Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2018.03.29 09:39

Jaka myjka ciśnieniowa do domu?

Doskonale wiemy, jak kłopotliwe może być usunięcie zabrudzeń z niektórych powierzchni, zwłaszcza gdy zanieczyszczenia zdążą już zaschnąć lub są bardzo rozległe. Wówczas z pomocą przychodzi nam myjka ciśnieniowa. Jak wybrać odpowiednie urządzenie do użytku domowego?
Jaka myjka ciśnieniowa do domu?
Jaka myjka ciśnieniowa do domu?

Do czego wykorzystamy myjkę ciśnieniową?

Myjka ciśnieniowa pozwala nam w szybki i łatwy sposób pozbyć się różnego rodzaju zabrudzeń. Wykorzystuje bowiem energię strumienia wody. Urządzenie wytwarza bowiem wysokie ciśnienie, sięgające nawet 130 barów. Co więcej, używając myjki ciśnieniowej pozytywnie wpływamy na środowisko. Zużywa ona bowiem znacznie mniej wody niż standardowy wąż podłączony do domowej sieci.

Chociaż wydawać by się mogło, iż myjka ciśnieniowa służy jedynie do mycia samochodu, możemy ją wykorzystać także na wiele innych sposobów. Za jej pomocą wyczyścimy między innymi elewacje i fasady domów, ogrodzenia, kostkę brukową, płytki tarasowe oraz narzędzia. Zwykle jednak musimy zastosować specjalne preparaty czyszczące, które ułatwią usunięcie brudu z tych powierzchni.

Jeżeli myjka ciśnieniowa ma mieć uniwersalne zastosowanie, warto zadbać o to, aby była wyposażona w regulację strumienia ciśnienia. Wówczas będziemy w stanie dostosować je do czyszczonego materiału, dzięki czemu nie uszkodzimy mytej powierzchni.

Jak wybrać odpowiednią myjkę?

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych myjek ciśnieniowych. Przy wyborze tej właściwej możemy kierować się renomą producenta, walorami użytkowymi sprzętu czy też ceną. Podpowiadamy, jaka myjka ciśnieniowa sprawdzi się najlepiej.

Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na jego następujące parametry:

  • moc - parametr ten informuje głównie o zużyciu prądu. Oczywiście wpływa ona na wysokość ciśnienia roboczego, jednak aby można było uzyskać jego optymalne wartości, wymagana jest odpowiednia konstrukcja lancy. Myjki z niższej półki cenowej osiągają moc 1200-1600 W, te lepszej jakości - nawet 2,5-3 kW.

  • ciśnienie robocze i maksymalne - wybierając myjkę ciśnieniową, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej ciśnienie robocze, czyli uśrednioną wartość ciśnienia, jaką generuje pompa myjki. Wybierać możemy z dosyć szerokiego zakresu - od 65-170 bar. Do użytku domowego wystarczy ciśnienie od 65 do 130 barów.

  • zestaw dysz i szczotek - każda myjka wyposażona jest w lancę ciśnieniową. Akcesorium to ma uniwersalne zastosowanie i pozwala dotrzeć z wodą nawet w trudno dostępne miejsca. Nie zawsze jednak jest wystarczająca, dlatego przy wyborze myjki warto zwrócić uwagę, czy jej producent oferuje także inne końcówki robocze.

Szczególnie przydatna okazać może się dysza rotacyjna. Daje ona możliwość skierowania strumienia wody pod ostrym kątem, co wręcz wyrywa zabrudzenia. Zastosować możemy również szczotki i pianownice, które zwiększą skuteczność mycia.

  • długość węża - jest szczególnie istotna, jeśli chcemy myć powierzchnie w znacznej odległości od źródła wody. Gdy decydujemy się na wąż dłuższy niż 5 metrów jego przenoszenie może być kłopotliwe. Warto wówczas wybrać urządzenie, które jest wyposażone w bęben, na który można nawinąć wąż, gdy nie korzystamy z jego maksymalnej długości.

  • zbiornik na detergent - część myjek ciśnieniowych przystosowana jest do współpracy z chemicznymi środkami czyszczącymi, co ułatwia mycie powierzchni. Takie urządzenie musi być wyposażone w zbiornik na detergent. Przy zakupie tak skonstruowanej myjki warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika oraz to, czy jest przeźroczysty. Wówczas łatwiej będzie nam kontrolować zużycie środka. Jeśli pojemnik nie będzie potrzebny, można go zdemontować.

  • wydajność (podawanie wody) - zwykle oscyluje ona w przedziale od 300-600 litrów na godzinę. Nie wpływa bezpośrednio na efektywność mycia, gdyż wiąże się głównie z konstrukcją myjki, jednak warto o tym wspomnieć.

  • maksymalna temperatura dopływającej wody - dostępne na rynku urządzenia zwykle dostosowane są do temperatury wody sięgającej 40-50o Celsjusza. Znajdziemy jednak również modele, które wytrzymują do 60o Celsjusza. Pamiętajmy o tym, aby nie przekraczać tego parametru, gdyż grozi to uszkodzeniem elementów myjki.

  • dodatkowe wyposażenie - to wszelkiego rodzaju kółka i uchwyty, które ułatwiają przenoszenie myjki i pozwalają na komfortowe korzystanie z niej podczas mycia zróżnicowanych powierzchni.

Myjka ciśnieniowa to urządzenie o szerokim zakresie zastosowania. Posłuży nam ona nie tylko do mycia samochodu, ale również narzędzi, kostki brukowej czy też płytek. Warto zatem zadbać o to, aby wybrany model miał jak najlepsze parametry użytkowe. Wówczas będzie można go stosować do różnych powierzchni.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jaka myjka ciśnieniowa do domu?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 2913
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
serduszko56   Niedawno przeprowadziłam się do domu i planuję kupić myjkę ciśnieniową. Przeczytałam fajny poradnik https://dom.wp.pl/co-mozna-czyscic-myjka-cisnieniowa-6470033686873729a i uzmysłowiłam sobie, że to niezbędny sprzęt w domu z ogrodem. Można za jej pomocą umyć elewację, samochód, czy kostkę. Będziemy z niej często korzystać.
16 marca 2020
brak ocen
domi78   Chciałbym sobie kupić myjkę ciśnieniową.
Będzie eksploatowana do normalnych prac np: mycie samochodu, czyszczenie jakiś mniejszych przedmiotów, może nawet czasem mycie dywanu o ile się da.
Karcher czy może myjka z innej firmy? Bo znalazłam ciekawy ranking https://trawnikmarzen.pl/najlepsze-myjki-cisnieniowe-ranking-opinie/ i karcher póki co przemawia do mnie pozytywnie.
2 kwietnia 2019
brak ocen
fd5-7dd
~ amix   ja mam właśnie myjkę już jakiś czas i jestem bardzo zadowolony, nie dość, ze samochód mogę sprawniej umyć to jeszcze przydała sie do mycia kostki przed domem po całej zimie. Mam z ryobi już jakiś czas właśnie i dobrze się sprawdza, ma dobrą moc i można szybko nią coś wyczyścić, nawet te miejsca trudno dostępne udaje się sprawnie zrobić, wyczyścić
29 kwietnia 2018
brak ocen
42f-270
~ Robert  do ~ Damian   Myjka od Camry, przynajmniej model CR 7026, to naprawdę solidna sprawa, przynajmniej stosunek ceny do wykonania jest bardziej niż adekwatny. Drugi sezon już mi służy. Mało się pisze o tych myjkach mniej znanych firm, a szkoda, bo warto.
5 kwietnia 2018
brak ocen
c28-25b
~ Damian   Przede wszystkim w przypadku myjek ciśnieniowych ważna jest też cena - na pewnym poziomie wydajności i jakości warto szukać modeli, które są niezawodne, ale jednak w korzystnych cenach. Mi w zeszłym sezonie w oko rzucił się ten model https://www.ceneo.pl/47409683 i jak do tej pory nie zawiodłem się.
30 marca 2018
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
12 maja 2020 Powiat
Ostrzeżenie IMGW dla powiatu
w niedzielę, godzina 18:23 Lubelszczyzna
13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w piątek, godzina 12:15 Biłgoraj
Biłgoraj EKO Challenge w DDTVN
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
w sobotę, godzina 12:05 Biłgoraj
Policjanci oddali krew dla chorego kolegi
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
w niedzielę, godzina 09:20 Biłgoraj
Powiat biłgorajski przystąpił do Euroregionu Roztocze
w sobotę, godzina 18:48 Lubelszczyzna
Bilans zachorowań na COVID-19
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
18 maja 2020 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja dołączył do akcji #hot16challenge2
w środę, godzina 11:33 Biłgoraj
Budowa ronda ruszyła
10 maja 2020 Biłgoraj
Wylicytuj i wspomóż zbiórkę
Za pośrednictwem Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej trwa zbiórka na respirator dla biłgorajskiego szpitala. Jedną z opcji wsparcia jest udział w licytacjach zorganizowanych w mediach społecznościowych.
15 maja 2020 Biłgoraj
Zmarł pochodzący z Biłgoraja lekarz. Był zakażony koronawirusem
w sobotę, godzina 08:03 Józefów
900 tys. zł na termomodernizację MOK
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
17 maja 2020 Biłgoraj
Kompostowanie albo oddawanie odpadów
w piątek, godzina 17:55 Lubelszczyzna
Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem
14 maja 2020 Powiat
Nowy przypadek COVID-19 w powiecie biłgorajskim
W czwartek, 14 maja potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu biłgorajskiego. Łącznie na Lubelszczyźnie zdiagnozowano 399 przypadków COVID-19, w tym 10 w naszym powiecie.
w niedzielę, godzina 08:02 Majdan Nepryski
100. urodziny patrona szkoły w Majdanie Nepryskim
w sobotę, godzina 09:06 Józefów
Młodzi angliści z tytułami
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl