Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KSIĘŻPOL
2018.07.11 10:03

Ostatnie wnioski o rekompensaty za suszę

Rolnicy z gminy Księżpol, którzy zostali poszkodowani w wyniku tegorocznej suszy, mają jeszcze tylko kilka dni na złożenie wniosków o przyznanie rekompensaty za poniesione straty. Termin przyjmowania dokumentów upływa w piątek 13 lipca, a niezbędne formularze można pobrać ze strony internetowej lub w urzędzie gminy.
Ostatnie wnioski o rekompensaty za suszę
Ostatnie wnioski o rekompensaty za suszę

Na pomoc mogą liczyć tylko ci rolnicy, których straty spowodowane suszą wyniosą przynajmniej 30 procent średniej produkcji z ostatnich 3 lat w całym gospodarstwie, łącznie z produkcją zwierzęcą.

Wnioski mogą składać nie tylko właściciele, ale również dzierżawcy gruntów. Ważne, by wszystkie dane podane w oświadczeniach były zgodne z informacjami zawartymi we wniosku o dopłaty bezpośrednie, składanym do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Oświadczenia mogą dotyczyć upraw, sadów i hodowli zwierzęcej. Oprócz danych osobowych należy w nich podać, m.in. rodzaj i powierzchnię upraw, liczbę uszkodzonych drzew czy krzewów, średnie plony z ostatnich lat, gatunki zwierząt i szacowane straty.

Wszystkie dokumenty należy złożyć w pokoju numer 10 urzędu gminy Księżpol. Potem będą one weryfikowane, a protokoły z oględzin zostaną przesłane do wojewody.

UG Księżpol
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ostatnie wnioski o rekompensaty za suszę, 0 out of 5 based on 0 ratings
UG Księżpol dodany
 
Odsłon: 1576
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
02f-2fe
~ snopki kasę dają   składać kwity w końcu snopek to po bezdomnym najbiedniejszy obywatel RP
12 lipca 2018
brak ocen
31c-443
~ j64   mnjki chory jestes na bandy upa czy abramowice co cie obcvhodzi kosciol ateista
11 lipca 2018
+1
-1
3bf-44d
~ j64   Według dostępnych danych obecnie 24 państwa są zdolne do manipulowania zjawiskami atmosferycznymi i pogodą.
Irański generał brygady Gholam Reza Jalali oskarżył Izrael i współpracujące z nim państwa ościenne o rozpraszanie i kradzież chmur nad Iranem, i w konsekwencji pozbawianie go opadów deszczu i śniegu, co skutkuje brakiem wody do picia oraz nawadniania upraw rolniczych.
Generał oznajmił, że irańskie centra badawcze mają dowody na używanie broni klimatycznej, oraz jako dowód przytoczył fakt, że obfite opady deszczu i śniegu występują we wszystkich krajach regionu, natomiast Iran omijają szerokim łukiem, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. Generał powiedział, że „zachodnia arogancja i kolonializm oraz ich technologie manipulują irańskim klimatem i wyniszczają naród”. W odpowiedzi lotnictwo Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej wspólnie z ministerstwem energetyki podjęło wysiłki w materii zasiewania chmur.
Najpierw poważny człowiek powinien zadać sobie pytanie, czy broń klimatyczna to śmieszna teoria, czy naukowe fakty? Cóż, mało kto, sadząc drzewo, zdaje sobie sprawę, że w podzięce może mu spaść deszcz na głowę. Rośliny i drzewa jako pierwsze nauczyły się manipulować pogodą odpowiednio do swoich potrzeb. Wykształciły one możliwość wydzielania terpenów, za pomocą których doprowadzają do powstawania chmur i dzięki temu ułatwiają sobie możliwość regulacji nawodnienia i temperatury w lasach. Naturalnie terpeny wydzielają się podczas ciepłej i słonecznej pogody, a intensywność ich wydzielania zwiększa się, im dłużej ona się utrzymuje.
W Stanach Zjednoczonych do dzisiaj istnieje 557th Weather Wing (Lotnicza Formacja Wojskowa 557), która jest jeszcze pozostałością z czasów II wojny światowej i wojny w Wietnamie, w której Amerykanie oficjalnie używali broni klimatycznej, np. w Operacji Popeye. Oficjalną dewizą tej formacji jest hasło „wybierz sobie pogodę, w której chcesz walczyć”.
Manipulowanie pogodą w Wietnamie doprowadziło do powstania i podpisania konwencji w ENMOD
(Environmental Modification Convention) w 1977 roku w Genewie. Konwencja wprowadziła zakaz używania technicznych środków oddziaływania na środowisko w celach militarnych lub jakichkolwiek innych wrogich celach.
Konwencja nie powstrzymała jednak ani trochę badań nad rozwojem broni klimatycznej. Lotnicza Formacja Wojskowa 557 w 1996 roku rozpoczęła badania nad nanocząsteczkami i nanotechnologią w celu kontroli pogody i wytwarzania inteligentnej mgły. Kolejne projekty, choć nie ma na to dowodów, również mogły posłużyć do np. testów jonizacji atmosfery, jak sławetny HAARP, który teoretycznie mógł w sztuczny sposób jonizować atmosferę i odtwarzać naturalne warunki burzowe, w których powietrze ciepłe zjonizowane dodatnio styka się z zimnym zjonizowanym ujemnie i powstają burze z wyładowaniami atmosferycznymi, czy chemtrials, który może służyć do siania chmur i testowania nanocząsteczek i inteligentnej mgły.
NOAA (Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna) wydała badania i wytyczne do walki z huraganami, jak np. używanie laserów w celu doprowadzenia do wyładowania różnicy potencjałów i zlikwidowania zjawiska piorunów, czy używanie ciekłego azotu w celu odebrania mocy cieplnej huraganom.
Według dostępnych danych obecnie 24 państwa są zdolne do manipulowania zjawiskami atmosferycznymi i pogodą, i stosują je przynajmniej na potrzeby rolnictwa. Rosja nie pozostaje w tyle i nawet oferuje odpłatne usługi zmiany pogody, jak podaje Biuro Techniczne i Innowacji Federacji Rosyjskiej.
Chiny oskarżają o sterowanie pogodą USA, Stany Zjednoczone za ostrą zimę i samochody skute w tafli winią Rosję, Iran oskarża o manipulowanie pogodą Izrael. Nawet w Irlandii lato, jakiego jeszcze nigdy tu nie było, tak słoneczne i bezlitosne, do tego stopnia, że wypaliło nie tylko trawy, ale i warzywa na wiór, i „krainie deszczowców grozi z suszy brak wody pitnej. W krainie wiecznych lodów zaś temperatura spadła do rekordowych —98 stopni, a oddech zaczął zabijać, bo przy takiej temperaturze płuca zaczynają krwawić.
Czy te wszystkie odstępstwa od normy dzieją się same, czy jednak mamy do czynienia z wojną klimatyczną na masową skalę, która poprzedza prawdziwy konflikt zbrojny?
Za: http://jeznach.neon24.pl/post/144540,bron-klimatyczna
Data publikacji: 10.07.2018
11 lipca 2018
+2
-4
eb5-80b
~ zxc   Można pomagać przy ubezpieczaniu od suszy, ale dawanie pieniędzy tym, którzy się nie ubezpieczyli jest niesprawiedliwe wobec tych którzy to zrobili. Wychodzi na to, że nie opłaca się być przezornym.
11 lipca 2018
+5
-2
11a-de8
~ tak uczciły  do ~ mnjki   przez oglądanie filmu "WOŁYŃ" i "OGNIOMISTRZ KALEŃ"
11 lipca 2018
+1
-8
5b2-499
~ TNT  do ~ mnjki   Na tym się nie da zarobić. To odpuścili.
11 lipca 2018
+3
-5
850-998
~ mnjki   Czy w Biłgoraju władze i kościół uczciły w jakiś sposób ofiary rzezi Wołyńskiej?Czy ten temat im śmierdzi?
11 lipca 2018
+4
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl