Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.06.20 09:56

Zarząd tłumaczy sytuację szpitala

Biłgorajski szpital od kilu miesięcy zarządzany jest przez syndyka, obecnie nie wszystkie oddziały funkcjonują, a część pielęgniarek przebywa na zwolnieniach lekarskich - to wszystko powoduje, że mieszkańcy czują zaniepokojenie. Sytuację postanowił wytłumaczyć Zarząd Powiatu.
Zarząd tłumaczy sytuację szpitala
Zarząd tłumaczy sytuację szpitala

W związku z toczącą się dyskusją na temat sytuacji szpitala w Biłgoraju Zarząd Powiatu informuje:

Trudności ekonomiczne Arion Szpitale spółka z o.o. ujawniły się w IV kwartale 2017 roku. Właściciele spółki zasygnalizowali chęć zbycia swoich udziałów oraz poinformowali o kłopotach finansowych spółki, które uniemożliwiały przedłożenie gwarancji bankowej z tytułu należytego wykonania umowy dzierżawy z dnia 28 czerwca 2010r. zawartej pomiędzy spółką a powiatem biłgorajskim.

W dniu 29 września 2017 roku na posiedzeniu Zarządu Powiatu udziałowcy spółki poinformowali o zakwalifikowaniu się biłgorajskiego szpitala do tzw: sieci szpitali. Pogłębiające się trudności finansowe oraz powzięcie informacji o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki Arion spowodowały podjęcie rozmów o możliwościach rozwiązania umowy dzierżawy. Należy zaznaczyć, iż czynności mające na celu wyjaśnienie sytuacji w związku z planowanym rozwiązaniem umowy dzierżawy podejmowane były znacznie wcześniej, jeszcze przed ogłoszeniem upadłości spółki.

Zarząd Powiatu zapoznał radnych Rady Powiatu z sytuacją szpitala oraz przedstawił możliwości prowadzenia podmiotu leczniczego przez powiat biłgorajski wraz z wszystkimi konsekwencjami ewentualnego rozwiązania umowy dzierżawy. Ustalenia te poprzedzone zostały wielokrotnymi rozmowami prowadzonymi z przedstawicielami Wojewody Lubelskiego, LOW NFZ oraz Zarządem spółki Arion. Ponadto sprawa ta była przedmiotem konsultacji odbytych w Ministerstwie Zdrowia. W ostateczności radni Rady Powiatu uznali, że jednostronne rozwiązanie umowy przez powiat biłgorajski byłoby bardzo niekorzystne dla pracowników szpitala i mieszkańców powiatu, gdyż skutkowałoby wykreśleniem biłgorajskiego szpitala z sieci szpitali, zmniejszeniem wysokości kontraktu i koniecznością przeprowadzenia przez LOW NFZ ponownego konkursu na świadczenia zdrowotne z zakresu poradni specjalistycznych. Rozwiązanie umowy dzierżawy bez zgody obu stron spowodowałoby, iż powiat biłgorajski zostałby z tego tytułu narażony na długotrwałe i kosztowne postępowania sądowe. Aby uniknąć tych problemów zdecydowano o prowadzeniu rozmów pomiędzy trzema stronami - tj: powiatem biłgorajskim, Arion Spółka z o.o, i LOW NFZ w temacie cesji kontraktu, którego właścicielem jest Arion spółka z o.o. na nowo powstały podmiot - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. Stanowisko to zostało podtrzymane przez radnych Rady Powiatu w dniu 9 maja 2018r. na posiedzeniu wspólnym komisji stałych Rady Powiatu w Biłgoraju. O tych działaniach na bieżąco informowano przedstawicieli zawiązków zawodowych działających w Arion Szpitale ZOZ w Biłgoraju, jak również byli oni obecni na spotkaniach organizowanych przez Zarząd Powiatu, podczas których omawiane były zagadnienia związane z funkcjonowaniem biłgorajskiego szpitala.

W konsekwencji tych ustaleń, mając na uwadze zapewnienie ciągłości realizowanych świadczeń zdrowotnych na rzecz mieszkańców powiatu biłgorajskiego Rada Powiatu na wniosek Zarządu Powiatu w Biłgoraju podjęła w dniu 21 grudnia 2017r uchwałę w sprawie utworzenia Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. W chwili obecnej trwają prace związane z dokonaniem rejestracji podmiotu leczniczego w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz rejestrze prowadzonym przez Wojewodę Lubelskiego.

Po ogłoszeniu upadłości spółki Arion Zarząd Powiatu niezwłocznie podjął rozmowy z Syndykiem masy upadłości na temat możliwości przejęcia zadania prowadzenia szpitala. Niestety, w obecnej sytuacji prawnej - brak prawomocnego postanowienia sądu o ogłoszeniu upadłości Arion Szpitale spółka z o.o. - podjęte działania Zarządu Powiatu nie mogą być w pełni skuteczne. Jest to również podstawowa przeszkoda wpływająca na realizację podjętej uchwały Rady Powiatu w Biłgoraju w sprawie utworzenia SP ZOZ w Biłgoraju i podjęcia zadania prowadzenia przez powiat szpitala.

Trudna sytuacja prawna pogłębiona została w znaczący sposób poprzez absencję chorobową personelu pielęgniarskiego oraz związanego z tym czasowym ograniczeniem dostępności do świadczeń zdrowotnych realizowanych przez biłgorajski szpital. Już po ogłoszeniu upadłości spółki Zarząd Powiatu kilkakrotnie spotykał się z pracownikami szpitala, przedstawicielami Związków Zawodowych działającymi w biłgorajskim szpitalu, Syndykiem masy upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o., przedstawicielami LOW NFZ i Wojewody Lubelskiego w celu wypracowania stanowiska zmierzającego do rozwiązania problemów, głównie płacowych. Zarząd Powiatu jeszcze przed ogłoszeniem upadłości spółki wielokrotnie zwracał się do Zarządu Arion spółka z o.o. o zajęcie stanowiska i podjęcie działań w kierunku podwyższenia płac pracownikom szpitala.

Pomimo podejmowanych działań Zarząd Powiatu nie posiada żadnej możliwości ani prawnej ani finansowej podwyższenia płac pracownikom szpitala. Zaistniała sytuacja przedłużającej sią absencji personelu pielęgniarskiego zmierza do znacznego ograniczenia wykonywanych świadczeń zdrowotnych co pociągnie za sobą zmniejszenie w przyszłości środków finansowych przekazywanych przez LOW NFZ nie tylko na rzecz Arion spółka z o.o. w upadłości ale również na rzecz nowo powstałego SP ZOZ.

Zarząd Powiatu w Biłgoraju zwraca się z apelem do pracowników Arion Szpitale Sp. z o.o. w upadłości o powrót do pracy, gdyż w obecnej sytuacji jest to jedyna droga do zachowania funkcjonowania placówki, utrzymania zatrudnienia na obecnym poziomie oraz prawidłowego zabezpieczenia mieszkańcom powiatu biłgorajskiego dostępności do realizowanych świadczeń zdrowotnych.


Zarząd Powiatu

w Biłgoraju


red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zarząd tłumaczy sytuację szpitala, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5250
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (36)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
d3e-3af
~ podwyżki  Zarząd powiatu nie może dać podwyżek ? Proszę na nie przeznaczyć czynsz który dostajecie co miesiąc !! Tylko wtedy nie będzie na wasze nagrody i trzynastki, koryto się zmniejszy. Macie w d... pielęgniarki i resztę personelu oraz mieszkańców. Zaniedbujecie przez waszą pazerność opiekę medyczną w powiecie.
Podziękujemy wam wkrótce na wyborach, jesteście nam niepotrzebni pasożyty
20 czerwca 2018
+35
-3
d3e-3af
~ PIOTR  Proponuję zwolnić d...dajki i prześcieradła prezesowe. A ich pensję rozłożyć na podwyżki dla pielęgniarek.
Do pielęgniarek - dziewczyny nie dajcie zastraszyć się zwolnieniami. Nie ma możliwości zamknąć szpitala, praca dla Was będzie zawsze.
Niech raczej starosta, dyrektor i inni martwią się o stołki, bo wybory zapewne wyeliminują tych asów z pracy. Z siłą wodospadu :)
20 czerwca 2018
+28
-2
266-b75
~ Andrzej  Ludzie nie dajcie się im nabrać kolejny raz. W powiecie i mieście rządzi SLD, PO, PSL. Nie wybierajmy Tokarskiego, Rosłana który dał mu honorowe obywatelstwo miasta , Piskorskiego, Deca, Pateraka. Dość PO , PSL i SLD. Ludzie wybierajmy nowych i zmieniajmy powiat i miastu. Idźmy wszyscy na wybory i podziękujmy tym z powiatu obecnym radnym za to co zrobili ze szpitalem.
20 czerwca 2018
+34
-8
Ostatnio dodane komentarze
6d7-470
~ Rysio   Ten spital ma tyle długu że nikt tego nie może spłacić. Powiat ma 12 mln. Dzierżawa była dana za 40 mln długu. To że jest syndyk oznacza tylko tyle że powiat aby go ratować musi przejąć dług za okres lat dzierzawy. Czyli ok 30 mln. Szpital ma opinie dna. Ludzie z powiatu uciekają do Lezajska Lublina Rzeszowa. Od 15 lat mają mniej pacjentów niż zakontraktowanych zabiegów z NFZ. Jedyne co im wychodzi to lewi pacjenci w izbie wpisiwani jako pacjenci na łóżkach. Cel ZUS. Zobaczcie jaki roczny budżet ma powiat. Nikt tego molocha beż profesjonalnej kadry nie uratuje. A w powiecie nikt się nie martwi. Zamiast załatwiać przeniesienie odrazu wozą tam gdzie trzeba.
21 czerwca 2018
+4
-0
1f5-04b
~ ZNAWCA PROBLEMU   Czynsz pobierany przez starostwo przeznaczany był na spłatę kredytu zaciągniętego przed 2010 roku na płace dla pracowników szpitala. Jeśli dobrze wiem starostwo ma do spłacenia jeszcze 12 mln zł kredytu zaciągniętego na zadanie jak wyżej. Niestety jak przez 10 lat od 1990 do 2010 roku pracownicy szpitala żyli na kredyt, to dziś trzeba zacisnąć pasa. TAKA JEST PRAWDA
21 czerwca 2018
+1
-2
50f-340
~ seba  do ~ Seba   Nie podszywaj się cwaniaku.
21 czerwca 2018
+1
-0
49f-57a
~ 45hj   Niech powiat odda swoje nagrody stacze kościelni, niech was syfilis złapie ,kupa karierowiczów
20 czerwca 2018
+4
-0
51d-ceb
~ aa  do ~ LBL   żeby życie miało smaczek-raz dziewczynka raz chłopaczek..
20 czerwca 2018
+4
-0
c9a-d51
~ aa  do ~ widz   póki co to ty sie ośmieszasz-nie uważałeś na WOS-ie to się teraz dokształć a temat stuktur i kompetencji samorządów był już w 6 kl.podstawówki..
20 czerwca 2018
+3
-0
8a6-88b
~ LBL  do ~ widz   Ale ja jestem za tym by przegrał choćby za ten pałac zwany BCK ale nie obwiniam go za coś na co nie ma wpływu.
20 czerwca 2018
+3
-1
065-9a2
~ widz  do ~ LBL   czloweiku nie ośmieszaj się, Rosłan powinien być zmieniony, szpital podlega pod starostwo ale jako burmistrz powinien zabiegać o istnienie szpitala, a on dał tytuły Tokarskim i przegra wybory
20 czerwca 2018
+6
-6
8c6-155
~ LBL  do ~ formaldehyd   Poczytaj sobie o COZL w Lublinie i znajdź mi choć by jedną osobę która ma pretensje do prezydenta miasta Żuka za fatalną sytuację tego szpitala. Nie ma takiej osoby ponieważ COZL jest w kompetencjach samorządu województwa i za jego tragiczną sytuację finansową odpowiedzialność ponosi samorząd województwa a nie prezydent miasta.
20 czerwca 2018
+5
-4
5bf-dca
~ Seba   Ten LBL broni ślepo Rosłana ośmieszając siebie i jego. Rosłan to słaby burmistrz. Na jesieni zmiana burmistrza.
20 czerwca 2018
+5
-9
936-479
~ LBL  do ~ formaldehyd   Nie bronie burmistrza ani rady miasta ale w przeciwieństwie do ciebie wiem co należy do czyich kompetencji. Poczytaj sobie ustawy o samorządzie terytorialnym i wtedy się wypowiadaj. Wbrew temu co pewnie sądzisz nie jestem stronnikiem burmistrza ale w przeciwieństwie do ciebie znam kompetencje jakie posiada burmistrz czy radni miasta, jakie kompetencje ma starosta czy marszałek województwa itp. itd.
20 czerwca 2018
+5
-4
65e-521
~ formaldehyd  do ~ LBL   Bo burmistrz jest z księżyca a szpital służy mieszkańcom Szczecina.
20 czerwca 2018
+5
-5
169-b55
~ LBL  do ~ Anna   Ty jesteś Anna czy Andrzej czy znowu rozdwojenie jaźni. Tylko nie pal głupa.
20 czerwca 2018
+4
-2
169-b55
~ LBL  do ~ Anna   Co ma tytuł honorowego obywatela do sytuacji szpitala, co ma burmistrz do sytuacji szpitala, co miał tokarski do gadania jak szpital w ręce spółki przekazywała koalicja PiS LPR. Zgodnie z zasadą wypranych mózgów to TUSK jest winien i na dodatek to on rozdawał w powiecie lewe prawa jazdy.
20 czerwca 2018
+7
-5
ba9-ff0
~ obserwator   To co się dzieje w szpitalu i co z nim zrobiono wymaga pilnej kontroli służb państwa. Wymaga rozliczenia tych, którym dzierżawa się opłaciła, i którzy są odpowiedzialni za fatalną sytuację tej placówki. Pielęgniarki, ratownicy powinni być odpowiednio wynagradzani.
20 czerwca 2018
+8
-0
915-b3f
~ mm   Wszyscy piszecie o sytuacji pielęgniarek, o braku wynagrodzeń a ja się pytam co z pensja dla prezesa, znalazły się na to pieniądze?
20 czerwca 2018
+4
-0
b7d-962
8e5-e67
~ Ratownik  do ~ Adam   Nie pracuje z tym Panem. Nie mogę pracować w tym miejscu bo nie utrzymałbym z tego rodziny... To nie jest żadna zawiść czy co innego, to ODPOWIEDZIALNOŚĆ (też polityczna) za zajmowane stanowisko i decyzje. ŻYCZĘ WSZYSTKIM PAŃSTWU MĄDREGO ROZWIAZANIA TRUDNEJ SYTUACJI !!!
20 czerwca 2018
+3
-0
15c-dbc
~ Anna  do ~ LBL   To Rosłan dał Tokarskiemu tytuł honorowego obywatela miasta. To Rosłan milczy jako burmistrz w sprawie szpitala. Przyjdź i posłuchaj co mówi się. Rosłan do zmiany. To SLD rządzi teraz w powiecie. To partia Rosłana. Jaki burmistrz milczy w sprawie szpitala - Rosłan i trzeba go zmienić!
20 czerwca 2018
+15
-6
7cb-119
~ Adam  do ~ RATOWNIK   hahaha Ty gościu jesteś ratownikiem????Toż pracujesz z Tym lekarzem i ***** mu obmalowujesz myślisz że anonimowo ???To jest właśnie przykład dlaczego ten szpital jest w ruinie między innymi ,zawiść zazdrość podkładanie świń ,każdy mysli tylko o swoim a ten szpital każdy ma gdzieś jak jedna z pielęgniarek napisała szpital musi być więc nikt nie dba .i jak widać dwóch pracuje ze sobą a na forum pokazują swoją twarz ,straszne to i przykre.
20 czerwca 2018
+8
-3
c3b-ecd
~ RATOWNIK   Cały czas piszecie "KTO PODPISAŁ UMOWE... I WYDZIERŻAWIŁ SZPITAL"
Tak to poprzednicy w samorządzie I NIE MA TU WATPLIWOŚCI.
Zostaje tylko takie pytanie KTO RZĄDZI POWIATEM OD KILKU LAT ???
JAKA KOALICJA I JACY LUDZIE? Należy podkreslić, że obecnym Przewodniczącym Rady Powiatu OD POCZĄTKU OBECNEJ, KOŃCZĄCEJ SIĘ KADENCJI jest >>> LEKARZ<<< znający środowisko, działające mechanizmy i pracujących ludzi. Proszę nie przenosić ODPOWIEDZIALNOŚCI NA INNE OSOBY !!!
20 czerwca 2018
+17
-4
145-a88
~ tak   zarządzie połóż się do szpitala i zobaczysz jak jest , na tłumaczenie się nie będziesz miał siły,
20 czerwca 2018
+12
-0
077-a5c
~ LBL  do ~ Andrzej   Przestań prowadzić kampanię wyborczą i oczerniać ludzi którzy nie mieli wpływu na sytuację Szpitala. Poczytaj sobie jakie kompetencje w stosunku do szpitala posiada burmistrz i rada miasta a jakie kompetencje posiada zarząd powiatu i rada powiatu. A nie wypisujesz bzdety z nadzieją że ciemny lud to kupi i dobra zmiana dopełni dzieła zniszczenia przy okazji nabijając sobie kieszenie kasą.
20 czerwca 2018
+11
-18
9fd-932
~ zorientowany   słyszałem że CBA bierze się za du.ę prezesów i prezesowe du.odajki jako za zorganizowaną grupę przestępczą która doprowadziła do kłopotów szpitala
20 czerwca 2018
+20
-0
fb1-f14
~ jot   pognać zielonych ludzików
20 czerwca 2018
+10
-2
7e4-57e
~ mmm  do ~ Andrzej   Mała uwaga szpital przekazał PiS i LPR :))))
20 czerwca 2018
+14
-7
19e-a6f
~ LBL   Po ch..j 28 czerwca 2010 r. oddawano szpital w dzierżawę jak od razu można było utworzyć Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju podległy bezpośrednio zarządowi powiatu. Ktoś miał w tym jakiś cel bo niema innego wytłumaczenia. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
20 czerwca 2018
+11
-0
266-b75
~ Andrzej   Ludzie nie dajcie się im nabrać kolejny raz. W powiecie i mieście rządzi SLD, PO, PSL. Nie wybierajmy Tokarskiego, Rosłana który dał mu honorowe obywatelstwo miasta , Piskorskiego, Deca, Pateraka. Dość PO , PSL i SLD. Ludzie wybierajmy nowych i zmieniajmy powiat i miastu. Idźmy wszyscy na wybory i podziękujmy tym z powiatu obecnym radnym za to co zrobili ze szpitalem.
20 czerwca 2018
+34
-8
029-e1f
~ Pracownicy Arion Szpitale sp z o.o   Czekamy na pensje za kilka miesięcy dla osób pracujących na kontraktach i umowach zlecenie ok.200 pracowników , może nie wypłacić dla odmiany urzędnikom lub nauczycielom .....Ciekawe czy byli by zadowoleni .........
20 czerwca 2018
+12
-1
520-e1c
~ nie palący   Tłumaczy! :) Tłumaczyć to możecie już koniowi!!Robicie z ludzie debili!! To że założył krawat nie znaczy że jest lepszy! Tępe dzidy! Stare pryki do wymiany! Banda kolesiów! WONNN!!!!!!
20 czerwca 2018
+8
-0
74e-8e6
~ Adam   Za oddanie szpitala odpowiadają konkretni ludzie Pan S. specjalista od zarządzania mówił że nie ma innego wyjścia tylko dzierżawa to oni sa odpowiedzialni za obecny stan jaki jest .To że znalazła się spółka która wyciągnęła ile się dało to inna sprawa ale ktoś zdecydował na oddaniu szpitala.
20 czerwca 2018
+14
-0
a77-3c7
~ seba   Po odcięciu dyrekcji Arionu od pieniędzy sprawa się prawdopodobnie szybko rozwiąże. Pozdrawiam.
20 czerwca 2018
+11
-0
d3e-3af
~ PIOTR   Proponuję zwolnić d...dajki i prześcieradła prezesowe. A ich pensję rozłożyć na podwyżki dla pielęgniarek.
Do pielęgniarek - dziewczyny nie dajcie zastraszyć się zwolnieniami. Nie ma możliwości zamknąć szpitala, praca dla Was będzie zawsze.
Niech raczej starosta, dyrektor i inni martwią się o stołki, bo wybory zapewne wyeliminują tych asów z pracy. Z siłą wodospadu :)
20 czerwca 2018
+28
-2
d3e-3af
~ podwyżki   Zarząd powiatu nie może dać podwyżek ? Proszę na nie przeznaczyć czynsz który dostajecie co miesiąc !! Tylko wtedy nie będzie na wasze nagrody i trzynastki, koryto się zmniejszy. Macie w d... pielęgniarki i resztę personelu oraz mieszkańców. Zaniedbujecie przez waszą pazerność opiekę medyczną w powiecie.
Podziękujemy wam wkrótce na wyborach, jesteście nam niepotrzebni pasożyty
20 czerwca 2018
+35
-3
a62-f27
~ sytość was   zgubiła , wy ludzie z białego domu,jak braliście dzierżawę za okres od lipca 2010 /dokąd dało się brać/ to co zrobiliście z tymi pieniędzmi,to prawie 10 mln zł,tomograf komputerowy totalnie wyeksploatowany,ma 13 lat to gruchot,rezonans magnetyczny brak,szpitalny oddział ratunkowy nie stworzony,staże lekarskie od wielu wielu lat nie możliwe w biłgoraju,sprzęt medyczny nie kupowany a jaka kasa była z UNII E. na pomoc. na każdym polu stracona szansa,za te 10 mln co zrobiliście ,to one były wyjmowane z pieniędzy na leczenia i szły do białego domu.Co sie z nimi stało na co poszły.?
20 czerwca 2018
+15
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
20 stycznia 2020 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
dzisiaj, 09:39 Powiat
100 tys. km mniej na liczniku
we wtorek, godzina 09:35 Biłgoraj
Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu audi z bmw
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
dzisiaj, 08:11 Wólka Abramowska
Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, był nietrzeźwy
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj na 4. miejscu spośród 212 miast w Polsce
dzisiaj, 09:01 Biłgoraj
Był niepoczytalny. Nie pójdzie do więzienia?
W połowie ubiegłego roku w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. Daniel S. zaatakował nożem matkę i ojca. Kobieta zmarła, ale jej syn najprawdopodobniej nie odpowie za zabójstwo. Biegli psychiatrzy uznali, że w chwili popełnienia czynu był niepoczytalny. Prokuratura skierowała wniosek o umieszczenie go w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.
w poniedziałek, godzina 10:07 Biłgoraj
Ubywające kilometry
dzisiaj, 07:39 Rakówka
Pierwsi mistrzowie tenisa stołowego
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 25 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
dzisiaj, 08:14 Biłgoraj
Wielki sukces w ogólnopolskim konkursie
w niedzielę, godzina 16:58 Biłgoraj
Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja
Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę stycznia, w Biłgoraju odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św, po której członkowie i sympatycy RRM spotkali się w I LO im. ONZ.
we wtorek, godzina 09:28 Sól
Solskie Kolędowanie 2020
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
21 stycznia 2020 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Narada kadry dowódczej WOT
w poniedziałek, godzina 09:43 Biłgoraj
23-latek z promilami i bez uprawnień
we wtorek, godzina 10:24 Kopki
19-latek z Biłgoraja zderzył się z ciężarówką. Zginęła pasażerka
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Kopkach w powiecie niżańskim. Kierujący audi 19-latek z Biłgoraja na skrzyżowaniu zderzył się z ciężarówką. W wyniku zdarzenia pasażerka osobówki zginęła na miejscu. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl