Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2018.07.10 00:13

Jak odzyskać dług od firmy?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej ma swoje plusy i minusy. Jednym z negatywnych tego aspektów jest sytuacja, kiedy to nierzetelny kontrahent nie chce spłacić zaciągniętego wobec nas długu. Odzyskiwanie pieniędzy od firmy może przebiegać na różne sposoby, jedne są mniej inne bardziej skuteczne. Dług możesz odzyskać polubownie lub na drodze sądowej, jak również samodzielnie lub z pomocą prawników.
Jak odzyskać dług od firmy?
Jak odzyskać dług od firmy?

W dalszej części artykułu kancelaria windykacyjna Vindicat przedstawia działania polubowne i sądowe, jakie możesz podjąć, aby odzyskać co Twoje. Dowiesz się też co to jest kancelaria windykacyjna i kiedy warto skorzystać z jej pomocy.

Odzyskiwanie pieniędzy - działania polubowne

Ściąganie długu od nierzetelnego kontrahenta najlepiej jest zacząć od podjęcia działań polubownych. Możesz skontaktować się z dłużnikiem telefonicznie, mailowo lub osobiście. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów powinieneś wystosować wezwanie do zapłaty lub podjąć negocjacje z dłużnikiem w sposób nieformalny. Możesz też wystosować formalne wezwanie do negocjacji, a w ostateczności wystawić wierzytelność na giełdzie długów i upublicznić dane dłużnika. Zazwyczaj dłużnicy ze strachu przed tym, że stracą kolejnych kontrahentów regulują swoje zobowiązania od razu po tym, jak zorientują się, że widnieją w sieci jako nierzetelni płatnicy.

Działania polubowne mają wiele zalet. Po pierwsze, przy ich pomocy można odzyskać wierzytelności przeterminowane. Po drugie, ten rodzaj windykacji generuje stosunkowo niskie koszty, co nie naraża osoby ściągającej dług na dodatkowe wydatki. I po trzecie, istnieje niewielkie ryzyko, że zrazisz do siebie w ten sposób dłużnika co jest istotne w sytuacji, gdy zależy Ci na kontynuowaniu z nim współpracy.

Odzyskiwanie pieniędzy - działania sądowe

Gdy działania opierające się na perswazji nie prowadzą do odzyskania długu, należy podjąć działania większego kalibru. Mowa tutaj o podjęciu formalnych działań sądowych. Jako, że ta forma odzyskiwania należności opiera się o środki o charakterze prawnym, idąc tą drogą można wystosować wezwanie do zapłaty, skierować pozew do sądu lub e-sądu, wystąpić do sądu o nadanie klauzuli wykonalności i wreszcie złożyć wniosek o wszczęcie egzekucji do komornika oraz złożyć stosowne wnioski w postępowaniu egzekucyjnym wskazujące na to, z jakich składników majątku komornik ma podejmować działania.

Plusem tego rodzaju windykacji jest jej wysoka skuteczność i możliwość wyegzekwowania pełnego zwrotu środków od nierzetelnego kontrahenta. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://vindicat.pl/baza-wiedzy/jak-odzyskac-pieniadze-od-firmy/.

Co to jest kancelaria windykacyjna?

Nie chcesz marnować czasu i energii na ściąganie pieniędzy od dłużnika? Możesz powierzyć swoją sprawę kancelarii windykacyjnej. Kancelaria windykacyjna to firma zatrudniająca prawników, której głównym celem jest obsługa zaległej wierzytelności zleconej do odzyskania. Zazwyczaj wybrana kancelaria windykacyjna oferuje obsługę sprawy na konkretnym etapie windykacji. Działania te koncentrują się na zawarciu ugody z dłużnikiem, jako że ewentualny proces sądowy jest kosztowny i pracochłonny. W tym celu prawnicy muszą podjąć wszelkie możliwe i przede wszystkim zgodne z prawem środki, które pomogą odzyskać dług.

Więcej na temat możliwych działań kancelarii windykacyjnej przeczytasz tutaj: https://vindicat.pl/baza-wiedzy/kancelaria-windykacyjna-co-jest/.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jak odzyskać dług od firmy?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1344
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Anton   Też miałem problem z jedną firmą, która nie płaciła w terminie.. W przeciągu kilku miesięcy dość sporo pieniędzy zaczęli mi zalegać. Dłużej nie mogłem czekać dlatego skorzystałem z platformy PayHelp. Wystarczy przesłać fakturę a oni w ciągu 12 godzin zaczną działać polubownie a jak to nie zadziała to nawet sądowo. Płatność odbywa się za rozwiązaną sprawe i jest to prowizja z odzyskanej kwoty.
4 dni temu
brak ocen
rosman   Moim pierwszym i na szczęście odpowiednim wyborem w podobnej sprawie była ta kancelaria https://rsplegal.pl/specjalizacje/, dobrze mieć dostęp do tego typu specjalistów
1 czerwca 2020
brak ocen
Sowins   Ja korzystam z usług firmy https://www.fluence.com.pl/ i dzięki nim odzyskałem już sporo gotówki, więc polecam takie rozwiązanie każdemu, kto prowadzi swój biznes.
26 września 2018
brak ocen
0b5-35f
~ olek   Windykacja, to działalność mafijna w świetle prawa.
E- sądy to wielkie nieporozumienie.
10 lipca 2018
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Nawet do 164 tys. zł dotacji dla przedsiębiorców
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się dziś wideokonferencja poświęcona dotacjom unijnym dla mikro - i małych przedsiębiorstw oraz dla samozatrudnionych. Nabór wniosków ruszy w środę 15 lipca br. Z dofinansowania mogą skorzystać te firmy, które w sytuacji związanej z koronawirusem znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Unijne wsparcie wypłacać będzie Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zarezerwowano 74 mln zł.
w poniedziałek, godzina 09:06 Powiat
Ilu mieszkańców Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego zagłosowało w wyborach?
w piątek, godzina 10:09 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja zdradza na kogo odda głos w wyborach
w poniedziałek, godzina 10:00 Powiat
Powiat postawił na Dudę. 75% głosów na urzędującego prezydenta
Zamy już wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim, w II turze wyborów prezydenckich. Mieszkańcy powiatu zdecydowanie postawili na urzędującą głowę państwa. Andrzej Duda otrzymał 75,15% wszystkich ważnie oddanych głosów. Jego kontrkandydata poparło 24,85% głosujących.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Starosta odpowiada na słowa burmistrza Biłgoraja
6 lipca 2020 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
w czwartek, godzina 15:54 Biłgoraj
"To są niezwykle ważne wybory"
Przekonywał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wizyty w Biłgoraju. Spotkanie z szefem resortu odbyło się w czwartkowe popołudnie, 9 lipca, w Parku Solidarności. Ziobro przekonywał do oddania głosu na Andrzeja Dudę, wyliczając różnice między obecną głową państwa, a jego kontrkandydatem.
w poniedziałek, godzina 09:48 Zamch
Jazdę na podwójnym gazie zakończył w rowie
w poniedziałek, godzina 15:49 Lubelszczyzna
Prawie 200 aktywnych zakażeń koronawirusem
6 lipca 2020 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w niedzielę, godzina 10:33 Biłgoraj
Rozstrzygająca II tura wyborów [AKTUALIZACJA - FREKWENCJA]
w niedzielę, godzina 16:31 Biłgoraj
Aż 39 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
1 lipca 2020 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w niedzielę, godzina 10:09 Biłgoraj
Budżet obywatelski to porażka?
7 lipca 2020 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
w poniedziałek, godzina 09:16 Aleksandrów
Biblioteka w Aleksandrowie dziękuje czytelnikom
6 lipca 2020 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
w poniedziałek, godzina 08:22 Biłgoraj
Biłgorajski ZUS wypłacił "solidarnościowe" na prawie 1,7 mln zł
w sobotę, godzina 16:49 Lubelszczyzna
Kolejna ofiara koronawirusa na Lubelszczyźnie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl