Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.07.02 13:25 | aktualizacja: 2018.07.02 13:41

300 zł dla każdego ucznia

Każdy uczeń w ramach programu Dobry Start dostanie 300 zł, które będzie można przeznaczyć na najpotrzebniejsze rzeczy związane z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. By mieć pewność otrzymania środków do końca września należy złożyć wniosek w lipcu lub sierpniu.
300 zł dla każdego ucznia
300 zł dla każdego ucznia

Rządowy projekt wsparcia rodzin pod Dobry Start, czyli tzw. 300+, Rada Ministrów uchwaliła 30 maja br. Ma to być forma pomocy dla wszystkich uczniów rozpoczynających pierwszy lub kolejny rok szkolny. Każdy rodzic otrzyma 300 zł, które będzie mógł przeznaczyć na przedmioty niezbędne do nauki, chodzi o to, by pomóc rodzicom z wydatkami związanymi z rozpoczęciem roku szkolnego.

Termin rozpoczęcia składania wniosków wyznaczono na 1 lipca.

O świadczenie w wysokości 300 zł mogą ubiegać się rodzice dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, ponadpodstawowych, liceów, techników, z wyłączeniem szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Kwota ta będzie przyznawana niezależnie od dochodu rodziny, dzieciom i młodzieży do ukończenia 20 roku życia, lub jeśli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności do 24 roku życia, można ją otrzymać raz w roku.

Wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem strony https://empatia.mpips.gov.pl/, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wnioski w wersji papierowej będzie można składać od 1 sierpnia, przy czym termin ma wpływa na wypłatę świadczenia. Jeśli wniosek zostanie złożony w miesiącach wakacyjnych rodzice mają pewność otrzymania pieniędzy do końca września. Termin realizacji świadczenia wnosi bowiem 2 miesiące.

Nie można jednak zwlekać w nieskończoność, wnioski można składać jedynie do końca listopada. Tylko na terenie Biłgoraja dzieci uprawnionych do otrzymania wsparcia w tej formie jest nieco ponad 3 800.

Przy wypełnianiu formularzy musimy pamiętać, by dokładnie wypełnić wszystkie rubryki, każda poprawka może opóźnić przyznanie środków. Świadczenie jest zwolnione od podatku. Wato pamiętać, że nie przysługuje oo przedszkolakom i dzieciom realizującym roczne przygotowanie przedszkolne w "zerówkach" zarówno w przedszkolu, jak i w szkole.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
300 zł dla każdego ucznia, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5023
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
8c0-743
~ zxc  Socjalizm nie jest sprawiedliwy, pieniądze dostają ci co najwięcej krzyczą. Ci co za to płacą, nie mają czasu krzyczeć bo muszą zarobić na siebie i na socjalizm.
2 lipca 2018
+18
-2
cae-93b
~ typowe  kupowanie wyborców za pieniądze moje i twoje , czyli wszystkich,co przypomina dawne czasy jedynej niepodzielnie rządzacej parii , a ilu podatników z tego nie skorzysta? bo nie mają dzieci albo mają powyżej 18 lat , ale to niesprawiedliwe,
2 lipca 2018
+18
-3
Ostatnio dodane komentarze
113-b3a
~ rodzic   Jak Polak za granicą pracuje, okazjonalnie do domu, żony i dzieci wraca, socjal tam na rodzinę dostanie (to jest super)- cisza o tym się nie mówi, ale jak w swoim kraju są jakieś pieniądze na dzieci to WIELKA DYSKUSJA, prawie awantura!! a najgłośniej słychać tych co nie mogą nic złapać.
5 lipca 2018
+1
-1
514-21b
~ vfnhy   A co wam dała platforma i PSL? No znajomkom i wiernym psom na pewno , za rządów tamtych już chcieli lasy wyprzedać , to mafijne partie , tęsknicie do szczawiu i śliwek ?Czy h.. d... i kamieni kupa ?
3 lipca 2018
+3
-1
348-cc8
~ zxc  do ~ fdg   "~ fdg to mają dzieciom nie dawać?Lepiej urzędnikom?"
Lepiej nie zabierać ludziom, żeby mieli to co zarobili na swoje dzieci. Wtedy zostanie im też na to, żeby pomóc tym, którzy nie mieli w życiu szczęścia. Nie trzeba też będzie płacić urzędnikom, którzy mają zabierać ludziom, kontrolerom którzy mają sprawdzać czy się dobrze zabiera ani też płacić ludziom, którzy mają rozdzielać to co zostanie z zabranych pieniędzy.
Teraz zabiera się wszystkim, zjada 60% a ochłapy łaskawie rozdaje wybranym.
3 lipca 2018
+1
-0
70f-7c5
~ cdn.   W Polsce tylko głosząc hasła lewicowe można wygrać wybory. Zabieranie pieniędzy jednym a dawanie innym jest czystym socjalizmem. Rządy przywódców partyjnych a nie premiera to też socjalizm. Widać to na przykładzie choćby tow. Gierka i przewodniczącego Kaczyńskiego. Wielkim oszustwem jest to, że PiS uważa się za partię prawicową. To wierutne kłamstwo, PiS jest lewicą, stosuje tzw. zasadę centralizmu demokratycznego /vide statut PZPR /, która przez długi czas funkcjonowała w PZPR. Dlaczego kłamią? Mają powód i chyba wiemy jaki... .
3 lipca 2018
+4
-1
c66-343
~ fdg   to mają dzieciom nie dawać?Lepiej urzędnikom?
3 lipca 2018
+4
-2
c66-343
~ bnhyjk   platforma rozbiła milin urzędników swoich wyborców , każda władza kupuje albo pozbywa się niewygodnych wyborców jak np władza w naszym mieście młodych wygania na zachód bo ich wyborcy to komuchy ,platforma by złotówki nie dała ,co wam dał burmistrz? czy wójt?
3 lipca 2018
+3
-1
807-972
~ ciekawy   Zaduszą już całkowicie ludzi uczciwie pracujących:)
2 lipca 2018
+11
-0
8c0-743
~ zxc  do ~ typowe   Socjalizm nie jest sprawiedliwy, pieniądze dostają ci co najwięcej krzyczą. Ci co za to płacą, nie mają czasu krzyczeć bo muszą zarobić na siebie i na socjalizm.
2 lipca 2018
+18
-2
cae-93b
~ typowe   kupowanie wyborców za pieniądze moje i twoje , czyli wszystkich,co przypomina dawne czasy jedynej niepodzielnie rządzacej parii , a ilu podatników z tego nie skorzysta? bo nie mają dzieci albo mają powyżej 18 lat , ale to niesprawiedliwe,
2 lipca 2018
+18
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 08:17 Obsza
Podatki i śmieci w górę
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Licealiści na Uniwersytecie Medycznym
20 listopada 2022 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
dzisiaj, 07:15 Księżpol
Piosenka o Księżpolu
dzisiaj, 07:36 Aleksandrów
Urodziny misia w Aleksandrowie
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
w sobotę, godzina 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 08:42 Biłgoraj
Pożar domu. Społeczność szkolna SP nr 1 ruszyła z pomocą
W ubiegłym tygodniu, z czwartku na piątek, wybuchł pożar w domu uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Społeczność szkolna nie pozostała obojętna na dramat rodziny i ruszyła z pomocą.
w niedzielę, godzina 08:02 Budzyń
Otwarcie i poświęcenie świetlicy wiejskiej
w sobotę, godzina 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
w sobotę, godzina 21:29 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
W sobotnie popołudnie 26 listopada, po przerwie spowodowanej pandemią wrócił Wieczór Darczyńcy w tradycyjnej formie. Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej zaprosiła do wspólnego świętowania do hotelu Dodo.
w poniedziałek, godzina 15:48 Biłgoraj
"To wszystko było naprawdę..."
we wtorek, godzina 16:12 Józefów
W józefowskich lasach stanęła figura św. Mikołaja. Odsłonięcie już w niedzielę
we wtorek, godzina 12:00 Biłgoraj
Nie będzie świątecznych iluminacji. A co z choinką?
W tym roku ze względu na oszczędności świąteczne iluminacje zdobiące ulice Biłgoraja, nie zostaną włączone. Taką decyzje podjęły władze miasta. A co z choinką, która każdego roku stała na placu przy magistracie?
we wtorek, godzina 08:07 Biłgoraj
Dyżury radnych w biurze poselskim
w poniedziałek, godzina 11:36 Biłgoraj
Kto zajmie się bezdomnymi kotami? Burmistrz ogłasza konkurs
we wtorek, godzina 16:47 Powiat
Stanowisko w sprawie DPS-ów. Rada Powiatu wyraziła zaniepokojenie
Podczas wtorkowych obrad Rady Powiatu Biłgorajskiego (29 listopada) przyjęte zostało stanowisko rady w sprawie sytuacji prawno-ustrojowej w DPS-ach. - Rada wyraża głębokie zaniepokojenie - napisano w oświadczeniu.
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl