Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2018.07.04 11:07

Są pieniądze na drogi

18 samorządów podpisało w ostatnich dniach czerwca, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie umowy dotacji na przebudowę i modernizację dróg lokalnych w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Umowy wręczyli wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
Są pieniądze na drogi
Są pieniądze na drogi

Samorządy otrzymały dotacje w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Z 30 gmin i powiatów objętych programem umowy podpisało dziś 18. Wśród nich 14 gmin, 2 powiaty i 2 miasta na prawach powiatu. To Miasto Biała Podlaska, gmina Biszcza, miasto Dęblin, gmina Fajsławice, gmina Jastków, gmina Kodeń, gmina Łuków, gmina Obsza, gmina Ostrów Lubelski, gmina Parczew, gmina Radzyń Podlaski, gmina Sawin, gmina Tereszpol, gmina Turobin, gmina Wąwolnica, miasto Zamość, powiat Łukowski oraz powiat Parczewski. - Z pozostałymi samorządami podpiszemy umowy w ciągu najbliższych dwóch dni, jak tylko otrzymamy od nich komplet niezbędnych dokumentów - zapewnił wojewoda Przemysław Czarnek. - Bardzo się cieszę i gratuluję wszystkim państwu tych inwestycji. Program był szybki i państwo szybko się zmobilizowaliście, żeby przygotować wnioski aplikacyjne, a później całość dokumentacji. Jestem przekonany, że wszyscy państwo poradzicie sobie z realizacją tych inwestycji - dodał Czarnek. Wojewoda podziękował przy okazji ministrowi Soboniowi za udzielone wsparcie nad procesem przydzielania dotacji z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju dla województwa lubelskiego. - Wierzę, że te wszystkie projekty zostaną zrealizowane, rozliczone i wszystko się powiedzie. To jest kolejne pół miliarda złotych, które dokładamy do dróg lokalnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że formuła tego programu wymaga modyfikacji - podkreślił Artur Soboń. Wiceminister zapewnił, że jeszcze w tym roku powstanie nowy program dla dróg lokalnych, na który rząd przeznaczy w skali kraju 5 mld zł. - Będą tam bardziej elastyczne kryteria oraz możliwość rozłożenia inwestycji na wiele lat. Myślę, że to pozwoli na racjonalne planowanie budowy dróg lokalnych, które są nam absolutnie niezbędne, nie tylko do rozwoju waszych miejscowości, gmin, miast i powiatów, ale też do rozwoju Polski. Dlatego traktujemy to jako priorytet rządu premiera Mateusza Morawieckiego - stwierdził Soboń, który spotkał się z samorządowcami z całego województwa żeby zapoznać ich ze szczegółami przygotowywanego przez rząd nowego funduszu drogowego. Przypomnijmy, że łączna pula rządowej dotacji na drogi z Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej wynosi 37,7 mln zł. Za te pieniądze powstanie 48 km nowych dróg na łączną kwotę (wliczając wkład własny samorządów) 55,2 mln zł.

Gminy z powiatu biłgorajskiego otrzymały następujące kwoty:
- gmina Turobin - 637 tys. zł
- gmina Teeszpol - 230 tys. zł
- gmina Obsza - 1,5 mln zł
- gmina Biszcza - 800 tys. zł.

LUW/red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Są pieniądze na drogi, 0 out of 5 based on 0 ratings
LUW/red. dodany
 
Odsłon: 2847
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
964-36f
~ Jaś   Patrzcie na zdjęcie!!! Tyle obiboków i nierobów utrzymujemy z naszych podatków. Najpierw utrzymywaliśmy tych z Platformy teraz utrzymujemy PIS-lamistów Kaczora. Wyp..przyć ich od koryt już jest pora!!!
8 lipca 2018
+1
-0
f5b-7f5
~ mieszkaniec   a gmina Tarnogród ile ?
6 lipca 2018
brak ocen
883-508
~ w gm.biłgoraj   susza na pierwszym miejscu a nie drogi,niewiele zasiane , bo piaski ale oczekiwania odszkodowawcza duże , bo to kasa bez roboty.
5 lipca 2018
+3
-0
850-02c
~ Przyszły radny   A gmina Biłgoraj jak zwykle poszkodowana! Szkoda!!!
4 lipca 2018
+2
-0
399-1bc
~ seba   Gmina Teeszpol dostała 230 tyś.zł,a gmina Tereszpol ile dostała?. Pozdrawiam.
4 lipca 2018
+3
-0
375-c9a
~ 32658   Ale ty jesteś prostak jak trza!
4 lipca 2018
+3
-1
a7b-697
~ 32658   Sitwa PO PSL nawet nie zrobili zalewu co babcia posłanka obiecała, ale że to by była konkurencja dla Biszczy to kasa poszła w piz...du
4 lipca 2018
+3
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl