Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.06.10 14:38 | aktualizacja: 2018.06.10 16:57

Zmagania miłośników modelarstwa

W niedzielę, 10 czerwca, nad zalewem Bojary w Biłgoraju zorganizowano kolejną edycję Zawodów Modeli Pływających Zdalnie Sterowanych o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj. W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu modelarzy.
Zmagania miłośników modelarstwa
Zmagania miłośników modelarstwa

- To cykliczna impreza rozgrywana już od pięciu lat, gdzie gościmy zawodników z sąsiednich powiatów. Rozgrywamy 13 klas modeli w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów i seniorów - mówił Krzysztof Datkiewicz, prezes Klubu Modelarskiego LOK Biłgoraj.

Jak wyjaśnił prezes Datkiewicz wszystkie modele, które można było zobaczyć podczas zawodów zostały zbudowane przez zawodników.

- Modele redukcyjne to modele wykonane od podstaw, przypominające w stu procentach oryginalne jednostki pływające. Młodzi ludzie stawiając pierwsze kroki w modelarstwie zaczynają od modeli uproszczonych - mówił Krzysztof Datkiewicz.

Dariusz Machul, zawodnik Klubu Modelarskiego LOK Biłgoraj wyjaśnił, że budowa modeli redukcyjnych pochłania dużo czasu i pracy. - Model okrętu podwodnego ORP Orzeł budowałem dwa lata, od podstaw na bazie dostępnej dokumentacji. Posiłkowałem się również zdjęciami stoczniowymi - mówił Dariusz Machul i dodał, że okręt docelowo ma startować w klasie modeli zanurzających się i wyzwaniem w trakcie budowy jest konstrukcja komory szczelnej.

W zawodach zorganizowanych przez Zarząd Wojewódzki LOK w Lublinie, Klub Modelarski LOK w Biłgoraju, OSiR w Biłgoraju wzięło udział kilkudziesięciu pasjonatów modelarstwa z całego województwa.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zmagania miłośników modelarstwa, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1980
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
009-ca3
~ jan   Imformacja o zawodach jest tutaj: https://bilgorajska.pl/kalendarz-wydarzen,0,0,0,0,kalendarz-wydarzen.html
oraz była na stronie głównej bilgoraj.com.pl po prawej stronie w dziale IMPREZY
13 czerwca 2018
brak ocen
188-074
~ modelarz amator   To chyba jakaś kolejna zamknięta impreza klubu modelarzy LOK.
Szkoda.
12 czerwca 2018
brak ocen
b23-d8f
~ proszę podać linki do stron na których   została podana taka informacja ,może ją przegapiłem. Być może była podana w formie "informacji ogólnej" ale jak się wczytałem, to UM przyznał dotację na działalność klubu i można z tej puli ogłosić niezależnie od innych mediów terminy zawodów i wywiesić ogłoszenia.
12 czerwca 2018
brak ocen
75d-646
~ jan   informacja na tema zawodów była zamieszczona na dwóch portalach. proszę czytać uważnie....
12 czerwca 2018
brak ocen
6ac-e9d
~ dlaczego Klub Modelarski   z Biłgoraja nie ma swojej strony internetowej i strony na Facebooku ?. Dużo więcej by nas przyjeżdżało na takie zawody , tylko brak informacji jest hamulcem rozwoju tak pięknego hobby.
11 czerwca 2018
+1
-0
99b-7c7
~ są budowane w miejscowości Zaburze  do ~ seba   ale to tak na marginesie ,natomiast na mieście i w necie nie doczytałem się o takowych zawodach. Mała promocja , mała widownia. Informacja o takich zawodach powinna być umieszczona po wszystkich okolicznych szkołach, żeby młodzież przyszła zobaczyła a może i wystartowała.
10 czerwca 2018
+4
-0
5c1-435
~ seba   Mam pytanie do autora artykułu, jaka to jest klasa modeli zaburzających się?.
10 czerwca 2018
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl