Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.06.10 12:44 | aktualizacja: 2018.06.10 13:52

Ola Nizio w finałowej trójce w Opolu

W piątek, 8 czerwca, rozpoczął się 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W koncercie Premier, który odbył się w sobotę, 9 czerwca, zaprezentowała się pochodząca z powiatu biłgorajskiego Ola Nizio. Wokalistka znalazła się w finałowej trójce.
Ola Nizio w finałowej trójce w Opolu
Ola Nizio w finałowej trójce w Opolu

55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu wystartował w piątek i rozpoczął się od koncertu zatytułowanego "Przebój na Mundial", podczas którego publiczność mogła wysłuchać przebojów związanych z piłkarskimi rozgrywkami. Wygrał utwór "Polska drużyna" zespołu Kombi. Poza częścią konkursową zaśpiewali także m.in.: Maryla Rodowicz, Bogdan Łazuka i Krzysztof Krawczyk.

Tego samego dnia odbył się koncert Debiutów o nagrodę przyznawaną przez widzów im. Anny Jantar, w którym wystąpili: Dollz, Girls on Fire, Goch, Krzysztof Iwaneczko, Kasia Linz, Karolina Micor, Siostry Melosik, Michał Sołtan, Edyta Strzycka i Small Mechanics. "Karolinkę" otrzymał zespół Girls on Fire z piosenką "Siła kobiet".

Sobota to koncert Premier. I tu zaprezentowała się pochodząca z powiatu biłgorajskiego, zwyciężczyni 5. edycji "The Voice of Poland" Ola Nizio, zaprezentowała utwór "Kuloodporna". Poza nią wystąpili także: Future Folk, Marta Gałuszewska, Tomasz Karolak i Pączki w Tłuszczu, Kasa, Jakub Krystyan, Piotr Rubik, Tulia, Sławek Uniatowski. Artyści rywalizowali o nagrodę im. Karola Musioła oraz o nagrodę TVP. W finałowej trójce byli: zespół Tulia, Ola Nizio i Marta Gałuszewska

Bezkonkurencyjna okazała się Tulia, zespół zdobył nagrodę jury, jak również nagrodę im. Karola Musioła.

55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zakończy się dziś, koncertem "Od Opola do Opola".

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ola Nizio w finałowej trójce w Opolu, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6147
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
e4d-5aa
~ OBIEKTYWNY   Jaki konkurs tacy artyści.
13 czerwca 2018
brak ocen
e34-ae2
~ Basia   Miara artyzmu- wpisujesz w Internet frazę "Ola Nizio" i nie piszą o tym, że śpiewa, że ładnie, że ma przyszłość i takie tam... Wszędzie jest tylko o tym, jak schudła, i to jest jej jedyny jak do tej pory sukces. Ba, zresztą też jak podszyty fałszem- kiedyś wprost trąbiła, jak to uwielbia swój gabaryt,promowała się na doradczynię dla puszystych i takie tam żenady. Następnie wycofała się ze swoich szumnych farmazonów, trąbionych na każdym social media,i powiedziała to jest fe, będę jednak chuda i też szopkę zrobiła :) Dziwna dziewczyna widać ma ciśnienie na lans, a nie zapowiadaną wcześniej folk sztukę- deklaracje z Voice'a. Żal patrzeć na te sodówę,sądzę, że ją to zgubi, bo nadal będzie tworzyć chłam i się tylko lansować.
11 czerwca 2018
+2
-1
f65-94a
~ baca   Brawo Ola........
11 czerwca 2018
+5
-2
b28-88d
~ LBL  do ~ j64   Każdy kto dopuszcza się przywłaszczenia sobie utworu albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, zgodnie z Art. 115 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017r., poz. 880) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
11 czerwca 2018
+7
-1
034-2ab
~ Józef   Bardzo mi się podoba barwa głosu Oli Nizio i sądzę że ma przed sobą przyszłość.Dziewczyny z Tulii mnie zachwyciły swoją świeżością i werdykt był zgodny z moimi odczuciami.
10 czerwca 2018
+4
-0
7e7-a8a
~ obiektywnie   Brawo Ola Nizio, zaśpiewała pięknie, gratulacje.
10 czerwca 2018
+4
-1
991-cda
~ LBL  do ~ j64   Dlaczego skopiowałeś do swojego komentarza tekst z strony http://www.pch24.pl, nie podając autora tego tekstu. Poczytaj sobie czym jest plagiat.
10 czerwca 2018
+4
-1
465-b94
~ j64   Zespół Girls on Fire, mimo licznych protestów, wystąpił w koncercie debiutów na festiwalu piosenki w Opolu z feministyczną piosenką „Siła kobiet”, obraną za hymn czarnych marszów, na których promuje się zabijanie nienarodzonych dzieci na życzenie i kpi z chrześcijaństwa. Nadawca publiczny - choć pośrednio przyznał się do błędu - postanowił być konsekwentny.

Po ogłoszeniu składu konkursowego koncertu opolskich „debiutów rozpoczęły się protesty. Okazało się bowiem, że do zmagań o nagrodę im. Anny Jantar dopuszczono utwór ideologicznie zaangażowany i okraszony wulgarnym klipem promującym aborcję, kpiącym z chrześcijaństwa i zawierającym symbolikę satanistyczną.

Do prezydenta miasta Opole i prezesa TVP za pośrednictwem platformy protestuj.pl trafiło ponad 23 tys. głosów obywatelskiego sprzeciwu wobec promowania twórczości służącej czarnym marszom, opowiadającym się za legalizacją aborcji w Polsce.

Akcję poparła poseł PiS Anna Sobecka, która zaapelowała do Jacka Kurskiego, prezesa TVP o „natychmiastowe wykluczenie zespołu Girls on Fire z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu”. Krytycznie działania publicznego nadawcy ocenili także m.in. publicysta Witold Gadowski oraz działacz pro life dr Bawer Aondo-Akaa.

Naciski sprawiły, że TVP wydało w sprawie specjalne oświadczenie wskazując, że rozumie krytykę klipu. Nadawca uznał jednak, że „Opole jest Festiwalem piosenki, a nie teledysku”. TVP zaznaczyła też, że „zespół usunął klip ze swojego fanpage’u i pozbawił go statusu oficjalnego teledysku”. Do tego publiczny nadawca zdecydował o rozwiązaniu umowy z osobą odpowiedzialną za zaistniałą sytuację. To osoba oddelegowana do Rady Artystycznej Festiwalu, która w procesie doboru wykonawców miała „nie dołożyć należytej staranności”. Okazało się to jednak zbyt słabym argumentem, by wykluczyć kontrowersyjną grupę z koncertu.

Co ciekawe, zespół wyraził zdziwienie oświadczeniem TVP w zakresie informacji o usunięciu przez grupę teledysku do „Siły Kobiet z profilu na Facebooku i pozbawienia go statusu oficjalnego klipu do tej piosenki.

Koncert grupy w Opolu nie został okraszony scenami znanymi z wulgarnego klipu. Podczas występu nie było też bezpośrednich nawiązań do czarnych marszów. Grupa Girls on Fire zdobył główną nagrodę. Opolską "karolinkę" przyznało jury w składzie: Olga Bończyk, Katarzyna Żak, Łukasz Zagrobelny.

MA
10 czerwca 2018
+1
-6
b67-1e5
~ seba   Ciężko napisać autorowi artykułu,że z Aleksandrowa tylko z powiatu biłgorajskiego,a może to specjalna zagrywka.
10 czerwca 2018
+3
-0
441-b4f
~ j64   Ola Nizio jest ze wsi Aleksandrow 3
10 czerwca 2018
+8
-1
995-052
~ cytrynka   No i co... Nie zdobyła żadnej narody ani wyróżnienia- takie folkowe granie zapowiadała, a wyszedł popowy chłam, jakich wiele, od słuchania nie boli ucho, ale też żadnego artyzmu w tym nie ma. Taki średniak- jak Opole pokazało.
10 czerwca 2018
+8
-7
db3-ad7
~ 023   brawo
10 czerwca 2018
+5
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl