Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.03.31 13:31 | aktualizacja: 2018.03.31 13:33

42-latka potrąciła 90-letniego rowerzystę

W sobotnie popołudnie, 31 marca, na skrzyżowaniu ul. Krzeszowskiej z Al. Jana Pawła II w Biłgoraju doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala. Są utrudnienia w ruchu.
42-latka potrąciła 90-letniego rowerzystę
42-latka potrąciła 90-letniego rowerzystę

Zgłoszenie o zdarzeniu biłgorajska policja otrzymała w sobotę, 31 marca, po godz. 12.

Na skrzyżowaniu świetlnym ul. Krzeszowskiej z Al. Jana Pawła II doszło do potrącenia rowerzysty. Przyczyny obecnie ustalają pracujący na miejscu funkcjonariusze policji. Jak wyjaśnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl st. sierż. Agnieszka Pintal z KPP w Biłgoraju kierująca samochodem osobowym marki Opel 42-letnia mieszkanka gminy Biłgoraj potrąciła jadącego jednośladem 90-latka z Biłgoraja. Oboje byli trzeźwi.

Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Są utrudnienia w ruchu. Samochody poruszają się jednym pasem drogi.

Policjanci apelują o ostrożność a drodze. Niesprzyjająca pogoda, pospiech i wzmożony ruch - w takich warunkach musimy być bardziej czujni za kierownicą.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
42-latka potrąciła 90-letniego rowerzystę, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6023
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
41c-a5e
~ ale  do ~ abc   w woli ścisłości PORD nie mówi, że to "ma być 1 metr", a dokładnie o "nie mniej niż 1 metr", więc dobrze by było więcej niż 1 metr, także 1,5 to jest dobrze. I w wielu miejscach na zachodzie Europy i w Polsce również promuje się właśnie tą odległość. Dla bezpieczeństwa właśnie, a jeszcze lepiej kiedy wyprzedzamy rowerzystę zjechać na pas obok jeśli jest taka możliwość,wtedy mamy 100% pewności że odległość jest właściwa. Nie czepiajmy się o 0,5 metra w tą stronę, bo dobrze wiemy jak jest w praktyce, najczęściej to wyprzedzanie wygląda, że ta odległość to właśnie 0,5 metra od łokcia rowerzysty i ten jeden metr to rzadkość. Niestety.
18 kwietnia 2018
+1
-0
aa1-df7
~ abc  do ~ qwerty   Zanim coś się napisze polecam zapoznać się z przepisami.
art. 24.2 upord mówi o 1 metrowym odstępie
art. 24.1.4.3 upord zezwala na wyprzedzanie na skrzyżowaniu z ruchem kierowanym (a takim jest skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną).
2 kwietnia 2018
+1
-0
8cc-adb
~ dość!!!!  do ~ j64   PRZESTAŃ zaśmiecać forum!!!!! Co twoje ględzenie ma wspólnego z artykułem o wypadku?
1 kwietnia 2018
+1
-1
8cc-adb
~ taaaa??  do ~ Jan   Tzn ,że tobie już założyli i zawieźli do Radecznicy...
1 kwietnia 2018
+2
-1
0ae-9be
~ qwerty   To samo co kierowcy samochodów. Rower to pełnoprawny pojazd, wzdłuż Krzeszowskiej jest ścieżka, ale w tym miejscu jej brakuje i rowerzyści muszą zjeżdżać na ulicę. Przypominam, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego kierowca, który chce wyprzedzić rowerzystę musi to robić z zachowaniem 1,5m odstępu. Na skrzyżowaniu wyprzedzać w ogóle nie można. Jeśli ktoś nie jest w stanie przejechać wolniej przez skrzyżowanie i stracić pół minuty to później są takie efekty :/
1 kwietnia 2018
+6
-4
783-833
~ Compton   Co to kuwa jest "skrzyżowanie świetlne"? Czy to pojęcie z fizyki kwantowej? Polish please!!!
1 kwietnia 2018
+8
-1
ef8-7c6
~ Mirek   a co ten 90 latek robił na rowerze na ruchliwej drodze
1 kwietnia 2018
+4
-8
53c-ca3
~ kebabtogoowno  do ~ Jan   Osioł jesteś
31 marca 2018
+3
-5
53c-ca3
~ kebabtogoowno   Antkowi nawet do pięt nie sięgasz, lewacki ośle.
31 marca 2018
+5
-7
1f0-3ca
~ Emi   Czy ten rowerzysta miał kartę rowerową?
31 marca 2018
+4
-5
b6d-919
~ Jan   Antkowi Macierewiczowi psychiatrzy powinni założyć kaftan bezpieczeństwa i zamknąć go w izolatce.
31 marca 2018
+8
-10
43c-76c
~ j 64  
31 marca 2018
+0
-1
ab5-9c5
~ j 64   Sąd w Trani (włoska Apulia) zasądził wypłatę odszkodowania o wysokości 2 milionów euro»
Szczepionki: Sąd stwierdza utratę zdrowia i skazuje Lokalną Agencję ds. Zdrowia
Vaccini: tribunale, cè danno, condanna Asl

http://www.ansa.it 28 marzec 2018 tłum. RAM

Sąd w Trani (włoska Apulia) zasądził wypłatę odszkodowania o wysokości 2 milionów euro przez Lokalną Agencję ds. Zdrowia w Bari na rzecz małżeństwa zamieszkałego w Trani, w związku z obowiązkowym szczepieniem przeciwko ospie, jakiemu został poddany ich syn w roku 1972, zmarły w roku 2005 w wieku 34 lat. Aż do śmierci mężczyzna pozostawał w stanie wegetatywnym, po tym jak po zaszczepieniu go jako dziecko, zachorował na ciężką formę zapalenia mózgu.
Dziś, Sąd w Trani, oprócz zaakceptowania związku przyczynowego pomiędzy szczepionką i szkodą dla zdrowia, uznał także niedbalstwo w trybie podania szczepionki, do którego doszło bez zastosowania niezbędnych środków ostrożności przewidzianych ustawowo.
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
za neon24.pl
31 marca 2018
+2
-4
ff3-7e4
~ j64   ntoni Macierewicz nie wytrzymał. Wprost powiedział, co sądzi o prezydencie Andrzeju Dudzie. Poszło o prezydenckie weto dla kontrowersyjnej ustawy, którą bardzo chciało przyjąć Prawo i Sprawiedliwość.
Były minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz, bardzo źle zniósł zapowiedź prezydenta, który stwierdził, że zawetuje rządową ustawę. Jego zdaniem, tym zachowaniem prezydent odseparował się od obozu patriotycznego.
Macierewicz powiedział, co myśli
Dziś prezydent zapowiedział , że nie podpisze rządowego projektu ustawy o pozbawianiu stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu oraz o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej.
Antoni Macierewicz decyzję głowy państwa skomentował bardzo bezpośrednio. To, co zostało przez Sejm uchwalone, bardzo zasadniczo różni się od ustawy, którą przygotowaliśmy. Przede wszystkim w ten sposób, że nasi koledzy, którzy przejęli odpowiedzialność za ministerstwo po styczniu 2018 roku, bardzo ograniczyli zakres osób, które są brane pod uwagę przy ewentualnej degradacji stwierdził niedawny szef MON.
Bardzo żałuję, że doszło do takiego momentu, kiedy prezydent RP, wybrany w wolnych wyborach przez obóz patriotyczny, formułuje takie stanowisko, które jest sprzeczne w sposób zasadniczy z podstawowymi wskazaniami ruchu niepodległościowego i bardzo negatywnie się odciśnie na morale armii, w istocie przywracając ducha, ale też wzmacniając środowiska, które wywodzą się z układu stanu wojennego i tamtego czasu. To nie ma cienia wątpliwości, że to będzie traktowane jako gest w ich stronę i jest gestem w ich stronę. Bardzo wzmocni ich wpływy i prowadzi do bardzo istotnych dylematów dla ludzi obozu patriotycznego powiedział Antoni Macierewicz.
za wrealu24.pl
31 marca 2018
+4
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl