Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zmarła Ewa Szabla
Czołowe zderzenie samochodu z motorowerem
Tytoniarze świętują
Zaginęła Teresa Bielańska [AKTUALIZACJA]
home > Start > Aktualności > Samorządowe przedszkola integracyjne?
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.03.07 08:58

Samorządowe przedszkola integracyjne?

W biłgorajskich przedszkolach samorządowych jest obecnie jedynie 2 dzieci niepełnosprawnych. Być może dlatego, że rodzice nie wiedzą o możliwości utworzenia oddziału integracyjnego w każdej z placówek. Dlatego padła propozycja, by jedno z przedszkoli nazwać integracyjnym. Nie może być wątpliwości, że niepełnosprawne dzieci nie tylko mogą uczęszczać do miejskich placówek, a wręcz mają pierwszeństwo podczas rekrutacji.
Samorządowe przedszkola integracyjne?
Samorządowe przedszkola integracyjne?

W Biłgoraju funkcjonują trzy przedszkola samorządowe, w sumie uczęszcza do nich jedynie dwoje niepełnosprawnych dzieci. Najczęściej takie maluchy posyłane są do przedszkoli specjalnych lub prywatnych integracyjnych. Być może dlatego, że rodzice nie wiedzą o możliwości zapisania swojej pociechy, która ma orzeczenie o niepełnosprawności do przedszkola samorządowego.

A wątpliwości być nie może. Każda z miejskich placówek w swoim statucie ma zapis o możliwości utworzenia oddziałów integracyjnych w miarę potrzeb, czyli przyjęć niepełnosprawnych dzieci. Co więcej takie maluchy, zgodnie z ustawą oświatową, mają pierwszeństwo podczas przyjęć. Temat ten został poruszony podczas wtorkowego posiedzenia komisji oświaty. Jej przewodniczący Mirosław Tujak przedstawił propozycję zmiany nazwy jednego z miejskich przedszkoli, konkretnie Przedszkola Samorządowego Nr 3, na taką, która jasno określi, że jest to placówka z oddziałami integracyjnymi.

Przedszkole to usytuowane jest nieopodal Szkoły Podstawowej Nr 3 z oddziałami integracyjnymi, jak również ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci. Pozostali członkowie komisji oświaty pozytywnie wypowiedzieli się o pomyśle, twierdząc, że będzie to jasny sygnał dla rodziców niepełnosprawnych maluchów o możliwości posłania swojego dziecka do samorządowej placówki.

- Z chęcią czekamy na taki wniosek - podsumował dyskusję wiceburmistrz Michał Dec. Wniosek z propozycją zmiany nazwy przedszkola skierowany zostanie więc do burmistrza, jeśli zostanie zaakceptowany włodarz przygotuje odpowiednią uchwałę. Ostateczną decyzję podejmie jednak Rada Miasta.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Samorządowe przedszkola integracyjne?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 1153
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
c8c-18f
~ sc   Przynajmniej ktoś ten temat zauważył. Jeszcze kilka lat temu praktycznie nie dało się zapisać niepełnosprawnego dziecka w Biłgoraju do przedszkola. A pierwsze nie dla takich dzieci było w katolickim przedszkolu.
8 marca 2018
+1
-0
0a9-7dc
~ :(   Nazwać można wszystko...ale to sprawy nie rozwiązuje, nie sztuką jest wrzucić dziecko w grupę.....
8 marca 2018
brak ocen
88d-b35
~ Szok   Nareszcie! Choć jeszcze dużo czasu upłynie zanim te placówki nauczą się pracy z dzieckiem niepełnosprawnym i nie traktowania Go jak zło konieczne. W tej chwili dzieci niepełnosprawnych jest co raz więcej i tylko 3 przedszkola w mieście wiedzą jak z nimi pracować.
7 marca 2018
+1
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl