Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.04.20 11:30

Dobrze doradzić

Doradca zawodowy pomaga młodym ludziom w wyborze zawodu i kierunku kształcenia. By dobrze doradzić powinien mieć odpowiednią wiedzę. Szkolenie dla doradców zawodowych zorganizowano w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących.
Dobrze doradzić
Dobrze doradzić

Szkolenie dla doradców zawodowych odbyło się w internacie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju i było częścią większego wydarzenia zorganizowane w tej placówce - prezentacji zawodów i kierunków kształcenia dostępnych dla uczniów z Biłgoraja i okolic. Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo pod adresem "Zawodowy strzał w 10! - wybierz swoją przyszłość".

Na spotkaniu obecni byli: z-ca kierownika delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Monika Żur, wicestarosta powiatu Biłgorajskiego Jarosław Piskorski, kierownik wydziału oświaty starostwa Jan Koman, wszystkich obecnych witał gospodarz obiektu, dyrektor ZSBiO Stanisław Sitarz. Szkolenie poprowadziły Anna Mielczan i Alicja Siedlecka z Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.

Uczestnicy mogli dowiedzieć się jakie obowiązują ramy prawne jeśli chodzi o doradztwo zawodowe, system oświaty zapewnia bowiem przygotowanie uczniów do wyboru zawodu i kierunku kształcenia. - Zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego organizowane są dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, branżowej szkoły I stopnia, jak również liceum ogólnokształcącego i technikum - wyjaśniała Alicja Siedlecka. Podkreśliła też, że rola doradcy zawodowego polega na: przełamywaniu stereotypów, wsłuchiwaniu się w indywidualne potrzeby, oczekiwania i plany związane z życiem zawodowym uczniów, obiektywnym przekazywaniu możliwości wyboru dalszej drogi kształcenia, przekazywaniu uczniom praktycznej wiedzy na temat zawodów, informowaniu uczniów o sieci szkół.

Omówione zostały też metody i formy pracy wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dobrze doradzić, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 1905
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
363-d7c
~ $$$   KOman na emeryturę
20 kwietnia 2018
+1
-0
a9c-796
~ Do młodego   Zawód najlepiej wybrać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami bo wtedy praca jest przyjemnością. Jeśli się do niczego nie nadajesz, jeśli nie masz żadnych zainteresowań a chcesz zrobić karierę, pozostaje ci polityka. Zapisz się do partii która ma najlepsze sondaże. Partia, tak jak za socjalizmu, zadba o ciebie zgodnie z maksymą: "Mierny, bierny ale wierny". Wyzbądź się swoich przekonań, reprezentuj linię partii i pierwszy krzycz: "Łapać złodzieja!". Na uroczystościach stój w pierwszym szeregu tak, abyś załapał się na zdjęciu publikowanym w Internecie czy lokalnej prasie. Obserwuj innych bo to twoi konkurenci. Oni też chcą się nachapać. Naucz się gładko mówić o niczym. Nigdy nie przyznawaj się do winy, nawet wtedy, gdy złapią twoją rękę w cudzej kieszeni. Popieraj Kościół i nauki przez niego głoszone nawet wtedy, gdy jesteś ateistą. Nigdy nie walcz z Kościołem! Obserwuj to, co dzieje się dookoła. Nie słuchaj innych, zwykle kłamią lub bredzą. Kieruj się własnym rozumem i własnym interesem. Trzymaj z ludźmi którzy coś znaczą i mogą być przydatni. Unikaj nieudaczników. Obserwuj tych, którzy zrobili karierę, wielu jest takich w Biłgoraju W dzieciństwie paśli krowy a dzisiaj są posłami, wójtami, burmistrzami, dyrektorami szkół i instytucji. Są ustawieni do końca życia, niektórych dosłownie zabiorą z dyrektorskiego stołka na cmentarz. I w żadnym wypadku nie idź do pracy w której trzeba wykazać się konkretnymi umiejętnościami i rezultatami. Jest wiele stanowisk na których można, nie przemęczając się, zarobić dobre pieniądze. A doradców zawodowych olej. Niech doradzają swoim dzieciom.
20 kwietnia 2018
+6
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl