Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Artykuł sponsorowany
2018.09.26 18:47 | aktualizacja: 2018.09.27 09:27

Z wojewodą o wyborach samorządowych

W środowe popołudnie, 26 września, KWW Prawo i Sprawiedliwość zorganizował konferencję poświęconą zbliżającym się wyborom samorządowym. Kandydatów na burmistrza i radnych wsparł wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
Z wojewodą o wyborach samorządowych
Z wojewodą o wyborach samorządowych

Prawo i Sprawiedliwość wystawiło w całym powiecie kilkudziesięciu kandydatów na radnych rad miast, gmin, czy sejmiku, ma także swojego przedstawiciela wśród kandydatów na stanowisko burmistrza Biłgoraja. By zaprezentować te osoby, w środowe popołudnie, 26 września, zorganizowano spotkanie wyborcze, które odbyło się w Parku Solidarności. Wziął w nim udział także wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

- Chcieliśmy przedstawić Państwu kandydatów, którzy zdecydowali się na start w wyborach samorządowych. Chcą razem sprawić, by w Biłgoraju żyło się lepiej. Dziękuję za wsparcie wszystkich, którzy są z nami - rozpoczął przewodniczący lokalnych struktur PiS Piotr Olszówka.

O konieczności wzięcia udziału w wyborach mówił wojewoda Przemysław Czarnek.

- Jeden przykład pokazuje w jaki sposób musimy działać i co musimy zrobić, żeby województwo lubelskie mogło dźwignąć się na nogi i wyjść z tego ostatniego - 16. miejsca w Polsce. Jesteśmy najbiedniejszym województwem w kraju nie przez przypadek, a przez zapomnienie o naszym regionie przez rządy PO, PSL, wcześniej SLD, ale też przez byle jakie zarządzanie województwem przez koalicję PO-SLD. Dźwiganie województwa to nie jest kwestia wyłączenie samorządów, to się dzieje przede wszystkim przez działania władzy centralnej i kierowanie programów do ogółu społeczeństwa. Tyle tylko, że nie wszyscy mogą skorzystać z tych programów w sposób równomierny i nie wszyscy w sposób najbardziej efektywny. Województwo lubelskie jest przykładem tego, w jak nieefektywny sposób korzystamy z tego co rząd nam oferuje. Przykładem jest ostatni program "Dobry start". To tu najszybsza powinna być dystrybucja środków, a jesteśmy na miejscu ostatnim. Dlatego, że była obstrukcja ze strony samorządów zarządzanych przez PO i PSL, które kierują się zasadą "im gorzej dla ludzi, tym lepiej dla nas", bo wtedy mogą narzekać na rząd - mówił wojewoda.

Przemysław Czarnek dodał także, że zbliżające się wybory są niezwykle ważne jeśli chcemy myśleć o tym, by nasz region przestał być ostatnim, najbiedniejszym województwem. - Jeśli chcecie postawić ten region na nogi musicie wygrać. Czas na dobrą zmianę w Biłgoraju. Do boju i powodzenia - mówił do kandydatów reprezentujących PiS.

O swoim starcie w wyborach i ubieganiu się o najważniejsze stanowisko w mieście mówił kandydat na burmistrza Biłgoraja Wojciech Gleń. - Jestem dumny z historii i tradycji tego miasta, jednak zdaję sobie sprawę, że mamy jeszcze bardzo wiele do zrobienia, by mieszkańcom Biłgoraja żyło się lepiej. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by problemy z którymi się borykacie mogły zostać rozwiązane. Biłgoraj to miasto przedsiębiorców, tych małych, ale też dużych, który ja reprezentuję. Mam wiele pomysłów, by poprawić sytuację na rynku pracy, by pobudzić przedsiębiorczość w naszym mieście. Przede wszystkim musimy zorganizować nowe miejsca pracy, bo za tym idą większe wpływy do budżetu. Niebawem zaprezentuję szczegółowy program - mówił kandydat PiS na burmistrza.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Z wojewodą o wyborach samorządowych, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9471
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Urzędnik  Prysł mit NIEZALEŻNEGO kandydata. Gleń stając z wojewodą pisiorem, który żąda likwidacji pomnika pana Dechnika pokazał że szybko zlikwiduje pomnik. Kazali mu postawić pomnik Kaczyńskiego. Obok Glenia stoi Olszówka poseł podejrzany o łapówkę za prawo jazdy i inne przestępstwa. Wymowne jest zdjęcia jak Książek zwany Płyta instruuje Glenia. Patrzcie na zdjęcia. Nawet Schodziński przybiegł bo Gleń obiecał mu stanowisko wiceburmistrza. Kto zagłosuje na Glenia ten da stanowiska ludziom takim jak Olszówka, Późniak, Książek, Schodziński
26 września 2018
+78
-14
blondyn  Mam pytanie Dla KOGO było to zorganizowane?? Dla tych "chętnych wskoczyć na stołek"?? Na pewno nie dla mieszkańców Biłgoraja! Przecież NIKT o tym nie został poinformowany i jak widać przyszli tylko tzw. "swoi" /oni zostali poinformowani!/ a mieszkańcy Biłgoraja??? Mieszkańcy mają iść zgodnie z rozkazem zagłosować i nie pytać o nic, nie dyskutować??? WSTYD dla organizatorów! Nie zdziwcie się jak przegracie z kretesem...Mieszkańcy Biłgoraja nie lubią być IGNOROWANI!!
26 września 2018
+43
-5
Drakkar  Zaprawdę powiadam panu szanowny panie Gleń lepiej by pan na tym wyszedł gdyby założył pan własny komitet tak jak to zrobili panowie Rosłan,Piskorski czy Szeliga
https://www.google.com/search?q=pis+sprowadza+uchodzc%C3%B3w&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab
26 września 2018
+22
-6
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd   Jak już to Towarzysza Dechnika albo Obywatela Dechnika. A na jego miejscu powstanie pomnik 17 Września 1939 roku. Będą na nim symboliczne postacie, jedne aresztowane i wiezione na śmierć a drugie na szybkie dokształcanie ideologiczne. Można tez zrobić wersję Towarzysza Dechnika gdy broni razem z enkawudzistą więzienia UB przed wilkami z lasu ale tu już kamieniarz miałby sporo pracy...
27 września 2018
+5
-7
dziadek   Widać na zdjęciach jak ich pycha rozpiera. Ręce w kieszeniach, bęben wypięty aż marynarka się nie dopina. Ale nawet w Biblii jest napisane że duma chodzi przed upadkiem więc na szczęście dni pisu są policzone.
26 września 2018
+24
-8
blondyn   Mam pytanie Dla KOGO było to zorganizowane?? Dla tych "chętnych wskoczyć na stołek"?? Na pewno nie dla mieszkańców Biłgoraja! Przecież NIKT o tym nie został poinformowany i jak widać przyszli tylko tzw. "swoi" /oni zostali poinformowani!/ a mieszkańcy Biłgoraja??? Mieszkańcy mają iść zgodnie z rozkazem zagłosować i nie pytać o nic, nie dyskutować??? WSTYD dla organizatorów! Nie zdziwcie się jak przegracie z kretesem...Mieszkańcy Biłgoraja nie lubią być IGNOROWANI!!
26 września 2018
+43
-5
Urzędnik   Prysł mit NIEZALEŻNEGO kandydata. Gleń stając z wojewodą pisiorem, który żąda likwidacji pomnika pana Dechnika pokazał że szybko zlikwiduje pomnik. Kazali mu postawić pomnik Kaczyńskiego. Obok Glenia stoi Olszówka poseł podejrzany o łapówkę za prawo jazdy i inne przestępstwa. Wymowne jest zdjęcia jak Książek zwany Płyta instruuje Glenia. Patrzcie na zdjęcia. Nawet Schodziński przybiegł bo Gleń obiecał mu stanowisko wiceburmistrza. Kto zagłosuje na Glenia ten da stanowiska ludziom takim jak Olszówka, Późniak, Książek, Schodziński
26 września 2018
+78
-14
Drakkar   Zaprawdę powiadam panu szanowny panie Gleń lepiej by pan na tym wyszedł gdyby założył pan własny komitet tak jak to zrobili panowie Rosłan,Piskorski czy Szeliga
https://www.google.com/search?q=pis+sprowadza+uchodzc%C3%B3w&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab
26 września 2018
+22
-6
Drakkar   Chcą razem sprawić, by w Biłgoraju żyło się lepiej.
Czas na dobrą zmianę w Biłgoraju.
Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by problemy z którymi się borykacie mogły zostać rozwiązane.
Ble,ble,ble
Słyszalem to juz tyle razy że przestaje juz wierzyć w podobne zapewnienia tym bardziej że padają one z ust osób które tu w ogóle nie mieszkaja a pojawiaja sie tylko przy okazji studniówek,uroczystości no i oczywiscie wyborów a tak nic ich z tym miastem nie łączy oprócz checi zdobycia władzy.
...Mam wiele pomysłów, by poprawić sytuację na rynku pracy, by pobudzić przedsiębiorczość w naszym mieście. Przede wszystkim musimy zorganizować nowe miejsca pracy,..

To nie w pracy jest problem!Wystarczy spojrzec na ogłoszenia z urzedu pracy czy chocby na portalach z ogoszeniami.Pierwszy przyklad z brzegu BRW prawie skomlą o pracowników na produkcję.Niestety nikt sie nie kwapi pracowac za to co oni tam oferuja na start,Wiec nie problem w pracy a w wynagrodzenaich i traktowaniu pracownika.
Kraje zachodnie otworzyly rynki pracy Polacy powyjeżdzali i nawet ukraińcy na daja rady pokryc zapotrzebowania na pracowników?
Czy to dlatego PiS chce sprowadzic do Polski imigrantów z bylych republik zwiazku radzieckiego oraz Filipin,Bliskicgo Wschodu i Afryki?

Co robi rząd PIS-u?
Wpuszcza do Polski tysiące, tysiące imigrantów
Porównując obecność w Polsce imigrantów z krajów takich jak Afganistan, Iran, Irak, Egipt, Pakistan, czy Indie (gdzie mieszka ponad 130 mln wyznawców Mahometa) w roku 2013, czy 2014, oraz obecnie, na początek listopada 2017 (grafika) możemy wręcz dostać zawału
Okazuje się ich ilość na koniec roku 2014 wynosząca dla Polski niecałe 12,5 tys. w chwili obecnej przekracza…. 28 tysięcy.
Oznacza to, że w niecałe trzy lata w Polsce osiedliło się ponad 15 tysięcy imigrantów z Afryki, oraz Bliskiego i Środowego Wschodu, co stanowi podwojenie ich ogólnej ilości. Dla przypomnienia, najwyższe kwoty relokacji o jakich była mowa sięgały 12 tysięcy Polska przed niczym się nie broni.
Najbardziej dobitne są dane dotyczące Mazowsza, głównie Warszawy. W trzyletnim okresie obserwujemy wzrost z niecałych 4,5 tys. do prawie 14 tysięcy. W Stolicy Polski liczba ludzi z krajów islamskich, lub o znaczącej ilości wyznawców Mahometa wzrosła zatem trzykrotnie! (Sic!) Trzy razy w niecałe trzy lata. W chwili obecnej w Warszawie osiedla się już około 5 tys. ludzi z tych krajów rocznie.
Od trzech lat Polska zajmuje drugie miejsce w Europie (po Wielkiej Brytanii) pod względem liczby zezwoleń pobytowych dla cudzoziemców wydanych po raz pierwszy. Od wielu lat nasz kraj ma największy w Europie odsetek kobiet (50 proc.) i dzieci (46 proc.) wśród osób, które ubiegają się o ochronę międzynarodową.
Oto obraz, który pokazują twarde dane z rządowej strony.
Nie wspomnę już o kolejnych 30 tys.(TAK!) przybysz z Indii, którzy mają trafić do Polski. I kolejnych tysiącach z Bangladeszu i byłych azjatyckich republik ZSRR.
30 sierpnia 2018 r. w odbyło się spotkanie klubie Jagiellońskim spotkanie z Pawłem Chorążym - wiceministrem inwestycji i rozwoju pt. Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska?
Dowiedzieliśmy się tam, między innymi tego.
1. w interesie państwa polskiego jest przyjmowanie imigrantów, ich integracja i osadnictwo na stałe.
2. Promowany jest model łatwiejszego dojścia do obywatelstwa, bo 'to ludzi wiąże' i zostają.
3. Polityka dotycząca szkolnictwa jako metoda do sprowadzania większych ilości imigrantów.
4. Aroganckie stwierdzenie, że polscy repatrianci są za drodzy do sprowadzenia i nie znają języka. A następnie mówienie o ściąganiu imigrantów z takich krajów jak: Wietnam czy Indie i wydawanie na ich naukę języka, dopłatach do czynszów itd.
5. Na pytanie od prowadzącego, czy politykę imigracyjną traktować jako sezonową i pytanie o to co zrobić w syt. w której koniunktura się pogorszy i będą bezrobotni zarówno Polacy i imigranci, odp "zależy nam na osadnictwie tych ludzi i ich zatrzymaniu"
PIS, aby utrzymać ZUS-owski system emerytalny sprowadzać będzie do Polski sprowadzać ludność etniczne obcą w tysiącach, doprowadzając do zastąpienie ludności rdzennej ludnością napływową.
Nie wspominam oczywiście o tym, że jeśli muzułmanin z młodą żoną zdecyduje się zostać się zostać i zdobędzie Polskie obywatelstwo to ich dzieci, też obejmie program 500+ i mieszkanie+
PIS szykuje nam MULTI-KULTI na wzór zachodni. Tam też zaczynali od Gastarbeiterów
Źródła:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Polski
https://www.statista.com/statistics/375688/average-age-of-the-population-in-poland/
http://echointernetu.pl/2017/11/10/imigranci-z-krajow-islamskich-juz-sa-w-polsce-te-dane-przerazaja/
https://migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/dokumenty/widok/mapa/rok/2017/rok2/2014/kraj/AF,AL,DZ,SA,AM,AZ,DM,EG,ER,GH,IN,IQ,IR,JO,QA,KZ,KW,LY,MA,MR,NG,PK,SO,SD,SY,TJ,TN,TR,TM,UZ,AE/?x=0.3252&y=1.0104&level=1
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/migracjegovpl-nowy-portal-ze-statystykami-o-cudzoziemcach/kdezged
https://www.wykop.pl/link/4518219/pis-po-cichu-przyjal-wiecej-islamskich-migrantow-niz-ke-chciala-przypomnienie/
https://nczas.com/2018/09/01/30-tys-hindusow-czeka-na-wjazd-do-polski-rzad-masowo-sprowadza-pracownikow-z-krajow-muzulmanskich-zagrozonych-terroryzmem/
Dodam że do sejmu weszliście na fali polityki antyimigracyjnej bo Polacy nie chceli miec multikulti na wzór zachodu rozumiem zatem ze teraz macie w nosie wyborce i robicie co wam sie żywnie podoba.
Wobec tego nie zagłosuje na tego kandydata i kandydatów na radnych którzy reprezentuja taka politykę.
https://demotywatory.pl/2412508/Gest-Kozakiewicza
26 września 2018
+16
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
10 kwietnia 2021 Biłgoraj
81. rocznica zbrodni katyńskiej i 11. rocznica katastrofy smoleńskiej
W sobotnie popołudnie, 10 kwietnia w Biłgoraju upamiętniono polskich oficerów pomordowanych na terenie byłego ZSRR w 1940 r. oraz ofiary katastrofy smoleńskiej, w 11. rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Z uwagi na pandemię i obowiązujące obostrzenia uroczystości miały symboliczny charakter.
w niedzielę, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Jak działają oszuści?
w sobotę, godzina 18:01 Turobin
Pijany kierowca potrącił rowerzystkę, potem próbował uciec
w piątek, godzina 08:06 Powiat
Ognisko ptasiej grypy w powiecie
W bieżącym tygodniu, na terenie powiatu biłgorajskiego wykryto pierwsze ognisko ptasiej grypy, dotyczyło ono gospodarstwa niekomercyjnego, w którym utrzymywano 52 ptaki. Stado zostało już zlikwidowane. Przypominamy, że ptasia grypa nie jest groźna dla ludzi.
w niedzielę, godzina 11:07 Lubelszczyzna
314 848 aktywnych przypadków COVID-19
w sobotę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy trener Łady Biłgoraj
4 kwietnia 2021 Biłgoraj
Decyzja dotycząca lasu pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą podjęta
W planach leśników była wycinka lasu pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą na powierzchni 3,6 ha. Z apelem o zaniechanie tych działań wystąpiły dwie rady osiedlowe. Jaki jest efekt? Decyzja już została podjęta.
8 kwietnia 2021 Biłgoraj
Miasto chce sprzedać mieszkania
w sobotę, godzina 10:19 Biłgoraj
Ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia dla południowej części powiatu
w środę, godzina 11:01 Kraj
Minister zdrowia o obostrzeniach. Co z majówką?
W środowe przedpołudnie 14 kwietnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tego spotkania przekazał informacje dotyczące kolejnych kroków podejmowanych przez rząd dotyczących obowiązujących obostrzeń. Jak wiele się zmieni w ciągu najbliższych dni?
w piątek, godzina 11:19 Lubelszczyzna
Policyjne działania z wykorzystaniem drona
w sobotę, godzina 11:21 Lubelszczyzna
Już ponad 2,6 mln potwierdzonych przypadków w kraju
6 kwietnia 2021 Biłgoraj
Przedmiotem przypominającym broń groził właścicielowi sklepu
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który grożąc właścicielowi sklepu monopolowego przedmiotem przypominającym broń palną usiłował dokonać rozboju. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Już po kilku godzinach był w rękach policjantów. Trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.
w czwartek, godzina 08:18 Powiat
Inwestycja za prawie 5 mln zł ruszyła pełną parą
12 kwietnia 2021 Powiat
Chcieli kupić samochód. Stracili 7 tys. euro
7 kwietnia 2021 Kraj
Obecne obostrzenia będą obowiązywać dłużej. Do kiedy?
W środowe przedpołudnie 7 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przekazał informacje dotyczące dalszych planów rządu związanych z obostrzeniami.
w środę, godzina 12:52 Szyszków
Kolizja ciągnika z dostawczakiem
11 kwietnia 2021 Biłgoraj
Piotrek uciekł przed śmiercią, teraz musi wrócić do zdrowia
we wtorek, godzina 22:01 Biłgoraj
Finał Ninja Warrior za nami. Jak poradził sobie strażak z Biłgoraja?
We wtorkowy wieczór 13 kwietnia wyemitowany został finał Ninja Warrior. W programie wystąpił strażak ochotnik z Biłgoraja Piotr Lisiczka. O tytuł pierwszego polskiego Ninja Warrior i 150 tysięcy złotych walczyło 24 zawodników.
11 kwietnia 2021 Biłgoraj
Prace na Placu Wolności potrwają do końca miesiąca
w czwartek, godzina 10:42 Lubelszczyzna
Sytuacja epidemiczna w regionie. W powiecie zmarła 1 zakażona osoba
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl