Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.05.19 16:55 | aktualizacja: 2018.05.19 17:06

Sprzątają przy zalewie

Dbanie o środowisko nie dla wszystkich jest oczywiste. Są też tacy, którzy w lesie pozostawiają butelki, papierki, a nawet opakowania po pizzy. Taka sytuacja ma miejsce w okolicy zalewu Bojary w Biłgoraju. Dlatego mieszkańcy postanowili zadbać o swoją najbliższą okolicę i już po raz drugi zorganizowali akcję sprzątania. Odbyła się ona w sobotnie popołudnie, 19 maja.
Sprzątają przy zalewie
Sprzątają przy zalewie

Grupa mieszkańców osiedla Bojary postanowiła, że zadba o najbliższą okolicę. W sobotnie popołudnie, 19 maja, zebrali się, by posprzątać okolice zalewu Bojary. - Robimy to przede wszystkim dla siebie, bo tu mieszkamy i chcemy dbać o naszą małą ojczyznę - mówi nam przewodnicząca rady osiedla Bojary Małgorzata Wróbel i dodaje, że miejsce to jest często odwiedzane przez mieszkańców osiedla, ale także innych mieszkańców Biłgoraja i okolic. Tu spędzają wolny czas z dala od zgiełku ulicznego i hałasu podziwiając piękną przyrodę. Spacerują, uprawiają nordic walking, jeżdżą na rowerze.

Ale niestety nie zawsze zostawiają po sobie porządek. - Często przyjeżdża młodzież, która wieczorami zakłóca spokój okolicznym mieszkańcom i niestety pozostawia po sobie śmieci porozrzucane po lesie w okolicy zalewu. W ubiegłym roku po sprzątaniu przez pewien czas było tu czysto, jednak wystarczyło, aby jedna osoba zostawiła po sobie śmieci, a po niej byli już następni, którzy bez skrupułów dorzucali swoje - podkreśla Małgorzata Wróbel.

Dlatego apelujemy do wszystkich o dbanie o środowisko, pozwólmy innym wypoczywać w czystych i przyjaznych warunkach.

Organizatorzy dziękując za udział w akcji wyrażają nadzieję, że przyczyni się ona do zwiększenia świadomości odnośnie dbania o środowisko naturalne.

Akcja została zorganizowana już po raz drugi. Relację z pierwszej edycji znajdą Państwo pod adresem Mieszkańcy posprzątali przy zalewie.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Sprzątają przy zalewie, 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5022
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
0c1-3ac
~ LBL  W cywilizowanym kraju w który pobiera się podatki od mieszkańców są do tego specjalne służby.Z tego co jest powszechnie wiadome w Biłgoraju do tech celów został utworzony PGK a sprzątanie miasta należy do ich obowiązków.
19 maja 2018
+18
-5
Ostatnio dodane komentarze
b16-50b
~ tak się zastanawiam   czy jest jeszcze takie stowarzyszenie w którym nie ma pani Wróbel ?
22 maja 2018
+1
-0
7d3-0b3
~ Bazyl   Brawo Wy !! godne podziwu ,jest to ,ze ludzie sami z siebie ,inicjuja takie pozytywne akcje . co skutkuje jak ktos slusznie zauwazyl ,burmistrz ma w D pozadek nad zalewem Osir ma w D pozadek nad zalewem , moze nie sami pracownicy ale osirowa dyrekcja z samozwancza dyrektor i przydupasie kominie , PRECZ Z NEPOTYZMEM
22 maja 2018
+1
-1
8ec-ad3
~ On był stąd   Ja jestem za tym żeby dzieci w każdej szkole co miesiąc mały akcję sprzątania okolicznych terenów. Takie sprzątanie miałby charakter edukacyjny i następne pokolenie inaczej podchodziłoby do zaśmiecania swojego środowiska. Bez nauki i przykładu nigdy nie będzie ładu i porządku, każdy musi osobiście o to zadbać
21 maja 2018
+4
-1
087-8c7
~ ktoś tam ktoś tam  do ~ 1+6pm   Skoro widzisz, że tam piją to dzwoń po policję, że piją i śmiecą. Nie znasz nr tel na psy??? A taki YNTELYGENTNY sie wydajesz :) A tu niestety...
20 maja 2018
+2
-4
54f-a41
~ obserwator   Plus dla tych, którzy sprzątali. I wielki minus, z najgorszymi życzeniami dla tych, którzy śmiecą. Takich brudasów namierzyć i należałoby ich w śmierdzącym koszu zamknąć choć na jedną noc. Oprócz tego wysoki mandat.
20 maja 2018
+7
-0
cdb-6c0
~ as   Ale niestety nie zawsze zostawiają po sobie porządek. - Często przyjeżdża młodzież, która wieczorami zakłóca spokój okolicznym mieszkańcom i niestety pozostawia po sobie śmieci porozrzucane po lesie w okolicy zalewu
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
http://bip.bilgoraj.kpp.policja.gov.pl/
http://bilgoraj.lubelska.policja.gov.pl/lbg/dzielnicowi/kpp-w-bilgoraju/63628,Dzielnicowi-KPP-Bilgoraj.html
20 maja 2018
+2
-2
ebd-a03
~ '''  do ~ rencista   Co ty za brednie wypisujesz
20 maja 2018
+2
-2
5a0-ef8
~ 1+6pm   Pod UM burmistrz powinien codziennie rano sprzątać po nocnych pijakach co walą gaz na tym parkingu,prawdziwa wizytówka miasta a nie wysługuje się miejskimi sprzątaczami , to nas kosztuje a syf jest codziennie rano na tym parkingu
20 maja 2018
+5
-5
cd1-539
~ max   Pracownicy PGK to nie napis na dropsie .
19 maja 2018
+2
-7
7e6-054
~ Mieszkaniec   Bardzo cenna incjatywa oby więcej ludzi włączło się
19 maja 2018
+9
-4
6b4-06c
~ Do żenada   To z ciebie jest żenada siedząc w domu na d...e i nic nie robisz no potrafisz tylko krytykować a może to ty śmiecisz a inni muszą po tobie sprzątać
19 maja 2018
+6
-4
045-83d
~ 3994   Ilu radnych tam było? A może z sądu czy urzędu ktoś by dał przykład społeczeństwu?
19 maja 2018
+10
-2
c28-494
~ żenada   nie ośmieszajcie się, po co zdjęcia robicie, wybory idą i nie wiecie czym ludziom zaimponować? zbieraniem śmieci? gdzie są służby miejskie?
19 maja 2018
+9
-7
c9f-e8b
~ rencista   też bym z wami poszedł ale jestem rencistą i jak by lekarz orzecznik z ZUS-u mnie na zdjęciach zobaczył to by mi świadczenia rentowe odebrał
19 maja 2018
+12
-2
1e9-0f9
~ ika   Gratuluję pomysłodawcom i wykonawcom projektu.
19 maja 2018
+10
-7
0c1-3ac
~ LBL   W cywilizowanym kraju w który pobiera się podatki od mieszkańców są do tego specjalne służby.Z tego co jest powszechnie wiadome w Biłgoraju do tech celów został utworzony PGK a sprzątanie miasta należy do ich obowiązków.
19 maja 2018
+18
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
14 maja 2023 Biłgoraj
26-letni motocyklista zginął na miejscu
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
19 maja 2023 Biłgoraj
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
Rogi myśliwskie rozbrzmiały w Biłgoraju
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w niedzielę, godzina 09:24 Biłgoraj
Bajkowy świat młodych grafików
w środę, godzina 09:10 Józefów
Józefów w "Bujaj się z Kaśką po Lubelszczyźnie"
14 maja 2023 Biłgoraj
Garażówka ruszyła [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 14 maja rozpoczęły się tegoroczne biłgorajskie garażówki. Na terenie targowiska przy ul. Jagiełły na kupujących czeka ponad setka wystawców. Na stołach można znaleźć prawdziwe perełki. To już 27 edycja wydarzenia.
21 maja 2023 Gromada
Do Gromady zjechali strażacy z całej gminy [NOWE ZDJĘCIA]
w czwartek, godzina 09:27 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl