Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ BIŁGORAJ
2018.05.09 17:00

Rondo będzie, ale nie w tym roku

Do 7 maja miała zostać wykonana dokumentacja techniczna na przebudowę skrzyżowania ulic Lubelskiej i Nadstawnej. Termin wykonania projektu został przedłużony, ale i tak jest bardzo prawdopodobne, że budowa ronda rozpocznie się dopiero w przyszłym roku.
Rondo będzie, ale nie w tym roku
Rondo będzie, ale nie w tym roku

- Projekt przebudowy skrzyżowania ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną jest w trakcie opracowania. W czasie wykonywania projektu wystąpiły niezależne od projektanta trudności w procedurach uzgodnień branżowych w zakresie infrastruktury podziemnej energetycznej i teletechnicznej. Projektant dodatkowo zaproponował rozszerzenie zakresu projektu o nowe fragmenty kanalizacji deszczowej zbierającej wody opadowe napływające z ul. Kościuszki na teren projektowanego ronda. Z wyżej wymienionych powodów termin oddania kompletnego projektu zostaje przesunięty do dnia 28.06.2018 r. bez zmiany wysokości wynagrodzenia umownego - wyjaśnia Maria Góralska dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

Jednak to nie koniec trudności. Ze względu na możliwe problemy w znalezieniu wykonawcy na tego typu inwestycję, nie wiadomo, czy pierwszy przetarg przyniesie rozstrzygnięcie. Ponadto na przełomie sierpnia i września najprawdopodobniej będzie już wiadomo, czy wniosek o rewitalizacje Placu Wolności uzyska dofinansowanie. Jeśli tak się stanie, w miejscu planowanych robót związanych z budową ronda, konieczne będzie wykonanie kanalizacji deszczowej zbierającej wody opadowe z rewitalizowanego obszaru. - Jeśli wniosek uzyska dofinansowanie, wystąpimy do Rady Miasta o zabezpieczenie środków w budżecie i jeszcze w tym roku przystąpimy do pierwszych prac. Chcielibyśmy w przyszłym roku zakończyć tę inwestycję - informuje wiceburmistrz Michał Dec i dodaje, że nie byłoby zasadne wcześniejsze wybudowanie ronda, a później przeprowadzanie kolejnych prac ziemnych na nowej inwestycji.

Zaprojektowane rondo ma średnicę 19 m, w tym wyspa centralna o średnicy 9 m z wybrukowaną nawierzchnią z kostki granitowej bez znaczącego wyniesienia nad powierzchnię jezdni. Jest już przygotowana nowa organizacja ruchu na całej ulicy Lubelskiej, uwzględniająca pasy rowerowe, tzw. sierżanty rowerowe oraz nowe przejścia dla pieszych.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rondo będzie, ale nie w tym roku, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 4243
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (22)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
1f4-fd2
~ ak®  do ~ abc   Jeśli tak jest z tymi cyklami to masz racje . Powinny działać cykle różnie w ciągu dnia zależnie od potrzeb czyli natężenia ruchu.
I jeszcze jedna wedle mnie cecha tego typu świateł sterowanych to jest taka, że uczą kierowców refleksu. Refleks szachistów podczas ruszania na światłach jest niewskazany.
No bo podczas zmiany na zielone zamiast przejechać 10 ,11 aut a przejeżdża z ledwością 4 .Czyli żenada.
Ronda też uczą refleksu szczególnie klaksonem za takim gamoniem.
A potem aż chciało by się zakrzyknąć ,, EEEEEj koleś konia bijesz czy grasz w szachy ??!!! JEDŹ "
27 maja 2018
+1
-0
a7c-3c9
~ abc  do ~ formaldehyd   Działają, ale tylko w nocy, gdy działa sygnalizacja "inteligentna" (puszcza ruch tam gdzie trzeba).
W ciągu dnia cały czas jest puszczony stały cykl.
To właśnie w sumie głupota, zrobili inteligentne skrzyżowanie (8 kamer, kilkadziesiąt pętli indukcyjnych, system sterowania), a przez 80% czasu jest to wyłączone i włączony stały cykl, czyli coś co było na czasie w latach 70-tych.
To po co było pchać kasę w kamery i inne bajery jak się tego nie wykorzystuje?
13 maja 2018
+1
-0
8b1-fc6
~ adam   Na rądach w biłgoraju widać jak pięknie potrafią jeździć kierowcy biłgorajscy głównie widać dwie metody
-Czekaja aż pojazd pojedzie do rąda przejedzie i dopiero wjeżdżąj
-Wpadają na rado nie patrząc czy ktoś juz się znajduje na tym rądzie
Bardzo ciekawe bo nie spotkałem się z takimi talentami nigdzie na świecie.BRAWO WIĘCEJ RĄD DLA tak "zdolnych" kierowców
13 maja 2018
+2
-0
f4f-cbf
~ formaldehyd   Pytanie za 100 pkt.Po co było robić przyciski na przejściu dla pieszych Krzeszowskiej/Alei J.P skoro od miesięcy nie działają?
13 maja 2018
brak ocen
18a-b07
~ ak  do ~ jhjyjyj   Sterowanie ruchu światłami paręnaście lat temu kosztowało ponad milion złotych.To myślę, że zrobienie trochę kostki czy klombu z kwiatami oraz robotami drogowymi dużo mniej. A w razie oberwania chmury zwykłe rondo nie jest awaryjne jak światła .
Mam kolegę uprawnionego drogowca to muszę się go kiedyś spytać o realia cenowe .
Teorie spiskowe to zostaw sobie Stary do sypialni z potworami pokroju Krowiarki.
A;e fakt w Polsce to się kasę wyprowadza ze wszystkiego to nie dziwi nic.
13 maja 2018
+1
-0
5b8-5d3
~ gość   Na ***** robić kosztowne wysepki. namalować kółko na środku
chodzi o to żeby kierowcy jadący lubelską nie rozwijali prędkości a ci z nadstawnej i od strony rynku mogli się włączyć do ruchu bez nerwówki. czyli coś na zasadzie skrzyżowania równorzędnego. można praktycznie bez inwestowania kasy sprawdzić co się będzie działo. Trochę farby i kilka znaków.
13 maja 2018
brak ocen
300-e51
~ ak®   Byłem ,widziałem przejechałem i pojechałem w całości .Żadna melepeta z refleksem szachisty mnie nie przywaliła .
Ale ronda to dobry wynalazek bo uczy ludzi refleksu.
13 maja 2018
+1
-0
732-4d0
~ arbuz  do ~ Sherlock holmes   Czy tam koniecznie potrzebne jest rondo? W czwartek fakt ruch spory. Myślę ze kierujący ruchem policjant załatwiłby sprawę. Ale... no właśnie, niedasie.
11 maja 2018
+1
-4
f61-6e3
~ Sherlock holmes   Rondo na gwałt potrzebne na ul. Armii Kraków z Sikorskiego tragedia a zwłaszcza w czwartek.Pozdrawiam!
10 maja 2018
+8
-0
d51-862
~ czytelniku   zajrzyj do statystyk policyjnych - a nie piszesz o ofiarach śmiertelnych, i dowiedz się o przyczynach kolizji ,
jak będzie rondo kolizje też bedą np. jak na ul.Kościuszki , czy na Al. Jana Pawła II
10 maja 2018
+4
-1
f39-513
~ j64   http://www.lublin112.pl/tomaszow-lubelski-zbudowali-najmniejsze-rondo-regionie-foto/W BILGORAJU sa ciagle problemy nikt nie moze albo niechce podjac decyzji tragedja proste rondo male koszty Tomaszow Lubelski moze
10 maja 2018
+5
-1
fc7-ec7
~ czytelnik   ROSŁAN do zmiany! Ile można czekać na rondo? Ile osób ma jeszcze zginąć zanim to rondo powstanie!
10 maja 2018
+6
-9
8f7-08b
~ do miasta   wice -burmistrz wy pier dal aj do tarnogrodu a nie u nas się pasiesz
10 maja 2018
+4
-8
f4d-e9f
~ abc  do ~ george   Na którym rondzie przy Poniatowskiego ostatnio był wypadek?
10 maja 2018
+7
-1
867-07e
~ george   na Poniatowskiego tyle rnd a wypadkow cala masa
10 maja 2018
+1
-7
97d-6ab
~ blef   nie ma kasy i nie ma ronda,władze przed wyborami zawodzą i zmiana tuż tuż,co ten dec - emeryt decyduje , burmistrz nie zna się ,bo ,,kołka nie wbił w ziemię,, dec decydent a za parę miesiecy emeryt,bądż może pracować i brać emeryturę ale na to się społeczeństwo nie zgodzi,bo na jesieni grabie w ruch,targowisko już wpychają pod domy mieszkalne pięknego, spokojnego osiedla ,nie dogadali się ze wspólnotą,targowiska też zrobi swoje i rosłan przegra m.innymi przez w/w nieprzemyślane ,głupie a nawet podłe działania,jak można targ robić pod domem mieszkańca ,
9 maja 2018
+2
-12
235-a8a
~ nadstawna   Za 500-1000 zł mogę to rondo wymalować!!!! za 8 godzin pracy.
9 maja 2018
+6
-5
3ac-e3e
~ j64   Wszystkie te metody odsalania mają dwie główne wady: są albo zbyt drogie i energochłonne, albo układy czyszczące szybko się zatykają i stają się bezużyteczne. Wszystko to sprawia, że odsalanie z ekonomicznego punktu widzenia jest bezsensowne.
Yaghi i jego koledzy oferują alternatywną metodę uzyskiwania czystej wody pitnej poprzez realizację idei, o której można było przeczytać tylko na stronach powieści i filmów science fiction. Udało im się stworzyć system, który pobiera wodę z powietrza, stosując tak zwane struktury metaloorganiczne (MOK).
MOK są złożonymi polimerycznymi materiałami, podobnymi do plastra miodu i charakteryzującymi się bardzo wysoką porowatością i wytrzymałością. Obecnie są wykorzystywane do tworzenia filtrów, które mogą wychwytywać dwutlenek węgla lub wodór i kumulować ogromną ilość tych gazów.
Yaghi, jeden z odkrywców MOK odkrył dwa lata temu, że taki materiał, składający się z cyrkonu i kwasu adypinowego, środka odwapniającego, nie pochłania wodoru, metanu ani innych rodzajów gazów, ale molekuły wody. To naprowadziło go na to, że szkielet można wykorzystać do wyciągania wody z powietrza.
Kierując się tą ideą, połączył siły z inżynierami z MIT i razem stworzyli dość prosty i tani „generator wody”. Działa niezwykle prymitywnie „piasek z cząstek MOK pochłania wodę z powietrza, a światło i ciepło Słońca, kierowane przez układ lustra powoduje, że para wodna opuszcza je i kondensuje w naczyniu połączonym z tym urządzeniem.
Podobne urządzenie zawierające kilogram MOK, może wytwarzać około trzech litrów wody przez pół dnia, nawet z suchego powietrza zawierającego 20-30 % wilgotności. Zasadniczo wystarcza to, aby zapewnić osobie potrzebną ilość wody pitnej na jeden dzień.
Według Yagi, struktura MOK może zostać zoptymalizowana i pochłaniać dwa razy więcej wody niż teraz. Jak mają nadzieję naukowcy, ten materiał i jego nowe wersje, a także generatory „przemysłowe”, które napędzają powietrze pod ciśnieniem, pomogą rozwiązać problem dostępu do czystej wody w najbardziej suchych regionach świata.
Za: https://www.kramola.info/
Źródło polskie: treborok
9 maja 2018
+0
-1
4bd-825
~ jhjyjyj   Ciekawe kto trzepie kasę na tych rondach?Mapkach , kablach ,pozwoleniach ,materiałach budowlanych i na niewolnikach co robią za damski ch...j
9 maja 2018
+5
-7
2fa-c55
~ Jan   Kolejny raz Dec. Rosłan do zmiany. Trzeba burmistrza rządzącego miastem a nie Deca.
9 maja 2018
+5
-9
dec-92b
~ Maki   Zaoszczędzą pieniądze to ludziom posesję posprzątają że sterty worków z segregacja jupi.
9 maja 2018
+2
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 11:41 Powiat
Biskup zamojsko-lubaczowski odwołuje dyspensę
Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. Marian Rojek wydał dekret o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w piątek, godzina 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w sobotę, godzina 13:45 Biłgoraj
Czyja zguba?
w piątek, godzina 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
w piątek, godzina 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
24 maja 2020 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
w sobotę, godzina 18:27 Lubelszczyzna
Brak nowych zakażeń na Lubelszczyźnie
w piątek, godzina 11:10 Sól
Przewrócił się na widok radiowozu
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w piątek, godzina 08:05 Gmina Biłgoraj
29-latek odpowie za posiadanie nielegalnych substancji
w czwartek, godzina 18:40 Lubelszczyzna
Aktualna sytuacja epidemiczna
24 maja 2020 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w piątek, godzina 18:52 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
w piątek, godzina 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
O sytuacji biłgorajskiego szpitala związanej z wykryciem u pracowników koronawirusa SARS-CoV-2 informowaliśmy naszych czytelników w bieżącym tygodniu. Oświadczenie w tej sprawie wydali dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski oraz syndyk masy upadłości Leszek Jarosz.
w sobotę, godzina 09:18 Powiat
W tym roku czerwiec bezpieczny dla emerytur
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl