Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.06.13 08:12

Dąb Niepodległości w ZSZiO

W czwartkowe przedpołudnie, 7 czerwca, w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zasadzony został Dąb Niepodległości. Drzewo będzie symbolem obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dąb Niepodległości w ZSZiO
Dąb Niepodległości w ZSZiO

Symbolicznego wkopania drzewa dokonali wicestarosta biłgorajski, Jarosław Piskorski, dyrektor szkoły, Adam Balicki, przedstawiciele społeczności szkolnej i organizacji harcerskiej. Podczas uroczystości zebrani wysłuchali krótkich wystąpień, a także akademii upamiętniającej tragiczną historię narodu polskiego i jej drogę do wolności.

Do akcji sadzenia Dębów Niepodległości dołączyło ponad 500 placówek oświatowych z całej Lubelszczyzny. Wśród nich znalazły się również szkoły i przedszkola z powiatu biłgorajskiego. Jej celem jest upamiętnienie naszych przodków, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość. Inicjatywa zainaugurowana przez Lubelski Urząd Wojewódzki, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie oraz Lubelskie Kuratorium Oświaty, nawiązuje do spontanicznego sadzenia dębów w latach 1918-1928. Wówczas Polacy wraz z leśnikami sadzili drzewa, świętując powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dąb Niepodległości w ZSZiO, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1494
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
779-80c
~ ula   piskorski z powiatu sadzin , to niech podlewa , zamiast szpitalem się zająć to on dęby podlewa , do niczego sie nie nadaje ten szkodnik,
14 czerwca 2018
brak ocen
857-cb5
~ zbiłgoraja   Proszę młodzież i grono pedagogiczne o podlewanie młodego posadzonego drzewka. Niestety w LO ONZ nie ma komu o to zadbać i Dąb Niepodległości -Usechł ! Tak tak warto zobaczyć od ul. Piłsudskiego suchy patyk ! Taki wstyd !
13 czerwca 2018
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl