Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
FRAMPOL Budowa obwodnicy
2010.10.30 23:29

Obwodnica Frampola coraz bliżej

Coraz bliżej do budowy obwodnicy, która pozwoli ominąć Frampol od strony północnej. 22 października br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na jej budowę.
Obwodnica Frampola coraz bliżej
Obwodnica Frampola coraz bliżej

Obwodnica Frampola zaprojektowana została jako jednojezdniowa droga z dwoma pasami ruchu. Jej szerokośc wynosić ma 9 metrów. - Droga ta będzie miała długość około 4,4 km. Będzie przebiegała po stronie północnej miasta. Jadąc od strony Janowa będzie odchodziła w lewo w kierunku północnym omijając Frampol skrzyżuje się z drogą wojewódzką nr 835, gdzie zostanie zbudowane rondo. Następnie będzie odchodziła w kierunku południowym, aby tam znów połączyć się z drogą krajową nr. 74. Na poczatku i na końcu trasy powstaną skrzyżowania, które umozliwią dojazd do centrum Frampola - informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

GDDKiA ogłosiła juz przetarg na budowę obwodnicy Frampola. Wykonawcy zainteresowani jej budową mogą składać oferty do 2 grudnia br. Po tym okresie zostanie wyłoniony zwycięzca.

A więc kiedy ruszy budowa obwodnicy? - Przypuszczam, że umowę podpiszemy w pierwszym miesiącu przyszłego roku. Tak by wiosną rozpocząć budowę. Od tego momentu wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zbudowanie obwodnicy i oddanie jej do ruchu - mówi rzecznik lubelskiej GDDKiA.

Jeśli chodzi o tereny, po których ma ona przebiegać, to w momencie ukazania się decyzji Wojewody Lubelskiego działki przechodzą na rzecz skarbu państwa. - Wówczas biegli powołani przez Urząd Wojewódzki zaczną szacować wartości gruntów i nieruchomości. Opracują tzw. "operaty szacunkowe" i po wydaniu decyzji administarcyjnej, zatwierdzającej wycenę takiego gruntu, będą wypłacane pieniądze właścicielom terenów - informuje Nalewajko.

Koszt obwodnicy wraz z wykupem niezbędnych gruntów, może przekroczyć 90 mln zł, należy zaznaczyć, że jest to wartość kosztorysowa.

Inwestycja powstanie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2011-2012. Za realizację zadania odpowiada lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

En
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Obwodnica Frampola coraz bliżej, 0 out of 5 based on 0 ratings
En dodany
 
Odsłon: 14846
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
e5f-40f
~ Mieszkaniec Frampola   Ten co zaprojektował tę OBWODNICE nie żle sie,obłowił.Ten co zatwiedził równiesz.A wystarczyło odtworzyć starą drogę Frampolską od Wschodu.Nic dodać nic ująć.Frampol miał by obwodnice jak Goraj czy Wysokie.Może ktoś nareszcie dopatrzy sie kantów i głupoty. I przykruci ten głupi,pomysł.Bo ta obwodnica ma być na wieki.Jak komuś nie wstyd? Pomysł obwodnicy od Wschodu był planowany w latach,1960-tych.UPADŁ.
25 listopada 2010
brak ocen
PL
f7f-858
~ padół men   zara zara , ale ten most był niedawno przebudowywany wiec czegos tutaj nie rozumiem
2 listopada 2010
brak ocen
PL
fd7-cc6
~ mac   Może do oddania obwodnicy wspomniany most zostanie przebudowany. Najgorsze jest to że obwodnica Frampola została doceniona jako "ważniejsza niż droga Frampol-Lublin. Obie koncepcje startowały do tego samego programu. Jakbyśmy mieli obwodnice północną i wyremontowany most aby nie było objazdu przez Biłgoraj, to może wreszcie nasze drogi zaczełyby wyglądać drogi a nie wertepy
31 października 2010
+1
-0
PL
1fd-c06
~ werty   Piękny przykład nieporadności naszych władz biłgorajskich... Można zbudować obwodnice? krótki czas realizacji a nie tak jak u nas obwodnica na Zamość... ile to już lat się ciągnię... ale moim zdaniem głupotą jest że ta obwodnica będzie akurat po północnej stronie Frampola... Samochody ciężarowe korzystające z drogi krajowej numer 74, które jadą z Janowa do Zamościa muszą jechać przez ojazd Frampol-Biłgoraj-Zwierzyniec-Szczebrzeszyn bo na odcinku Frampol-Szczebrzeszyn jest ograniczenie tonażowe (most), czyli ciężarówki i tak będą jechały przez centrum Frampola bo przecież ciężarówki jadące na
Lublin z Janowa jadą inną drogą krajową numer 19. Co innego gdyby była to obwodnica ze strony południowej bo wtedy cieżarówki z drogi krajowej 74 wjeżdzając na obwodnice mogłyby zjechać na drogę wojewódzką 835 bez konieczności przejazdu przez centrum Frampola. I moim zdaniem nie ma się czemu dziwić, że droga wylotowa z Biłgoraja zarówno w stronę Lublina (835) jak i Zamościa (858) jest tak rozwalona przez te cieżarówki które nie mogą pojechac prosto bo jest ograniczenie tonażowe mostem... Nie wspominając już o tym, że cały tranzyt przez Biłgoraj odbywa się pod ratuszem... Nie ma chyba takiego drugiego miasta w Polsce jak i w Europie, żeby cieżarówki jechały przez rynek... TAKŻE obwodnica Frampola niech będzie, jak dla mnie może być i północna i południowa ale niech w końcu ktoś zrobi coś z tym mostem przez który i kierowcy mają dłuższą trasę a teraz i utrudnia z remontami.. I dla mieszkańców Biłgoraja to powinno być lepsze bo droga dłużej wytrzyma jak nie będę jechać obajzdem tylko cały czas 74-rką... Pozdrawiam
31 października 2010
+7
-0
DE
61a-88d
~ obywatel   tak Frampol ma nowe ulice teraz obwodnica a nasz kochany Biłgoraj dalej wyglada jak dziura w d... dzieki naszym radnym i burmistrzem na czele nawet drogi wylotowej nie mamy ładnej głowna droga w miescie to tragedia dziekuje burmistrzowi i radnym za zniszczenie Biłgoraja
31 października 2010
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl