Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.09.21 22:31 | aktualizacja: 2018.09.21 23:02

Minister Gowin poparł Wojciecha Glenia na burmistrza Biłgoraja

W piątkowy wieczór, 21 września, do Biłgoraja przyjechał minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Spotkał się z członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, by oficjalnie poprzeć kandydaturę Wojciecha Glenia na stanowisko burmistrza Biłgoraja.
Minister Gowin poparł Wojciecha Glenia na burmistrza Biłgoraja
Minister Gowin poparł Wojciecha Glenia na burmistrza Biłgoraja

Spotkanie członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęło się w piątkowy wieczór, 21 września, a zorganizowane zostało w Auli Franciszkańskiej przy Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Wszystkich gości, wśród których był wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin witał Mirosław Lipiński.

- Szanowni Państwo to jest 8 miasto w województwie lubelskim, które dziś odwiedzam. Ta aktywność wasza i moja nie jest przypadkiem. Polska stoi przed bardzo ważnymi wyborami, wybory samorządowe mają podwójne znaczenie. Od trzech lat Polską rządzi rząd Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy, realizujemy bardzo śmiały i dalekosiężny plan, strategię odpowiedzialnego rozwoju, plan Premiera Mateusza Morawieckiego. Dzięki temu planowi, po raz pierwszy od '89 roku, młode rodziny mają realne wsparcie ze strony państwa, jesteśmy liderem jeśli chodzi o tempo rozwoju gospodarczego, Polska jest najbezpieczniejszym krajem w Europie. To tylko przykłady tego, czym staraliśmy się służyć Polakom sprawując rządy - mówił na wstępie minister Jarosław Gowin.

Dodał, że po drugiej stronie sporu politycznego są ci, którzy sami siebie definiują jako totalną opozycję. - Nasz rząd stara się skutecznie realizować swoje zapowiedzi przedwyborcze. Jeżeli patrzeć na opozycję, to oni są w stanie zrealizować jedną zapowiedź. Są totalną opozycją i jeśli dojdą do władzy to totalnie zniszczą i odwrócą to co my przez te trzy lata zdziałaliśmy - mówił dalej Gowin. Podkreślił też, że wybory samorządowe są pierwszym etapem wyborczego maratonu. - Jeśli wygramy te wybory będzie nam łatwiej wysłać silną polską reprezentację do Parlamentu Europejskiego, będzie dużo łatwiej wygrać te najważniejsze wybory - do Sejmu i Senatu, które już w 2019r. A w 20220 r. poprosimy Polaków, by obdarzyli mandatem zaufania Prezydenta Andrzeja Dudę - mówił dalej.

Premier podkreślił, że wybory samorządowe są tak ważne, gdyż dotyczą konkretnych spraw, bliskich milionom Polaków. Oficjalnie poparł też kandydaturę Wojciecha Glenia na stanowisko burmistrza Biłgoraja, poprosił o oddawanie swoich głosów na kandydatów do rad reprezentujących PiS i Zjednoczoną Prawicę.

- Zdecydowałem się kandydować na stanowisko burmistrza, ale to nie była łatwa decyzja. Taka jest potrzeba, gdyż obecna władza zasiedziała się, trzeba ruszyć z miejsca, potrzeba dużo ciężkiej pracy, bo nasza mała ojczyzna tego wymaga. Dostrzegam wiele niedoskonałości, wiele niedociągnięć i chciałbym to zmienić. Chcę to zrobić dla nas, dla naszych dzieci, by nie musiały wyjeżdżać za granicę za chlebem, żeby była praca tu na miejscu - mówił Wojciech Gleń. Zaznaczył też, że chce poprawić też jakość relacji między urzędnikami a petentami. - Chcę uczynić Biłgoraj lepszym, czeka nas dużo pracy, mam nadzieję, że na fali dobrej zmiany zrobimy to razem - dodał.

W spotkaniu uczestniczyli także kandydaci do Sejmiku Województwa Lubelskiego z naszego okręgu - Stanisław Misztal i Michał Mulawa, jak również kandydat do Rady Powiatu Mirosław Późniak. - Jestem przekonany, że najbliższe wybory Prawo i Sprawiedliwość w regionie lubelskim wygra w tak znaczący sposób, że uda nam się przejąć władzę w Sejmiku Województwa Lubelskiego i realizować program PiS. Jestem przekonany, że w samym Biłgoraju mamy kandydata, który powalczy w tych wyborach i uda się zastane układy zmienić - mówił z przekonaniem Mulawa.

Mirosław Późniak zaznaczył, że w Biłgoraju, mimo poparcia dla prawicy rządzi lewica, dlatego zachęcał do głosowania na kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości. Stanisław Misztal, mówiąc, że powiat biłgorajski jest mu bliski zadeklarował pomoc w realizowaniu działań, mających na celu rozwoju regionu.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Minister Gowin poparł Wojciecha Glenia na burmistrza Biłgoraja, 3.5000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11125
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Były pracowanik Glenia  Pytam cię Gleń. Czemu u ciebie 80% ludzi pracuje na czarno co???. Taki z ciebie Jezus z Męki Pańskiej. Tak czynisz dobro tak ludziom pomagasz zamiast dać im umowę o prace i godne warunki pracy. Taki człowiek chce być Burmistrzem co na czarno prawie cała firma pracuje. To jak został by burmistrzem to jak by cały Biłgoraj traktował i petentów. Wyzyskujesz ludzi na złomowisku i PAMIĘTAJCIE JAK ON ZOSTANIE BURMISTRZEM BĘDZIE WYZYSKIWAŁ BILGORAJ CZYLI WAS BIŁGORAJANIE TAKI TO KANDYDAT
22 września 2018
+63
-18
rodowitybiłgorajak  No i pan Gleń przegrał wybory z kretesem. Skończyła się na starcie jego niezależność. Atak na urzędników też jest nie na miejscu panie Gleń. Głosując na Glenia pomyśl co mu każe PiS robić w mieście.
22 września 2018
+49
-12
Mateusz1991  Czy inforamacja o tym że odbędzie się to spotkanie było podane w przestrzeni publicznej? Chętnie zadałbym kilka pytań do kandydata w jaki sposób chce zmienić Nasze miasto. Kilka suchych faktów o tym że Biłoraj się nie rozwija i stoi w miejcu, o tym że trzeba ruszyć z kopyta żeby młodzi ludzie nie wyjeżdzali za granicę to zdecydowanie za mało. Mdli mnie jak słucham taki bełkot. My chcemy konkretów a nie zwalania winy na poprzedników i ich oczernianiu.
Szczerze powiedziawszy bardzo mocno zastanawiałem się nad tym by oddać głos właśnie na tego kandydata, ale jak zobaczyłem na banerze logo PiSu wiem już że nie ma godnego kandydata żeby mógł rządzić Biłgorajem.
22 września 2018
+45
-10
Ostatnio dodane komentarze
Zatroskany   Gowin poparł Glenia ale się nie cieszył...
25 września 2018
+1
-2
krzysztofpa   pan Gleń promuje swoim nazwiskiem człowieka który w poprzednich wyborach uzyskał jeden głos i to w okręgu w którym sam pracuje czyli RCEZ ,trzeba przyznać że świetna promocja. ale też można się domyśleć dlaczego pan Gowin odwiedził nasze miasto ,pewnie rząd mu zalecił zezłmować samochód premier Szydło a to okazja niepowtarzalna w końcu wystarczy tylko poprzeć swojego człowieka.
23 września 2018
+12
-4
bartek98766  do Były pracowanik Glenia   jeśli komuś nie pasuje praca na czarno to nikt nie zmusza do pracy to po pierwsze. po drugie kto powiedział że praca bez umowy jest zła???? z tego co wiem pracownik ma dostawać wypłatę za prace a to czy ktoś wykupi sobie ubezpieczenie czy nie to każdego indywidualna sprawa.pracodawca ma płacić za prace a nie być niańką dla pracownika i zapewniać mu ubezpieczenie emeryture itp. każdy ze swoją wypłatą może robić co chce. ciekawe kolego drogi czy ja wynajmujesz pracownika żeby np ci płytki ułożył w łazience to płacisz mu za prace czy płacisz mu też zus dając umowe???
22 września 2018
+13
-24
Drakkar   https://bilgorajska.pl/ czy możecie na na czas wyborów utworzyć oddzielna zakładkę pt.Wybory 2018 i tam umieszczać wszystkie informacje o kandydatach,komitetach i programach poszczególnych ugrupowań?
Znacznie by to ułatwiło wyszukiwanie wiadomości dotyczących nadchodzących wyborów.
22 września 2018
+5
-1
autochton   Minister Gowin wie najlepiej, czy p. Gleń nadaje się na burmistrza w Biłgoraju! Ciekawe skąd? Swój, będzie robił, co mu każą to go popierają. Merytoryczna ocena kompetencji kandydata nie ma tu żadnego znaczenia. Przypomina to czasy słusznie minione... .
22 września 2018
+25
-7
Były pracowanik Glenia   Pytam cię Gleń. Czemu u ciebie 80% ludzi pracuje na czarno co???. Taki z ciebie Jezus z Męki Pańskiej. Tak czynisz dobro tak ludziom pomagasz zamiast dać im umowę o prace i godne warunki pracy. Taki człowiek chce być Burmistrzem co na czarno prawie cała firma pracuje. To jak został by burmistrzem to jak by cały Biłgoraj traktował i petentów. Wyzyskujesz ludzi na złomowisku i PAMIĘTAJCIE JAK ON ZOSTANIE BURMISTRZEM BĘDZIE WYZYSKIWAŁ BILGORAJ CZYLI WAS BIŁGORAJANIE TAKI TO KANDYDAT
22 września 2018
+63
-18
Mateusz1991   Czy inforamacja o tym że odbędzie się to spotkanie było podane w przestrzeni publicznej? Chętnie zadałbym kilka pytań do kandydata w jaki sposób chce zmienić Nasze miasto. Kilka suchych faktów o tym że Biłoraj się nie rozwija i stoi w miejcu, o tym że trzeba ruszyć z kopyta żeby młodzi ludzie nie wyjeżdzali za granicę to zdecydowanie za mało. Mdli mnie jak słucham taki bełkot. My chcemy konkretów a nie zwalania winy na poprzedników i ich oczernianiu.
Szczerze powiedziawszy bardzo mocno zastanawiałem się nad tym by oddać głos właśnie na tego kandydata, ale jak zobaczyłem na banerze logo PiSu wiem już że nie ma godnego kandydata żeby mógł rządzić Biłgorajem.
22 września 2018
+45
-10
rodowitybiłgorajak   No i pan Gleń przegrał wybory z kretesem. Skończyła się na starcie jego niezależność. Atak na urzędników też jest nie na miejscu panie Gleń. Głosując na Glenia pomyśl co mu każe PiS robić w mieście.
22 września 2018
+49
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 12:16 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z pojazdem i dachował
w niedzielę, godzina 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
w piątek, godzina 08:55 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
w czwartek, godzina 20:50 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
dzisiaj, 10:42 Lubelszczyzna
3,5 tys. osób na kwarantannie
w piątek, godzina 19:16 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w niedzielę, godzina 12:09 Biłgoraj
Rowerzyści ruszyli na rajd
dzisiaj, 09:42 Biłgoraj
"W rytmie miasta" na rozpoczęcie nowego cyklu koncertów w Biłgoraju
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w sobotę, godzina 22:27 Biłgoraj
Folk Miss i Folk Mister wybrani
w poniedziałek, godzina 12:03 Biłgoraj
Brakuje pół miliona złotych
3 czerwca 2021 Biłgoraj
Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie ulicami miasta
Dziś (czwartek 3 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po rocznej przerwie znów mogliśmy uczestniczyć w procesjach ulicami miasta.
w sobotę, godzina 16:50 Biłgoraj
"Od chodzonego do poloneza" na rozpoczęcie Dnia Polskiego Folkloru
w niedzielę, godzina 07:57 Biłgoraj
"Barwy regionów" - koncert na zakończenie Dnia Polskiego Folkloru
w czwartek, godzina 16:07 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
6 czerwca 2021 Biłgoraj
W Biłgoraju odbędzie się pochówek dzieci utraconych
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Turniej Szkół Mody Odzież "Odnowa"
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Trwa opracowanie koncepcji na modernizację i rozbudowę budynku szpitala w Biłgoraju
W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie robocze dotyczące opracowania koncepcji na modernizację i rozbudowę budynku szpitala w Biłgoraju. - Kiedy udało się nam jako powiatowi pozyskać środki budżetowe z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych na działania związane z rozwojem naszego szpitala przystąpiliśmy do prac koncepcyjnych. Firma wyłoniona zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych przygotowuje takie opracowanie - informuje wicestarosta Tomasz Rogala.
dzisiaj, 09:16 Biłgoraj
Dostałeś link do logowania, by otrzymać płatność? To może być oszustwo
dzisiaj, 08:07 Biłgoraj
Medale dla karateków
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl