Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Zdrożeje kurs na prawo jazdy
2010.11.01 22:37 | aktualizacja: 2010.11.04 10:33

Śpieszmy się z prawem jazdy

Od 1 stycznia 2011 roku wejdzie w życie nowa ustawa budżetowa, która nałoży podatek VAT na, dotąd nieopodatkowane ośrodki szkolenia kierowców. Jak wiadomo, odbije się to na kandydatach na kierowców. Szczególnie odczuje to niepracująca młodzież, a raczej rodzice, bo to ona najczęściej rozpoczyna taki kurs. Dlatego wszyscy chętni powinni jak najszybciej zgłosić się do wybranej szkoły jazdy i rozpocząć kurs przed wprowadzeniem podwyżek.

Kurs prawa jazdy może rozpocząć osoba, która ukończyła 18 lat. Jednak nie ma przeszkód, aby zapisać się na niego już 3 miesiące przed osiągnięciem pełnoletności. Do jego rozpoczęcia potrzebne jest zaświadczenie lekarskie, stwierdzające zdolność kierowania pojazdem, pisemna zgoda rodziców w przypadku osób niepełnoletnich i oczywiście pieniądze. Dla niektórych koszty takiego kursu są bardzo wysokie, pomimo możliwości rozłożenia płatności na raty. Niestety, od nowego roku wzrosną one jeszcze bardziej, co może spowodować, że zmaleje liczba osób z uprawnieniem do kierowania samochodem. które w obecnych czasach jest już niemal niezbędne do znalezienia dobrej pracy
Obecnie kurs na prawo jazdy, w zależności od kategorii, wynosi od 1200zł w przypadku kategorii B i wzrasta przy dalszych kategoriach. Tak więc przy kwocie 1200zł cena wzrośnie o ok. 300zł, natomiast dla chętnych na prawo jazdy kategorii C lub D podwyżka dotknie jeszcze bardziej, ponieważ ceny tych kursów są wyższe. Niestety, wzrosną też ceny egzaminów, które też, w zależności od kategorii, wahają się od ok.130 nawet do 190 zł. Od nowego roku wzrosną one przynajmniej o 30 zł. Wiadomo jednak, że niewiele osób zdaje egzamin za pierwszym podejściem. Dlatego tym bardziej wzrost podatku odczują kursanci, którzy będą zmuszeni podejść do egzaminu po raz kolejny.
Według ustawodawców wzrost podatku poprawi sytuację budżetową państwa. Dlatego opodatkowane zostaną nawet te branże, które wcześniej podatku nie odprowadzały, czyli ośrodki kształcenia kierowców. Na szczęście podwyżka obejmie tylko duże ośrodki, których dochód w tym roku przekroczył 150 tyś., więc może opodatkowanie ominie biłgorajskie ośrodki, a mieszkańcom naszego miasta uda się zaoszczędzić.

Ks
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Śpieszmy się z prawem jazdy, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Ks dodany
 
Odsłon: 10769
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
371-cae
~ mlodziak   fałszywi złodzieje w rządzie okradają nasze panstwo i jeszcze okradają bardziej nas ! złodzieje marzeń !
31 grudnia 2010
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl