparentne konsultacje społeczne, współpracę z radami sołeckimi i samorządem Frampola.

Ponadto będę wnioskował do Rady Miejskiej o nie podwyższanie podatku rolnego w roku przyszłym ze względu na obecną, trudną sytuację na rynku owoców miękkich oraz brak opłacalności prowadzenia plantacji.

W tym wyjątkowym roku stulecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę gorąco zachęcam Państwa do udziału w wyborach, do skorzystania ze swoich demokratycznych praw, o które walczyli nasi przodkowie.

Życzę Państwu zdrowia, satysfakcji i "pozytywnego ducha" w Waszych sercach i środowiskach. Serdecznie pozdrawiam i pozostaję z wyrazami szacunku.

Józef Rudy

KWW Zgoda i Rozwój
REKLAMA
Oceń:
8 głosów
Józef Rudy powalczy o fotel burmistrza Frampola, 4.5000 out of 5 based on 8 ratings
KWW Zgoda i Rozwój dodany
 
Odsłon: 6051
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Zdegustowany  szanowny obiektywny rozumiem,że pan lub pani kryjące się pod tym pseudonimem był lub była świadkiem zastraszania?! Jeśli nie a jestem pewny , że nie to zwykłe pomówienie i oszczerstwo godzące w dobre imię Pana Rudego. W gronie kandydatów na radnych z jego komitetu, w odróżnieniu do innych komitetów nie ma ludzi wyrwanych,przepraszam za szczerość, "spod sklepu". Każdy jest zaangażowany w prace nad rozwojem swojej miejscowosci i gminy. Ocena pana Rudego jakiej się dopuściłes jest zwykłym chamstwem . Próbuje się jego osobie zaszkodzic w perfidny sposób, kradną banery (żenada), rozpuszczajac plotki. Niskich lotów jest ta wasza kampania. Nie pozdrawiam
11 października 2018
+31
-7
dziadek  I to jest kandydat. Nie obiecuje gruszek na wierzbie tylko konkrety. Tutaj trochę ogólnie napisane ale z tego co wiem to ma też oddzielne konkretne projekty dla poszczególnych miejscowości tak żeby każdy skorzystał, a które są możliwe do realizacji ponieważ człowiek wie gdzie się udać po pieniądze na inwestycje.
11 października 2018
+35
-12
asandante  Podpisuje się pod wypowiedzią Zdegustowanego. Jestem zaszokowany ilością jadu jaki sączy się z wpisu niejakiego obiektywnego. Widzę że tzw. hejt jest jedynym językiem porozumiewawczym takich osób. Takimi wypowiedziami sami strzelacie sobie w kolano... Masz problem to przedstaw się i zadaj pytanie. Zapewniam że dostaniesz wyczerpującą odpowiedź.
Ja poznałem Pana Józefa Rudego jako osobę niesamowicie otwartą na sprawy drugiego człowieka. Wrażliwość z jaką się spotkałem nie nabywa się z dnia na dzień. Takim trzeba się urodzić. Pan Józef Rudy jest niesamowicie otwarty na ludzi na innowacje czy wreszcie na media społecznościowe w których pokazuje normalność.
Moja piosenka pt: MIŁOŚĆ Z FRAMPOLA powstała dzięki Panu Józefowi. Także dzięki Niemu mogłem ją wyprodukować i wykonać na tegorocznym TURNIEJU WSI w Pulczynowie. Kibicuję mu osobiście ponieważ wiem że życzliwość z jaką się spotkałem z Jego strony przelewa się także na mieszkańców miasta i całej gminy. Posiada takie cechy osobowości które pozwalają w sposób prosty, klarowny, bezkonfliktowy i przejrzysty zarządzać miastem i gminą. Pan Józef Rudy posiada charyzmę i dar do postrzegania wielu spraw w jednej chwili. A to unikatowa cecha.
Moim zdaniem JÓZEF RUDY jest właściwym kandydatem na stanowisko BURMISTRZA FRAMPOLA
Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli
Sylwester Bernaciak dyrektor Szkoły Muzycznej w Janowie Lubelskim
11 października 2018
+25
-3
Ostatnio dodane komentarze
dziadek  do hahahonar   Zauważ że w każdym urzędzie jest kierowca, a większość ludzi tam pracujących przyjeżdża autem do roboty i nie ma problemu z jazdą po robocie. Widocznie jesteś nieźle obeznany w tych tematach bo siedzisz cały dzień pod sklepem, obserwujesz kto gdzie jedzie i czekasz kto by tu rzucił pisiąt groszy na browca. Poziom kampanii wyborczej kontrkandydatów staję się żenująco niski. Ginące plakaty, jakieś plotki, pomówienia... Ludzie szanujmy się bo po wyborach jednak trzeba będzie sobie w oczy spojrzeć i dalej żyć
12 października 2018
+11
-1
hahahonar   Ja mam pytanie po co tam w urzędzie gminy Frampol kierowca ? Kumpel pracy nie miał czy w robocie tam degustuje się % ?
12 października 2018
+4
-13
asandante   Podpisuje się pod wypowiedzią Zdegustowanego. Jestem zaszokowany ilością jadu jaki sączy się z wpisu niejakiego obiektywnego. Widzę że tzw. hejt jest jedynym językiem porozumiewawczym takich osób. Takimi wypowiedziami sami strzelacie sobie w kolano... Masz problem to przedstaw się i zadaj pytanie. Zapewniam że dostaniesz wyczerpującą odpowiedź.
Ja poznałem Pana Józefa Rudego jako osobę niesamowicie otwartą na sprawy drugiego człowieka. Wrażliwość z jaką się spotkałem nie nabywa się z dnia na dzień. Takim trzeba się urodzić. Pan Józef Rudy jest niesamowicie otwarty na ludzi na innowacje czy wreszcie na media społecznościowe w których pokazuje normalność.
Moja piosenka pt: MIŁOŚĆ Z FRAMPOLA powstała dzięki Panu Józefowi. Także dzięki Niemu mogłem ją wyprodukować i wykonać na tegorocznym TURNIEJU WSI w Pulczynowie. Kibicuję mu osobiście ponieważ wiem że życzliwość z jaką się spotkałem z Jego strony przelewa się także na mieszkańców miasta i całej gminy. Posiada takie cechy osobowości które pozwalają w sposób prosty, klarowny, bezkonfliktowy i przejrzysty zarządzać miastem i gminą. Pan Józef Rudy posiada charyzmę i dar do postrzegania wielu spraw w jednej chwili. A to unikatowa cecha.
Moim zdaniem JÓZEF RUDY jest właściwym kandydatem na stanowisko BURMISTRZA FRAMPOLA
Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli
Sylwester Bernaciak dyrektor Szkoły Muzycznej w Janowie Lubelskim
11 października 2018
+25
-3
Zdegustowany  do obiektywny   szanowny obiektywny rozumiem,że pan lub pani kryjące się pod tym pseudonimem był lub była świadkiem zastraszania?! Jeśli nie a jestem pewny , że nie to zwykłe pomówienie i oszczerstwo godzące w dobre imię Pana Rudego. W gronie kandydatów na radnych z jego komitetu, w odróżnieniu do innych komitetów nie ma ludzi wyrwanych,przepraszam za szczerość, "spod sklepu". Każdy jest zaangażowany w prace nad rozwojem swojej miejscowosci i gminy. Ocena pana Rudego jakiej się dopuściłes jest zwykłym chamstwem . Próbuje się jego osobie zaszkodzic w perfidny sposób, kradną banery (żenada), rozpuszczajac plotki. Niskich lotów jest ta wasza kampania. Nie pozdrawiam
11 października 2018
+31
-7
obiektywny   Szanowny Pan Joseph (tak sam sie tytłuje na FB ) leje wode i obiecuje kazdemu wszystko. Gdzie Ci ludzie byli przez cała kadencje ? nagle 3tygodnie przed wyborami daja kazdemu co chca, nie sztuka być hojnym za cudze pieniądze. A jezdzenie po wsiach i straszenie ludzi ze jezeli radnym zostanie kandydat z jego ramienia a burmistrzem ktos inny to wies zabija dechami i odłączą wode uważam za poniżej godności. Może pora Szanowny panie po 30 latach zakonczyc prace w sektorze panstwowym i zaczas pracowac tam gdzie zarobki sa proporcjonalne do efektywnosci w pracy?
11 października 2018
+12
-32
dziadek   I to jest kandydat. Nie obiecuje gruszek na wierzbie tylko konkrety. Tutaj trochę ogólnie napisane ale z tego co wiem to ma też oddzielne konkretne projekty dla poszczególnych miejscowości tak żeby każdy skorzystał, a które są możliwe do realizacji ponieważ człowiek wie gdzie się udać po pieniądze na inwestycje.
11 października 2018
+35
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
ogłoszenie
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl