Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.05.07 10:47 | aktualizacja: 2018.05.08 16:58

Zaplanowano remont przejazdu kolejowego - będą utrudnienia

W środę, 9 maja, przejazd kolejowo-drogowy przy ulicy Moniuszki w Biłgoraju będzie nieczynny. Wstrzymanie ruchu związane jest z zaplanowanymi pracami remontowymi.
Zaplanowano remont przejazdu kolejowego - będą utrudnienia
Zaplanowano remont przejazdu kolejowego - będą utrudnienia

Jak informuje Wydział Infrastruktury PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej spółki z o.o. w Zamościu w środę, 9 maja w godz. 7.00 - 19.00, z powodu prowadzonych prac remontowych będzie zamknięty przejazd kolejowo-drogowy przy ulicy Moniuszki w Biłgoraju. Objazd wyznaczono obwodnicą północną i aleją Jana Pawła II.

Przywrócenie organizacji ruchu nastąpi po wykonaniu robót.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 5590
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
417-953
~ Lulu   Najlepiej zamknąć przejazd na cały dzień niech setki ludzi jeździ przez Gromadę. A co tam! W normalnych krajach takie remonty robi się w nocy by nie były uciążliwe dla mieszkańców i ludzi korzystających z drogi. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania przyjaznego objazdu. Niestety u nas to nie możliwe bo nocne stawki są wyższe i zarząd kolei nie będzie płacić parę zł więcej. Takie myślenie tylko w Polsce i dalej na wschód...
9 maja 2018
+1
-0
3d2-5a3
~ w...   Rumunię bez GPS-u z 10 lat temu ekplorowalem i szlag mnie nie trafił.
8 maja 2018
brak ocen
58c-f14
~ zxc  do ~ jan   Dla Ciebie naturalnym, dla kogoś z poza miasta nie. Według mapy krótszą drogą byłby skręt w lewo ul. Bojarską a dalej do ul. Drogi straceń. To na mapie, bo (przynajmniej wg GSV) na środku drogi stoi brama, a ulica Bojarska jest ślepa (przy ul. Moniuszki brakuje znaku D-4c).
Dlatego przy każdym remoncie dodaje się informację o objeździe zamkniętego odcinka. To nie zarzut do portalu, tylko do podmiotu odpowiedzialnego za remont.
8 maja 2018
+0
-1
04d-4f1
~ arbuz   Ten remont to świetna okazja na pewien eksperyment. Proszę w tym dniu aby jakiś yntelygentny inrzynier ;) ze starostwa od drogownictwa przycupnął na skrzyżowaniu Lubelskiej i Nadstawnej okaże się że Gromada wraca na Gromadę tak jak trzeba to znaczy DW835. I się okaże że można, że to nie "utrodnianieżycia" tylko normalna sprawa, bo po to są obwodnice, a nie wożenie ***** na siłę przez centrum. Lokalne uliczki w centrum jak Nadstawna służy do ruchu lokalnego a nie tranzyt dla Gromady, Majdanka czy Nadrzecza. Dobrych nawyków trzeba ludzi uczyć. Bo można i od tego są samorządy - radni , burmistrze, starosty. Prawda? Czy oni tylko od przecinania wstążek?
8 maja 2018
+3
-2
3e7-350
~ jan  do ~ zxc   naturalnym objazdem jest wiadukt kolejowy na 835... dokad objazdu potrzebujesz?
8 maja 2018
+1
-0
4b9-75e
~ zxc   Informacji o objeździe oczywiście brak. Zamknięte to zamknięte, po ch*** drążyć temat?
7 maja 2018
+0
-4
bf9-3bd
~ j64   W kwestii zmiany konstytucji jest wiele manipulacji. W kręgach sitwy rządowej nacisk jest na sprawy istotne dla „elit natomiast o drugorzędnym znaczeniu dla społeczeństwa. Prezydent zaś usiłuje robić wrażenie głosu reprezentującego społeczeństwo.
Jest widoczne, że wokół kwestii zmiany konstytucji jest wiele manipulacji. W wypowiedziach osób związanych z sitwą rządową nacisk jest kładziony na sprawy istotne jedynie z punktu widzenia „elit władzy natomiast o drugorzędnym znaczeniu dla społeczeństwa. Chodzi o prerogatywy rządu, premiera, prezydenta czy funkcjonowanie Senatu. Prezydent z kolei stara się robić wrażenie głosu reprezentującego społeczeństwo. Mówi o zwiększeniu znaczenia referendów, większym wyartykułowaniu znaczenia rodziny z dodaniem kwestii ojcostwa a nie tylko macierzyństwa czy o priorytecie prawa polskiego nad międzynarodowym.Tak było w każdym razie na kongresie na Stadionie Narodowym 26 kwietnia br.
Cisza natomiast zalega jeśli chodzi o sprawy najbardziej istotne dla normalnego funkcjonowania społeczeństwa. Przy całym swoim wcześniejszym zaangażowaniu w kwestie sądownictwa prezydent na przykład nagle zapomniał o kwestii udziału obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości, a przecież jest to rzecz kardynalna z punktu widzenia społeczeństwa. W krajach o sprawnym i szanowanym sądownictwie ława przysięgłych jest wpisana w konstytucję lub stanowi część niepodważalnej tradycji ustrojowej. Na temat potrzeby ławy przysięgłych w Polsce powiedziano już tyle, że nie ma potrzeby się powtarzać, a prezydent jako prawnik zapewnerozumie to bardzo dobrze. Tak więc pominięcie tej kwestii nie wygląda to na przypadek lecz na świadome działanie.
Poza tym w propozycjach zmian konstytucji widziałbym rzeczy dla mnie oczywiste takie jak wybieralność i kadencyjność wszystkich struktur władzy włącznie z sądami. Kapitalnie uzdrowiłoby to patologię III RP. Patologię spowodowaną między innymi oddaniem dożywotniej władzy sądowej złodziejskiej postkomunistycznej mafii.
Dodam do tego kwestię gwarancji prawa własności z nadawaniem trzymanych w domu tytułów własności w celu uniemożliwienia rabunku mienia przez mafię państwową. Byłby to odpowiednik ksiąg wieczystych, tyle że trzymanych nie w złodziejskim sądzie a przez właściciela.
Inna rzecz oczywista to stworzenie możliwości prywatnych inwestycji emerytalnych, tak aby można było samemu inwestować w swoją emeryturę z gwarancją prawa własności inwestycji i ulgami podatkowymi. Obecny system ubezpieczeń społecznych jest formą podatku służącego do wysysania pieniędzy z rynku i z kieszeni tych, którzy je zarabiają.
Istnieje potrzeba instytucji do rozstrzygania sporów pomiędzy państwem a jednostkami lub społecznościami. Instytucja ta powinna pochodzić z wyborów powszechnych. Obecna sytuacja, gdy w przypadku ewidentnego rozboju i złodziejstwa ze strony mafii sądowej mamy zwracać się o naprawienie szkód do tej samej mafii, jest ponurym żartem.
Konstytucja powinna też ograniczyć wysokości podatków aby uniemożliw„elitom łupienie społeczeństwa.
Trybunał Konstytucyjny powinien pochodzić z wyborów powszechnych. W obecnej postaci jest on wybierany przez Sejm, którego ustawy ma kontrolować. Jest to ewidentna sprzeczność interesów.
W konstytucji powinien być zapis określający maksymalny okres przetrzymywania oskarżonego w więzieniu do postawienia przed sądem jak również maksymalna długość procesu. Obecny system przedłużania tymczasowego aresztu i procesów w nieskończoność jest nieodpuszczalny i jest objawem totalitarnego państwa. Umożliwia niszczenie niewygodnych politycznie osób. Patrz chociażby przypadek Piskorskiego.
Zapisy muszą być konkretne i obowiązujące, nie tak jak w obecnej konstytucji, która jest zbiorem pobożnych życzeń.
Warto też zastanowić się głębiej nad dodatkowym celem ustawy zasadniczej. Po okresie zaborów i komunizmu, zniszczone zostały elity i naturalne struktury społeczne. Trzeba odbudować normalne funkcjonowanie społeczeństwa prawo własności, sądy, samoorganizację społeczeństwa etc. Do tego potrzeba elit z zapleczem materialnym i intelektualnym, których obecnie wciąż brakuje.
Jeśli zaś chodzi o znaczenie rodziny, o którym mówił prezydent, to najlepszą rzeczą byłoby trzymanie się władz z daleka od rodzin i ich pieniędzy. Wspomniane wcześniej ograniczenie pułapu podatków powinno dąć rodzinom możliwość utrzymania się z własnych dochodów bez wyciągania rąk po wsparcie.
Na koniec dodam rzecz oczywistą, która powinna znaleźć się w konstytucji zakaz dopuszczania do władzy wszelkiej maści kretynów i dewiantów. Jak jednak pokazuje doświadczenie z tym może być problem.
Są to jedynie niektóre z rzeczy, które należałoby naprawić w konstytucji i mam nadzieję, że pojawią się nowe propozycje.
Za kilka dni - 3 maja oczekiwane jest wystąpienie prezydenta i konkrety odnośnie pytań referendalnych. Będzie to ciekawa konfrontacja z oczekiwaniami społecznymi.
Poniżej podaję linki do moich wcześniejszych i bardziej szczegółowych artykułów na przedstawione tematy.
Bogdan Goczyński
7 maja 2018
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
we wtorek, godzina 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
we wtorek, godzina 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
we wtorek, godzina 12:26 Biłgoraj
Monika Pawłowska wraca do Sejmu
w czwartek, godzina 09:51 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
we wtorek, godzina 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
we wtorek, godzina 14:53 Księżpol
Księżpol jako jedyny w powiecie z dofinansowaniem na edukację
w sobotę, godzina 17:57 Biłgoraj
Koncert "Ady" przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA]
W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się coroczny koncert "Taniec i poezja", w wykonaniu Grup Tańca Współczesnego "Ada", działających w Młodzieżowym Domu Kultury. Wydarzenie, które odbyło się 17 lutego, zgromadziło miłośników tańca i sztuki.
w piątek, godzina 20:01 Biłgoraj
Przemysław Czarnek udzielił poparcia kandydatowi na burmistrza
13 lutego 2024 Biłgoraj
Zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
8 lutego 2024 Powiat
Jutro blokada dróg. W jakich godzinach można spodziewać się utrudnień?
W piątek 9 lutego rozpoczyna się strajk generalny rolników, w którym udział wezmą także rolnicy z powiatu biłgorajskiego. W dwóch miejscach, na trasie wojewódzkiej nr 835 będą blokować przejazd. Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość.
w poniedziałek, godzina 16:36 Tarnogród
Ulotki ws. dofinansowań w powiecie. Władze ostrzegają
we wtorek, godzina 10:37 Biłgoraj
Zapisz tę datę. Takiego wydarzenia nie można przegapić
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl