Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Przebudowa trasy 835. Mieszkańcy spotkali się z przedstawicielami ZDW
Śmiertelny wypadek w Gromadzie
Za sto dni matura [NOWE ZDJĘCIA]
Orszak Trzech Króli po raz piąty
home > Start > Aktualności > 18-latka straciła prawko po pół roku
Rozmiar tekstu:
AAA
HEDWIŻYN
2018.05.05 08:51

18-latka straciła prawko po pół roku

18-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 18-latka odmówiła również przyjęcia mandatu karnego i w związku z tym za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.
18-latka straciła prawko po pół roku
18-latka straciła prawko po pół roku

W czwartek, w miejscowości Hedwiżyn policjanci biłgorajskiej drogówki zatrzymali 18-letnią mieszkankę powiatu leżajskiego, która z przekroczyła dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Kobieta jechała samochodem marki Saab z prędkością 103 km/h.

Jak relacjonuje sierż. sztab. Joanna Klimek z Komendy Powiatowe j Policji w Biłgoraju okazało się, że kierująca posiadała prawo jazdy od około pół roku. Za przekroczenie dopuszczalnej w terenie zabudowanym prędkości straciła je na trzy miesiące. Z uwagi na to, że odmówiła przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kierowco nie przeceniaj swoich możliwości, włącz myślenie za kierownicą!

J.K./Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
18-latka straciła prawko po pół roku, 0 out of 5 based on 0 ratings
J.K./Red. dodany
 
Odsłon: 7875
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
3e0-71b
~ ak  do ~ kch   Ja pier...nie rób się synek debilem. Tu chodzi o przekroczenie prędkości ponad 100% w stosunku do dozwolonej.
Jak byś miał stracić 12 tysięcy złotych plus koszta karne za 3 miesiące bez prawa jazdy /Za 12 miesięcy lekko 36 000 pln nie licząc innych kosztów karnych/ to ile byś jechał jak szalony ?/przy założeniu, że jesteś chętny na mandat,bo ja wole jak najdalej od glin i Sądów Grodzkich w jakichś Kozich Dubkach czyli daleko na jakimś z a d u p i u od rodzinnego gniazdeczka .
Bo ja jak bym chciał wywalić kasę na spory mandat i utratę lekko 6 punktów to przy szybkości 50 km/h nie jechał bym szybciej jak 95 km/h a przy szybkości 40 km/h na pewno nie szybciej jak 75 km/h . Kto głupi niech się powołuje na rzekoma niedokładność przyrządów czy licznika czy brak chorej inteligencji.Bo za zabicie kogoś przy szybszej jeździe jak dozwolona masz dosadniejszy wyrok a nawet celowe działanie zmierzające do zabicia kogoś czy okaleczenia itp.
13 maja 2018
+2
-1
5dc-ba9
~ aa  do ~ do-~ aa   Inspekcja Pracy nie musi pracować w niedzielę, by stwierdzić nieprawidłowości-duży zakład pracy to nie mały sklepik na peryferiach-ma grafiki pracy,listy obecności, stan produkcji na dany dzień-wszystko do sprawdzenia..nie da się tak łatwo zafałszować danych..
6 maja 2018
+1
-6
df2-e96
~ do-~ aa   Skoro inspekcja pracy w Zamościu a w Biłgoraju przecież nie ma nie pracuje w soboty i niedziele to niech się zajmie przestępstwem policja od tego jest .Gdy jest wypadek to mówisz niech się tym zajmie karetka bo ja mam to w d... Albo gdy pożar to powiesz a gdzie straż pożarna a sam nie kiwniesz palcem .Zło trzeba tępić i nie czekać na innych
5 maja 2018
+3
-2
b42-c33
~ j64   A teraz zapraszam do przeczytania przemówienia Lynn Forester de Rothschild:
Cytat: „Myślę, że to niecodzienność, że jego królewska wysokość książę Karol, jego świętobliwość Papież Franciszek, gubernator Carney, prezydent Clinton pokazali się na konferencji i jakoś myślę, że nie są tutaj dla pogawędek. A nawet wiem, że ci znamienici przywódcy są tu z waszego powodu. Czyli są tu z powodu waszej osobistej i instytucjonalnej mocy, którą wszyscy z was mają, by sprawić, żeby świat był lepszym miejscem i na prawdę wszyscy tu jesteśmy jako zespół.
Dzisiaj w tym pokoju reprezentujemy poziom przywódczy 25 trylionów dolarów aktywów zarządzanych z 25 różnych krajów. Wszyscy mamy finansową moc, ale również mamy moc do zmieniania świata. Kapitalizm jest systemem operacyjnym świata, jest większy niż każdy system polityczny, jest większy niż każda religia, jest większy niż każdy może sobie wyobrazić.
Kapitalizm jest największą mocą na planecie, ale nie jest zbyt duży, żeby zawieść. Dzisiaj kapitalizm zawodzi bezrobotnych, zatrudnionych poniżej swoich kwalifikacji i nigdy niezatrudnionych. Kapitalizm zawodzi ziemię. Niektóre miejsca na ziemi nigdy nie były czyste, a większość naszej planety jest brudniejsza niż kiedykolwiek.
Zbyt dużo ludzi wierzy, że kapitalizm jest dobry tylko dla ludzi, którzy mają kapitał, ale nie jest dobry dla pracowników, którzy podtrzymują to lub planety, która to wspiera. Dobra wieść jest taka, że kapitalizm jest cudownym pomysłem i to dlatego, że odpowiada na głęboką i silną ludzką ochotę na samodoskonalenie się, ale to co się dzieje, to motyw, iż związek pomiędzy kapitalizmem, a lepszym życiem zerwał się dla zbyt wielu ludzi.
Na prawdę myślę, że tam gdzie przychodzimy, możemy przywracać to połączenie i możemy zapewniać sukces kapitalizmu dla naszego społeczeństwa na zawsze. Właśnie dlatego tutaj jesteśmy i wierzę, że zrobimy postępy. Jestem optymistycznie nastawiona, ponieważ coraz więcej i więcej cennych właścicieli, cennych menadżerów i liderów korporacji reprezentuje w tym pokoju ludzi, którzy rzeczywiście ruszają w stronę bardziej globalnego kapitalizmu.
Wielu ludzi zgadza się, że globalny kapitalizm wzmacnia długi okres finansowego powrotu. Zobaczyliśmy też postęp w sposobach, by mierzyć elementy, koszty i korzyści płynące z globalnego kapitalizmu. Gwarantuje wam, że istnieją narzędzia, by globalny kapitalizm został rozwinięty i są one dostępne. Mamy potężny postęp od zeszłego roku i to jest na prawdę to, o czym będziemy dzisiaj rozmawiali.
Lecz zanim zaczniemy to chcę właśnie wykorzystać okazję i podziękować kilku osobom. Po pierwsze bardzo dziękuje panu burmistrzowi za przyjęcie nas w swoich skromnych progach. Tak jest panie i panowie, on mieszka tutaj, śpi tam na prawo. Dzisiejsza konferencja nie byłaby możliwa bez hojności Rockefeller, Ford, Ellamy, Lou, Gatsby i fundacji Blavatnik. Jak również AMG, Sunshite, KT, Wiggin, OZ, Moore, Born Baz, Wily McDermott’a i Grupy Brunswick’a.
Bardzo im dziękuje i wielkie podziękowania dla Diana Carney. Tam ona jest. Myślę, że powinna wstać i powinniście jej zaklaskać. Brian Tomlinson jest głową naszej koalicji eventu ekonomistów i magazynu Cajun. Jest niesamowity składając to wszystko razem.
Wiem jak bardzo zajęci wszyscy jesteście i bardzo wiele to dla mnie znaczy, że znaleźliście czas, by być tutaj. Wiem, że wielu z was przebyło bardzo daleką drogę i obiecuje wam, że zrobimy wszystko by zrobić tą konferencję interesującą. Razem reprezentujemy jedną trzecią ze wszystkich aktywów globalnych instytucji.
Specjaliści w zakresie nauk społecznych mówią nam, że tylko 20% grupy wyznaje niewzruszone przekonanie, że ich wiara zawsze staje się z większości, więc to znaczy, że nie tylko możemy mówić, ale również robić zmiany. Możemy zmieniać kapitalizm, możemy odnawiać go, możemy wzmacniać go i możemy go ratować. Możemy odnowić kapitalizm jako silnik dla wspólnego dobrobytu. Właśnie dlatego jesteśmy tutaj. Zacznijmy konferencję i zróbmy naszą robotę i wtedy nie będziemy musieli spotykać się więcej. Dziękuje.
Koniec cytatu. Autor: Lynn Forester de Rothschild
5 maja 2018
+1
-1
b42-c33
~ j64   ROTSZYLDOWIE KAPITULUJĄ PRZED LUDZKOŚCIĄ I BOJĄ SIĘ UPADKU SYSTEMU?!
(4 Maj 2018)
Rodzina Rotszyldów ma majątek, który jest szacowany na setki bilionów dolarów, czyli tyle, ile ma 85% ludzi na świecie. To m.in. oni odpowiadają za taki a nie inny kształt obecnego kapitalizmu, czyli piramidy, która zasysa ku nielicznej górze praktycznie całe zasoby z dołu. To przez nich cały świat bieduje, ponad połowa głoduje, a wiele krajów pogrąża się w destabilizacji i wojnach. Rotszyldowie zorganizowali konferencję, która odbywa się regularnie od 2013 roku. Niestety, zostało to niemal całkowicie przemilczane przez media, i prawdopodobnie o tym nie wiesz. A jest to bardzo ważne!
W konferencji tej uczestniczą najważniejsi finansiści, bankierzy, szefowie korporacji, a także Książę Karol, Bill Clinton, papież Franciszek oraz prezesi Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Tegoroczna konferencja była inna niż wszystkie poprzednie, bo zapowiedziano program „kapitalizmu inkluzywnego”, czyli reformy przestarzałego systemu.
Program ma na celu zniwelowanie rażących dysproporcji w dochodach oraz ochronę dóbr naturalnych naszej planety. Jest to proponowana reforma kapitalizmu z korporacyjnego, gdzie 0,1% najbogatszych ludzi miało praktycznie wszystkie zasoby kosztem reszty, ku kapitalizmie inkluzywnym. Czy tego typu zmiana wynika z „dobroduszności dotychczasowych oprawców ludzkości? Czy raczej wynika z faktu postawienia ich przed murem, w wyniku zaistnienia wielu czynników, wobec których są bezradni
5 maja 2018
+2
-1
41e-4f2
~ j64   Świat zauważa Holokaust Polaków!
Napisane przez aza
wielkość czcionki Wydrukuj Email Skomentuj jako pierwszy!
Oceń ten artykuł
1
2
3
4
5
(4 głosów)
fot: Czesława Kwolka- młoda Polka, katoliczka, jedna z ofiar niemieckich akcji wysiedleńczych fot: Czesława Kwolka- młoda Polka, katoliczka, jedna z ofiar niemieckich akcji wysiedleńczych
AddThis Sharing Buttons
Share to Facebook307Share to TwitterShare to Google+Share to WykopShare to E-mailShare to Drukuj
Czesława Kwoka mieszkała w małej wiosce na Zamojszczyźnie. Miała tylko 13 lat, gdy w 1942 r. okupujący Polskę Niemcy uznali ją i jej sąsiadów za element niebezpieczny. Jej wina była polską dziewczynką i katoliczką.
Za to 13 grudnia 1942 r. wraz z matką trafiła do obozu Auschwitz. Przerażoną dziewczynkę ogolono tępą maszynką, wyrywając jej część włosów, ubrano w za duży obozowy pasiak, nadano numer 26947 i czerwony trójkąt w jej przypadku oznaczający katolickie wyznanie, po czym zaprowadzono do wykonania obozowej fotografii. Jak wspominał obozowy fotograf Wilhelm Brasse, Czesia nie wiedziała, co robić i nie chciała pozować. Wtedy nadzorczyni pobiła ją pejczem. Zdjęcie ślicznej, zapłakanej dziewczynki, z widocznymi śladami pobicia na buzi stało się w Polsce symbolem niemieckiego bestialstwa. Czesia nie przeżyła Auschwitz Niemcy zabili ją zastrzykiem fenolu w serce już 12 marca 1943 r.
Zdjęcie przez lata było znane tylko w Polsce. Dziś za sprawą brazylijskiej artystki Mariny Amaral historię Czesi poznał cały świat. Marina Amaral dokonała koloryzacji obozowego zdjęcia Czesi i umieściła je w internecie. Dodatkowe wpisy zwróciły uwagę świata na polski Holokaust na masowe, systematyczne mordowanie polskiego narodu i na kłamstwa francuskiego durnia Benoît Rayskiego, który twierdził, że Niemcy nie mordowali polskich dzieci. I tak dzięki młodej artystce, którą poruszyło zdjęcie polskiej dziewczynki, świat zaczął zauważać naszą mękę i martyrologię.
Szkoda tylko, że tak późno i że żadna polska instytucja nie spróbowała wcześniej pokazać prawdy.
5 maja 2018
+2
-1
013-082
~ LondoN   stawiam, że Polska nie wyjdzie z grupy ... typy Polonii z Londynu
s p o r t b i z n e s . c o m . p l
5 maja 2018
+3
-1
6b8-4f0
~ Trapatoni   I pomyśleć, że pokolenie wojenne, obozowe, biedne dożywa setki. Ten postęp, to ułuda. Ludzie są coraz słabsi, bardziej podatni na choroby. Średnia długość życia wydłuża się, ale to wynika z mniejszej śmiertelności niemowląt i osób, które dawniej umierałyby np. na zapalenie płuc. Postęp medycyny ratuje miliony, ale te miliony są coraz słabsze. Czy obecnie młodzi jeszcze ludzie dożyją setki, jak ich dziadkowie? Bardzo wątpliwe. Postęp cywilizacyjny, postęp medycyny wcale nie przyczynia się do wydłużania "trwałości" naszego gatunku. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że ten postęp doprowadzi do samounicestwienia. :(
Ludzie padają jak muchy, przed 70, a rząd darmowe leki po 75 roku życia...dla kogo?
5 maja 2018
+5
-3
a5c-2de
~ inny pracownik  do ~ n58   Inspekcja pracy się to nazywa a nie policja. Facet, czy ty się z choinki urwałeś??? Jeśli uważasz, że Twój pracodawca łamie prawo pracy to dzwoń albo pisz do inspekcji pracy, albo jedź do nich. Najbliższy oddział w Zamościu. I zgłaszaj, a oni będą to sprawdzać. Jaka policja?
5 maja 2018
+4
-2
d53-9c6
~ kch   Też bym nie przyjął mandatu. Widziałem jak dzisiaj mierzyli w Hedwiżynie. Laserowym, przez otwarte okno z nieoznakowanej bravy i nie wiadomo z jakiej odległości. Jeśli z dużej, to nie wiadomo także komu zmierzyli, bo sprzęt ma niedokładną optykę i instrukcja ogranicza pomiar do 100 - 150 metrów. Miernik nie identyfikuje pojazdu, co jest niezgodne z rozporządzeniem ministra. Poza tym policjant trzymał urządzenie przekrzywione o jakieś 30 stopni, bo tak mu było wygodniej z auta. A te 3 km\h mieszczą się chyba w granicy błędu.
5 maja 2018
+6
-5
839-fac
~ j64   Milionom ludzi na całym świecie, którzy patrzyli na dramatyczną śmierć Alfiego Evansa pękały serca. Sprawa szczególnie zainteresowała Polaków, a w naszym kraju rozgorzała debata na temat szkodliwości dla organizmu człowieka substancji, które znajdują się w szczepionkach.
Antyszczepionkowcy wypowiedzieli otwartą wojnę koncernom farmaceutycznym, które są przez nich oskarżane o świadome „trucie ludzi dla pieniędzy”. Internet został zalany komentarzami, w których nie pozostawiono suchej nitki na lekarzach, przychodniach, szczepionkach i ich producentach.
Szczepionki szkodzą
Frustracja ruchów antyszczepionkowych sięgnęła zenitu, kiedy okazało się, że malutki Alfie Evans był bombardowany szczepionkami. Zdaniem przeciwników szczepień wprowadzanie wirusów i sztucznych substancji do ludzkiego organizmu ma opłakane skutki dla zdrowia człowieka. Mają cierpieć na tym różne narządy, a przede wszystkim mózg i sprawność psycho-fizyczną.
Całą sprawę w bardzo dosadny sposób skomentowali czytelnicy portalu NewsWeb.pl, zamieszczając swoje opinie pod najgłośniejszym w polskim internecie artykule na temat Alfiego Evansa. Poniżej prezentujemy najpikantniejsze komentarze.
Szczepionki jest to zbawienie ludzkości, ale te skur*ysyny z mafii farmaceutycznych postanowili je przetworzyć i stosować do zbijania kapitału, jak również do wyhodowania sobie armii ludzi, którzy przez powikłania poszczepienne będą do końca życia się leczyć, wykupując oczywiście inne leki powstrzymujące różne przypadłosci, które de facto wywołały te bydlaki. Szczepionki owszem, ale prawdziwe, nie skażone, odpowiednio podawane. Stan zdrowia dziecka musi być bardzo dobrze kontrolowany przed podaniem szczepionek. Dziecko musi być w 100% zdrowe. A w praktyce szczepi się ludzi „na akord napisał oburzony internauta.
Mordercy w białych kitlach, a nie lekarze. Nie chcieli go dłużej leczyć to mogli pozwolić na jego wyjazd do Włoch a nie go zabijać. Mają wiele do ukrycia tylko wszystko wychodzi na jaw dodała kolejna osoba.
Szczep się na zdrowie czym zechcesz, ale nie zmuszaj innych. Nie wszyscy rodzice są tacy ufni i spolegliwi jak ci od zabitego chłopca. Różnie może być kiedy ktoś straci dziecko argumentował inny użytkownik sieci.
W internecie wrze
Internauci krytykują również skład szczepionek argumentując, że szprycowanie organizmu czymś, co jest sztuczne wywołuje różne powikłania. Twierdzą również, iż wielu lekarzy jest niedouczonych.
Część internautów jest przekonana również o tym, że świadomi rodzice najlepiej znają swoje pociechy. Są dociekliwi w poszukiwaniu informacji i nie potrzebują w każdej sprawie radzić się lekarzy. Argumentują bowiem, że w dzisiejszym świecie wiedza jest powszechnie i łatwo dostępna, a skład chemiczny lekarstw może analizować sam pacjent, a nie zdawać się jedynie na doktora. W związku z powyższym ludzie ci buntują się.
za wrealu24.pl
5 maja 2018
+2
-6
bdc-8b5
~ Adaś   Znam ją, bardzo rozpaczała, że straciła prawo jazdy. Już lepiej-mówiła- żebym straciła dziewictwo z policyjnym emerytem.
5 maja 2018
+9
-6
1b8-827
~ aa  do ~ n58   a ty jesteś ubezwłasnowolniony? nie możesz sam zawiadomić policji? nie możesz odmówić niewolniczej pracy? tchórz i awanturnik z ciebie..
5 maja 2018
+6
-4
824-76c
~ n58   Kiedy policja zacznie kontrolować zakłady niewolnicze w których bezprawnie zmusza się i szantażuje ludzi żeby harowali w soboty czy w niedziele . Przecież to przestępstwo, gdzie jest policja?
5 maja 2018
+4
-10
424-139
~ arbuz   I to jest sukces policji, bez ironii. Eliminacja z dróg publicznych osobników bez wyobraźni w progresywny sposób przekłada się na poprawę bezpieczeństwa.
5 maja 2018
+8
-8
25e-486
~ ss  do ~ ???   + koszty sądowe.
5 maja 2018
+7
-3
5fc-c38
~ ???   BRAWO k r e t y n k o ...
5 maja 2018
+11
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl