Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.07.13 12:24 | aktualizacja: 2018.07.13 12:31

Szansa na ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Kościuszki

Być może miłośnicy jazdy na rowerze doczekają się rozwiązania, o które zabiegali jeszcze podczas przebudowy ul. Kościuszki w Biłgoraju. Władze miasta złożyły wniosek o dofinansowanie zadania "Biłgoraj - miasto przyjazne rowerzystom", w ramach którego miałyby być wydzielone nowe trasy rowerowe, w tym ta biegnąca wzdłuż głównej ulicy. Ponadto w planach jest wykonanie miasteczka ruchu drogowego.
Szansa na ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Kościuszki
Szansa na ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Kościuszki

18 lipca ub.r. Ministerstwo Rozwoju ogłosiło konkurs dotacji skierowany do jednostek samorządu terytorialnego pod hasłem "Human smart cities. Inteligentne miasta tworzone przez mieszkańców". Konkurs ma charakter pilotażowy, jego głównym celem jest kreowanie przy współudziale mieszkańców i użyciu inteligentnych rozwiązań, miasta jako przestrzeni przyjaznej do życia.

Jednym z obszarów, na które można uzyskać wsparcie w ramach tego konkursu jest Zrównoważona Mobilność.

24 listopada ub.r. burmistrz Biłgoraja złożył fiszkę projektową na dofinansowanie projektu zatytułowanego "Biłgoraj - miasto przyjazne rowerzystom". - Głównymi celami planowanych w projekcie rozwiązań jest dostosowanie i uporządkowanie przestrzeni transportowej i turystycznej do potrzeb ruchu pieszego i rowerowego, edukacja i integracja wszystkich uczestników ruchu - wyjaśnia wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec.

Założenia projektu obejmują takie działania jak:
- opracowanie dokumentacji technicznej nowej organizacji ruchu na drogach publicznych z wydzieleniem tras dla rowerów oraz skomunikowaniem ich istniejącą siecią ścieżek rowerowych o długości ok. 20 km,
- oznakowanie tras rowerowych na drogach publicznych,
- opracowanie dokumentacji i budowa miasteczka ruchu drogowego, które będzie nawiązywać do rozwiązań komunikacyjnych istniejących w mieście,
- propagowanie roweru jako wygodnego, bezpiecznego i ekologicznego środka komunikacji.

- Podczas realizacji tych zadań do współpracy zostaną zaproszone różnego rodzaju podmioty, w tym: stowarzyszenia rowerzystów, Komenda Powiatowa Policji, Starostwo Powiatowe, Ośrodek Sportu i Rekreacji, szkoły podstawowe i gimnazja, Uniwersytet Trzeciego Wieku, kluby seniorów, ośrodki zdrowia, Nadleśnictwo Biłgoraj - dodaje burmistrz Dec.

To szansa na utworzenie ścieżki rowerowej m.in. wzdłuż głównej ulicy miasta, o którą od czasu przebudowy ul. Kościuszki zabiegali miłośnicy jazdy na rowerze. O jej utworzenie apelował też wiceprzewodniczący Rady Miasta Mirosław Tujak. Burmistrz Janusz Rosłan wyjaśnił, że w odpowiedzi na tę interpelację Zarząd Dróg Wojewódzkich uznał, iż nie widzi możliwości utworzenia wydzielonych ścieżek rowerowych bez ingerencji w tereny prywatne.

Okazja się jednak pojawiła. Pod koniec maja br. miasto otrzymało potwierdzenie o zakwalifikowaniu się do II etapu konkursu. Burmistrz Biłgoraja opracowuje koncepcję projektu, którą po konsultacjach złoży w formie wniosku o dofinansowanie w wyznaczonym przez Ministerstwo Rozwoju terminie, czyli do 28 września 2018r.

red.
REKLAMA
Oceń:
5 głosów
Szansa na ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Kościuszki, 5.0000 out of 5 based on 5 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6784
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (52)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
cd2-710
~ K.  Nie bardzo rozumiem gdzie ta ścieżka miała by powstać? Przecież w niektórych miejscach chodnik nie przekracza 1,5 metra, zwłaszcza w okolicy rond. Należało by zlikwidować świeżo posadzone drzewka i miejsca parkingowe. Powiedzmy to sobie szczerze, jedyna szansa na ścieżki w tym miejscu została stracona przez nieudolność urzędników i teraz przez najbliższe 10/15 lat rowerzyści albo będą ryzykować życie jadąc po ulicy z kierowcami wyprzedzającymi na centymetry albo narażać się na mandaty i zderzenia na chodniku. Jak dla mnie sytuacja patowa.
14 lipca 2018
+17
-1
cd2-b48
~ Miki  MONITORING NIECH LEPIEJ ZROBIĄ WIĘKSZEJ ILOŚCI LUDZI BĘDZIE SŁUŻYŁ I MOŻE ZMNIEJSZY SIĘ LICZBA PIJĄCYCH W PARKACH I NA SKWERACH I BAŁWANÓW ROBIĄCYCH Z MIASTA TOR WYŚCIGOWY!!
13 lipca 2018
+23
-8
50f-41f
~ xxx  trzeba było o tym myśleć jak był przebudowa kościuszki teraz trzeba niszczyc to co niedawno wyremontowane i ingerowac w tereny zielone nic nie jest robione z głową czas na zmiane burmistrza
13 lipca 2018
+31
-18
Ostatnio dodane komentarze
baf-0bc
~ as   O jej utworzenie apelował też wiceprzewodniczący Rady Miasta Mirosław Tujak. Burmistrz Janusz Rosłan wyjaśnił, że w odpowiedzi na tę interpelację Zarząd Dróg Wojewódzkich uznał, iż nie widzi możliwości utworzenia wydzielonych ścieżek rowerowych bez ingerencji w tereny prywatne.
Bez deklaracji o nie ingerowaniu w tereny prywatne te wybory mogą być przesądzone.
17 lipca 2018
+2
-0
827-feb
~ Kot  do ~ stacho   Wyjedź trochę poza Biłgoraj do innych miast zobaczysz po co są ścieżki. Idąc twoim tokiem myślenia po ch#j chodniki , przecież każdy zna podstawy ruchu drogowego -wystarczą pobocza. Reszty nie będę komentował
16 lipca 2018
+1
-0
f2c-6ac
~ arbuz  do ~ logan   A to nie ty czasem tak jęczałeś, że "po co to komu?" jak pojawił się news o pasach rowerowych na BMC i Długiej? A teraz jeździsz po tym wynalazku tranzytem? Pamiętam jak pisałeś że rowery do lasu. Gościu słuchaj. Rower jest tanim narzędziem do transportu i stać na rower każdego, dlatego jest tak powszechny, każdy może nim jeździć i każdy powinien mieć możliwość dotarcia nim wszędzie, nawet do apteki albo kwiaciarni na Kościuszki. Rowerem jeżdżą dzieci do szkoły, panie do kosmetyczki, panowie do biura, dziewczyny do biblioteki, chłopcy na boisko, a zakonnice na katechezę, a ja po bułki do piekarni. Owszem czy teraz na Kościuszki jest sens cokolwiek budować/remontować, można dyskutować, ja uważam że nie. Można natomiast tak zorganizować ruch, aby był przyjazny dla rowerzystów. Jeśli będzie przyjazny dla rowerzystów to będzie bezpiecznie, jeśli będzie bezpiecznie to będzie bezpiecznie dla każdego. Jeśli rowerzysta jedzie po jezdni to znaczy że na tej ulicy można czuć się bezpiecznie, jeśli jeździ po chodniku to znaczy że jest niebezpiecznie, dla każdego.
15 lipca 2018
+8
-0
0a8-3e0
~ arbuz  do ~ .   Zgadza się. Tak być powinno. A największe zdziwienie budzi fakt, że władza (burmistrz, radni, starosta) w Biłgoraju tego nie rozumie, nie wie i nie potrafi urządzić systemu transportowego w taki sposób, aby korzystali z niego wszyscy, oraz żeby nie tworzyły się konflikty, a przemieszczanie w mieście nie wiązało się z zagrożeniami. I to jest niezrozumiałe i smutne, że u władzy tak nie ogarnięte z rzeczywistością osoby. Czy już pora na zmiany czy dalej ich trzymamy żeby znowu coś spi...eprzyli?
15 lipca 2018
+4
-1
7fe-e1e
~ arbuz  do ~ logan   tak, ale jedna rzecz do zamiany, parkingi rowerowe wszędzie, i żadnego zakazu dla rowerów, za to zdecydowanie ograniczony i fizycznie uspokojony ruch samochodów, parkingi samochodowe przy Kościuszki płatne 10pln/h, bezpłatne parkingi na rogatkach miasta i darmowy rower na 1 godzinę, wtedy będzie normalnie i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki rowerzyści znikają z chodników. A to wszystko za grosze, dosłownie, i bez żadnej przebudowy i ingerencji w chodniki zieleń czy jezdnię. Na mądre i przyszłościowe decyzje trzeba mieć jaja, a nie wydmuszki.
15 lipca 2018
+7
-0
52f-eee
~ arbuz  do ~ zwykły człowiek   To działa trochę inaczej. Policja nie interweniuje w sytuacjach kiedy kierowca zachowuje się nieodpowiednio w stosunku do rowerzysty na jezdni - wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie bez zachowania odpowiedniej odległości, agresja (używanie bezprawnie sygnału dźwiękowego) i to przez takie zachowania kierujących (oczywiście takich kierowców jest garstka, może procent) ale skutecznie wygonili rowerzystów na chodniki. Tak, rowerzyści na chodniku to efekt chamów za kółkiem (powtarzam tych chamów jest kilku, kilkudziesięciu na powiat) oraz brak skutecznych działań w tym zakresie ze strony policji. No tak to działa, jeśli na jezdni było by bezpiecznie rowerzyści czuli się w miarę bezpiecznie, na pewno nie jeździli by po chodniku. Druga sprawa to co zrobili burmistrz ze swoją ekipą podczas przebudowy głównej ulicy w mieście. W ogóle zapomnieli o rowerzystach, a potem kiedy grupa cyklistów upomniała się o naprawę projektu uznali tą grupę za krzykaczy i próbowali zrobić z nich oszołomów. A ci ludzie tylko w grzeczny sposób próbowali zaznaczyć i wytłumaczyć że za chwile za lat kilak będzie problem jeśli nie przebudujemy teraz tej ulicy w racjonalny sposób z zachowaniem standardów oraz specyfiki głównej ulicy w nowoczesnym mieście. To tłumaczenie było jak sypaniem grochem o płot. Pensjonariusze z UM byli oporni na każdy racjonalny i logiczny argument, a ich ulubiona odpowiedź brzmiała wdzięcznie NIEDASIĘ. To wszystko działo sie w 2011 roku. No i przyszedł rok 2018 i co? I jest konflikt. No jest. I teraz próbuje się "coś" robić jakimiś półśrodkami i po wtóre wydawać kasę, naszą kasę na naprawę błędów, których można było już wtedy uniknąć. E 2011 roku burmistrz mówił że na zmianę projektu trzeba było by wydać 30 tys złotych (bo zapomnieli o ścieżce) teraz trzeba wydać kilka milionów, aby coś obiecać na następną kadencję. Brawo Janusz.
15 lipca 2018
+5
-1
7c5-5f2
~ arbuz  do ~ Tomi   Na pewno? Co dziennie mam sytuacje kiedy jakiś nawiedzony z prawem jazdy chce mnie zepchnąć na krawężnik. Nie jestem stary, nie piszę smsów jadąc czy to rowerem czy samochodem. Problem jest w tym ze to ci jeżdżący autami z telefonem przy uchu śpieszący się, no bo wiadomo kierowca się śpieszy a rowerzysta to już nie, bo to taki stereotyp, że rowerem to tylko rekreacyjnie - są zagrożeniem dla innych na drodze i nie tylko dla rowerzystów ale głównie dla pieszych.
15 lipca 2018
+11
-0
428-170
~ arbuz  do ~ stacho   Oczywiście ty też zawsze chodzisz na nogach. Czy może jednak turlasz się sztruclem bez sensu w te i nazad po 2 kilometrowej ulicy Kościuszki i narzekasz na olbrzymi ruch, korki i brak miejsc parkingowych? Zostaw sztrucla w garażu i chop na nóżki, albo na rower i będzie wszystkim przyjemniej no i nie będzie strachu.
15 lipca 2018
+9
-0
748-490
~ formaldehyd  do ~ gość   Coraz więcej tych rzeczy i spraw za które Burmistrz rzekomo nie odpowiada.
15 lipca 2018
+3
-2
bc0-569
~ Tomi  do ~ do zxc   Jeśli ktoś posiada kartę rowerową lub prawo jazdy i będzie przestrzegał przepisów to na pewno nikt go nie potrąci gdy będzie jechał rowerem po ulicy Kościuszki. Ale jak stare babki skręcają nie sygnalizując ręką zmiany kierunku jazdy albo gówniarze piszą SMSy podczas jazdy rowerem to już inny problem.
15 lipca 2018
+12
-1
f1e-365
~ gość  do ~ Arek   A co Rosłan ma się zajmować ścieżkami rowerowymi i ilością koszy na śmieci. Bądź poważny. Piszecie że Rosłan do zmiany- a co może Szeliga będzie lepiej rządzić ? Zrobi wam ścieżki ?
Przecież to nie od nich zależy, oni się takimi rzeczami nie zajmują. Są instytucje od tego
15 lipca 2018
+4
-0
5d4-12a
~ formaldehyd  do ~ Gh   Dla Ciebie miasto zrobiło ulicę Krzeszowską, po prawej stronie. Ani jednego drzewa od cmentarza do Mebli. Życzę Ci tam spaceru w letni słoneczny dzień. Zatęsknisz za drzewami.
14 lipca 2018
+1
-0
057-434
~ formaldehyd  do ~ K.   A w niektórych miejscach zbliża się do 3 metrów i jest wiecznie pusty(Puszcza po stronie Medyka). Drzewka także raz są a w innych miejscach nie,mimo że miejsce jest. Obok miejsca na drzewka są bardzo szerokie krawężniki. Takich kwiatków jest dużo i projektant się nie popisał. Jezdnia zmniejszona a powierzchni ubyło,dziwne..
14 lipca 2018
+2
-0
130-3be
~ z Biłgoraja   Głownie pieszo poruszam się po Biłgoraju, każdego dnia widzę rowerzystów na chodnikach i nigdy żaden mnie nie potrącił. Może dlatego, że nie kluczę po chodniku a idę prosto, uważnie obserwując co na chodniku się dzieje. Każdy uczestnik ruchu musi zachowywać się poprawnie, a więc bezpiecznie dla siebie i innych.
14 lipca 2018
+9
-5
506-870
~ zwykły człowiek   Nie mam nic przeciwko rowerzystom, ścieżkom rowerowym i różnym innym wynalazkom ułatwiającym jazdę rowerem. Uważam jednak , że rowerzyści jako uczestnicy ruchu drogowego powinni mieć kartę rowerową poprzedzoną egzaminem ( zwolnieni z karty tylko ci co mają prawo jazdy) i wtedy mieliby prawo wsiadać na rower i uczestniczyć w ruchu. Uważam też że dzieci nie mają prawa bez opieki rodziców czy innych dorosłych jeździć samopas po mieście-właśnie głownie po chodnikach. Uważam też że policja i straż miejska powinni skuteczniej egzekwować prawo w tej materii, a zgodnie z obowiązującym prawem które mówi o szerokości chodnika oraz dopuszczalnej prędkości na określonej drodze-po chodniku przy ul. Kościuszki jeździć rowerom nie można. Stan wiec jest taki- , piesi nie mają którędy bezpiecznie chodzić-sam zostałem tydzień temu potrącony i objechany przez panią na rowerze żebym jej nie tarasował chodnika bo przecież ona jedzie . Rowerzyści domagają się coraz więcej, rodzicom "wisi" że ich dzieci szaleją same bez opieki, pseudo rowerzyści z grabiami , zakupami i torbami nie znający przepisów ruchu drogowego jeżdżą bezkarnie chodnikiem bo można, bo nikt ze służb upoważnionych nie zwraca im uwagi. Bo co to dla policji za robota złapać rowerzystę, lepiej zaczaić się gdzieś na przechodnia w miejscu gdzie wszyscy robią sobie "skrót" i wyrobić miesięczną pulę mandatów.
No i tak to działa.
14 lipca 2018
+11
-1
d2a-1b7
~ do zxc   Zapewne byłoby tragicznie gdyby wszyscy rowerzyści ( w tym dziec) jeździli jezdnią, na szczęście życie im miłe i wolą chodnik. Oby jak najwięcej ludzi w tym małym mieście przesiadało się z samochodów na rowery. Czas najwyższy przepędzać auta nagminnie parkowane na chodnikach. Osoby, te, którym nie chce się chodzić, nie powinny mieć prawa do leczenia w sanatoriach, gdyż nabawiają się problemów z bezruchu na własne życzenie.
14 lipca 2018
+6
-4
51f-d30
~ ak®  do ~ stacho   Jak ciężarówki nie jeżdżą Kościuszki a autobusów mało/bo ja żem ich nie widział/ to rowerzyści nie będą blokowali drogi jadąc asfaltem. A poza tym jak upadła komuna to po całej Polsce ludziska rowerami śmigają jak chcą a to chodnikami a to drogami a to chodnikami olewając drogi rowerowe i jakoś się to kręci.To czego się czepiata .
Cieszcie się,że nie ma na chodnikach slalomu pieszych między psimi gównami ,panciami prowadzającymi swoje trzy albo lepiej czterema zapchlonymi pieskami, rzygami alkoholików , między potłuczonymi butelkami z piwem i jabolami pozasuszanymi bądź jeszcze nie i między ich smrodem fetorem.
Biłgoraj to jest ładne miasto , moje ulubione z którego musiałem dla bezpieczeństwa uciekać przed chwedami spod ciemnej gwiazdy Black Red White i bojówkami niejakiej Krowiarki.
Musze brodę zapuścić dla niepoznaki ;-)
14 lipca 2018
+3
-3
de8-603
~ Donald Tusk   Powiem Wam co będzie, żadnych ścieżek na Kościuszki nie będzie, a Rosłan i tak zostanie burmistrzem na kolejną kadencję.
14 lipca 2018
+2
-2
7ce-97a
~ gość  do ~ K.   Ul Kościuszki była od samego początku źle zaprojektowana. teraz co mogą zrobić to namalować pasy. Tylko że i tak jest ciasno. Jeszcze i może by to przeszło ale w miejscach gdzie są śluzy dla pieszych to się nie uda.
Ostatnio jechałem od szpitala pod urząd miasta za kierowcą który jechał może 30 km/h. Przed nim nikogo a za nim 20 aut. Wyprzedzić go nie było gdzie. Jeszcze dorysują ścieżkę rowerowa i zakorkuja miasto na amen
14 lipca 2018
+3
-2
cd2-710
~ K.   Nie bardzo rozumiem gdzie ta ścieżka miała by powstać? Przecież w niektórych miejscach chodnik nie przekracza 1,5 metra, zwłaszcza w okolicy rond. Należało by zlikwidować świeżo posadzone drzewka i miejsca parkingowe. Powiedzmy to sobie szczerze, jedyna szansa na ścieżki w tym miejscu została stracona przez nieudolność urzędników i teraz przez najbliższe 10/15 lat rowerzyści albo będą ryzykować życie jadąc po ulicy z kierowcami wyprzedzającymi na centymetry albo narażać się na mandaty i zderzenia na chodniku. Jak dla mnie sytuacja patowa.
14 lipca 2018
+17
-1
438-fa5
~ zxc  do ~ obiektywnie   Ile było przypadków potrąceń rowerzystów w ostatnim czasie? Więcej było przypadków zderzeń rowerzystów samych ze sobą w dodatku jeżdżących po chodnikach.
14 lipca 2018
+8
-2
028-6fc
~ obiektywnie   Ten ZDW to jakiś koszmar dla Biłgoraja,najpierw z tirami był problem, żeby nie jeździły przez centrum miasta. Po wielu staraniach udało się z tym uporać. Natomiast od początku błędem było to, że nie ma ścieżek rowerowych na ul. Kościuszki, bo znowu ZDW był przeciwny. Tak więc rowerzyści w obawie przed potrąceniem na jezdni, jeżdżą chodnikiem między przechodniami. Należało przewidzieć, że kiedyś uda się to jednak wywalczyć , żeby na tych chodnikach było odrębne miejsce dla rowerzystów. I w tym celu trzeba było położyć chodnik w pasy ( dwa kolory jak wszędzie gdzie są ścieżki rowerowe), żeby po oczekiwanych zmianach łatwo było oznakować część na ścieżkę rowerową. Niestety o tym nie pomyślano, fatalny błąd.
14 lipca 2018
+6
-2
84b-79c
~ cichy   Ale znależli się znawcy jak ch......!oni by zrobili - oj durny ty oj durny.Toż to droga wojewodzka i odpowiada za to ZDWojew.ciemnoto.Od kilku lat miasto się stara ale ZDWoj.nie ,Toż to same pisiory tam żądzą toż wy nie wiecie?!
14 lipca 2018
+6
-4
bcf-73a
~ logan   mea culpa-oczywiscie chodzi mi o sformulowanie cudowny lek na biede,prowadzacy do dobrobytu...
14 lipca 2018
+3
-1
b6c-30b
~ logan   i jeszcze drobna uwaga-po latach mody na miasta przyjazne dla rowerzystow,inwalidow,przedsiebiorcow,petentow,klientow itp. przyszlo otrzezwienie i lansowane jest haslo MIASTO PRZYJAZNE DLA ZWYKLYCH LUDZI,czyli dla wszystkich.Tak jest juz na Zachodzie,u nas niestety jest opznienie cywilizacyjne,ale ten dystans blyskawicznie sie zmniejsza.
14 lipca 2018
+2
-4
d5d-6fb
~ logan   niektorzy zle mnie zrozumieli.Bilgoraj ma takie uwarunkowania urbanistyczne,ze najwiecej urzedow,instytucji,sklepow itd. miesci sie na Kosciuszki.jednoczesnie jest tu ok. 50 procent miejsc parkingowych miasta.Moja koncepcja jest taka-spowolniony ale jednak ruch samochodow z platnymi np. 50 gr. za pol godz. miejscami parkingowymi(co wymusi rotacje pojazdow),calkowity zakaz dla rowerzystow{mozna te sto metrow rower przeprowadzic)za to np. 500 stojakow na rowery a chodnik to azyl dla interesantow,spacerowiczow i innych pieszych,bez stresu ze ktos w kogos wjedzie.Co do Zachodu Europy-pracuje od lat na Zachodzie,mam na codzien doswiadczenia z infrastruktura techniczna miast i pare pomyslow juz na forum podalem.Niestety wiekszosc odbiorcow ma waskie pole percepcji-miedzy Roslan do zmiany a wielkie fabryki cudownym lekiem na dobrobyt.....
14 lipca 2018
+4
-4
e9b-c69
~ stacho   Po ch*j na Kościuszki ścieżka rowerowa? Przecież każdy normalny człowiek znający podstawowe przepisy w ruchu drogowym powinien jeździć rowerem po jezdni! Dla strachliwych informacja: jak się boją ruchu samochodów to rower zostawić pod domem i pieszo chodzić. Po to nam Stwórca dał nogi aby z nich korzystać!
14 lipca 2018
+21
-12
a16-3a9
~ ehh   Ja pie.....le. Obudziło się towarzystwo z Plac Wolności 16, no rychło w czas.
Osiem lat nad tym myśleli.
14 lipca 2018
+8
-1
4f2-bbb
~ Y  do ~ xxx   A co robila wtedy Rada Miejska
13 lipca 2018
+8
-2
c55-399
~ Adela K.  do ~ as   Niestety nie każdy rozumie sarkazm. Szczególnie debile.
13 lipca 2018
+3
-2
83b-047
~ mnbv   urzędasy kasę z podatków maja za nic teraz będą dodatkowe koszty przebudowy ulicy , za marnowanie szmalu podatników ktoś powinien siedzieć w pace , tymi ludźmi powinien zająć się sąd
13 lipca 2018
+12
-2
fd6-266
~ Tadeusz   Rosłan do zmiany na jesieni. Nareszcie ludzie przejrzeli na oczy. Przejrzeć te wszystkie inwestycje dokładnie.
13 lipca 2018
+10
-8
235-bcb
~ Adam   Rosłan i Dec powinni stracić stanowiska za dodatkowe koszty i brak ścieżki przy przebudowie Kościuszki. Macie racje trzeba zmienić Rosłana.
13 lipca 2018
+10
-7
a76-ad5
~ as  do ~ Adela K.   Hahaha No debil!
13 lipca 2018
+2
-6
593-43d
~ j64  
13 lipca 2018
+0
-6
a10-c56
~ Gh   Niech miasto wreszcie zrobi porzadek z drzewami ktore zaslaniaja wszystkie znaki drogowe na ul Kosciuszki w Bilgoraju.W koncu dojdzie do jakiejs tragedii.Czy w UM nikt nie potrafi sie tym zajac?Jak ktos ma wiedziec jak sie zachowac w ruchu drogowym na tej drodze skoro nie widac znakow?
13 lipca 2018
+7
-6
628-37c
~ Adela K.   A ja proponuje zamknąć całkowicie Kościuszki dla rowerów jak np w w Zakopanym Krupówki. Zrobić deptak, niech turyści, którzy tysiącami odwiedzają Biłgoraj mają gdzie spacerować.
13 lipca 2018
+12
-11
304-531
~ rowerzystka   Szkoda tylko, że nikt nie pisze o pieszych spacerujących po ścieżkach rowerowych ani o pseudokierowcach samochodów którzy albo parkują na ścieżkach albo trąbią na rowerzystów przejeżdżających przez przejścia dla pieszych/przejazdy dla rowerów. I tylko rowerzyści to całe zło tego miasta :-(
13 lipca 2018
+8
-8
743-c71
~ abc   Czyli jednak okazuje się, że możliwości techniczne budowy ścieżki przy Kościuszki są i zawsze były.
Szkoda, że nie zrobiono tego przy przebudowie Kościuszki, ale jak się teraz da to trzeba nadrobić zaległości.
/
W ostatnim czasie w Biłgoraju zbudowano sporo infrastruktury dla trowerzystów, ale niestety nie ma jej tam gdzie jest najbardziej potrzebna i powinna być w pierwszej kolejności, czyli w ścisłym centrum.
/
Nawet jeśli nie uda się uzyskać dofinansowania to miasto powinno taką ścieżkę jak najszybciej zrealizować z własnych środków.
A urzędnicy nawet niech się nie ośmieszają tłumaczenie, że nie ma środków i budżet tego nie udźwignie.
Jakoś potrafili znaleźć po kilkaset tysięcy na abstrakcyjne i dyskusyjne "inwestycje" typu łącznik do Bagiennej czy malowanie kościoła.
13 lipca 2018
+30
-29
af5-cf2
~ .  do ~ logan   No, o.k, jeśli chcesz szybko przejechać z jednego końca miasta na drugi to oczywiście trasa Długą jest szybsza i wygodniejsza. No, ale nie każdy rowerzysta jeździ "tranzytowo" przez centrum. Wiele osób chce dojechać rowerem do sklepu, punktu usługowego, urzędu przy Kościuszki rowerem. Dlaczego "wyrzucać" ich na Długą, a Kościuszki zostawiać jako autostradę dla aut.
Powinno być właśnie na odwrót i w małych miastach zachodniej/północnej Europy tak jest, że taka ulica jak Kościuszki ma uspokojony ruch, który jest w głównej mierze generowany przez pieszych i rowerzystów, a dla aut są alternatywne równoległe trasy, tak jak w Biłgoraju Długa, Poniatowskiego, czy JP2.
Tak też wg mnie w Biłgoraju powinno być. Wiem, że to raczej niepopularna opinia, ale taka jest przyszłość. Ograniczenie prędkości do 30 km/h, wyniesione przejścia dla pieszych, trasa dla rowerów (ew jazda rowerami po jezdni, jeśli ruch zostanie spowolniony i uspokojony). Ograniczenie w parkowaniu (płatne parkingi przy Kościuszki), oddanie chodników pieszym poprzez przeniesienie rowerów na drogę dla rowerów lub jezdnię i wyrzucenie parkujących aut z chodników.
13 lipca 2018
+33
-31
82d-9f9
~ logan  do ~ zwykły człowiek   popieram Twoj zdrowy rozsadek,szerokie chodniki na calej Kosciuszki powinny byc TYLKO DLA PIESZYCH,ZADNYCH ROWEROW !!!
13 lipca 2018
+8
-7
4d3-a4b
~ logan   jako rowerzysta z przebiegiem miesiecznym ponad tysiac km,spokojnie dojezdzam alternatywna sciezka rowerowa od Wiejskiej do Pl.Wolnosci w cztery minuty.Po jakiego grzyba robic dodatkowa sciezke,jesli od dotychczasowej,rownoleglej na calym odcinku nie ma dalej jak 100 m. do ul Kosciuszki.Chcecie calkowicie zapchac silnie zurbanizowana Kosciuszki,zeby piesi wpadali albo pod samochod albo pod rower?Chyba ze szpanerzy,jezdzacy po miescie-o zgrozo na gorskich rowerach i w tych kretynskich strojach z reklamami,chca sie lansowac wsrod pieszej gawiedzi!!!AMEN
13 lipca 2018
+11
-16
0cd-854
~ angael   To co ten partacz Dec nie widział, że trzeba zrobić ul. Kościuszki wraz z ścieżką rowerową???! teraz przed wyborami będą niszczyć |Kościuszki pokazując, że coś robią dla miasta włodarze partacze...
Deca z PO i PSL wywalić w końcu z Biłgoraja na zbity pysk..
13 lipca 2018
+20
-12
e26-7e4
~ zwykły człowiek   A kiedy ktokolwiek pomyśli o pieszych na chodnikach? Zwykły człowiek, czasem starszy wiekiem, rodziny z małymi dziećmi muszą uważać żeby na chodniku przy ul. Kościuszki nie wjechał na niego mały lub duży szaleniec na rowerze, albo kobieta obciążona zakupami z targu lub wracająca z działki z motyką ,grabiami i co tam jeszcze. To jest jakaś paranoja, piesi są wrogiem nr 1 dla wszystkich pozostałych i powinni chyba latać.Jest policja, straż miejska i nikt tego nie widzi? po co my wszyscy płacimy podatki? jak można nie widzieć takich spraw których naprawa jest tak banalnie prosta. Ale komu się chce zrobić coś dla zwykłego człowieka?
13 lipca 2018
+14
-10
0b6-e5b
~ Fata   Ja uważam,że byłoby super!
13 lipca 2018
+4
-8
ea2-cea
~ onie   całkowicie zakorkujecie miasto...wysepki nie zdały egzaminu piesi nadal nie wiedzą po co one w ogóle są.Kierowcy również, 98% zatrzymuje się jak tylko zobaczy osobę która się zbliża do chodnika po 2 stronie. Do tego dojdą rowery i będzie wspaniale.
ps zróbcie coś z tą patolą na alejkach!chleją od samego rana leją na środku parku i nikt nie widzi? aaa no tak pod latarnią najciemniej.
13 lipca 2018
+14
-12
b5b-b88
~ Arek   To co Rosłan nie wiedział, że jak była przebudowa kościuszki CENTRUM to trzeba ul ze ścieżką rowerową
13 lipca 2018
+18
-12
50f-41f
~ xxx   trzeba było o tym myśleć jak był przebudowa kościuszki teraz trzeba niszczyc to co niedawno wyremontowane i ingerowac w tereny zielone nic nie jest robione z głową czas na zmiane burmistrza
13 lipca 2018
+31
-18
cd2-b48
~ Miki  do ~ mobilna   MONITORING NIECH LEPIEJ ZROBIĄ WIĘKSZEJ ILOŚCI LUDZI BĘDZIE SŁUŻYŁ I MOŻE ZMNIEJSZY SIĘ LICZBA PIJĄCYCH W PARKACH I NA SKWERACH I BAŁWANÓW ROBIĄCYCH Z MIASTA TOR WYŚCIGOWY!!
13 lipca 2018
+23
-8
5a5-dde
~ mobilna   Po co marnować kasę na kolejną ścieżkę, skoro na ul. Długiej są dwie a debile dalej jeżdżą po chodnikach ??
13 lipca 2018
+17
-16
976-449
~ olo   Może policja weźmie się do roboty i trochę nauczy ich przepisów a nie jeżdżą jak święte krowy jak im pasuje to po ścieżce za chwilę wjazd na chodnik po chwili beż żadnej sygnalizacji i obejrzenia się na ulicę w poprzek i na drugą stronę ulicy i tak cały czas !!
13 lipca 2018
+21
-18
976-449
~ maku   Tylko jak się pytam po co!!!!
Już jest na Długiej, BMC i co wszyscy wielcy kolarze i tak jeżdżą po chodnikach !!!
13 lipca 2018
+12
-16
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w poniedziałek, godzina 10:24 Potok Górny
Konkurs na kierownika GOPS
w poniedziałek, godzina 08:01 Biłgoraj
Zlot zabytków w Biłgoraju
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
Trwają Dni Biłgoraja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie od programu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta. Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie letniej BCK wystąpili Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Kuba Nizio, Ola Nizio - zwyciężczyni 5 edycji "The Voice of Poland". Przed nami koncerty gwiazd.
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w niedzielę, godzina 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe [AKTUALIZACJA]
20 maja 2024 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w niedzielę, godzina 11:47 Biłgoraj
Rowerem przez Ziemię Biłgorajską
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w sobotę, godzina 13:23 Frampol
Zderzenie osobówek na DW nr 835 we Frampolu [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 16:55 Korczów
Szkoła Podstawowa w Korczowie najlepsza w województwie
w poniedziałek, godzina 14:10 Dereźnia Solska
Teatr w remizie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl