Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zderzenie rowerzystek
Spotkanie z mieszkańcami ws. solarów
Absolutorium dla zarządu powiatu
To już pewne! Powstanie film o Biłgoraju! Trwa nietypowy casting.
home > Start > Aktualności > Wybierzmy mądrze
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.13 12:53 | aktualizacja: 2018.02.13 13:10

Wybierzmy mądrze

Już za dwa dni rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018r. Z pośród 9 zgłoszonych projektów 5 zostało zaakceptowanych. Sprawdź, na które zadania będzie można oddać swój głos.
Wybierzmy mądrze
Wybierzmy mądrze

Już 15 lutego rusza głosowanie na projekty zgłoszone w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, potrwa ono do 15 marca. Spośród wszystkich zadań zgłoszonych przez mieszkańców komisja weryfikacyjna do końcowego etapu dopuściła pięć. Które znajdziemy na kartach do głosowania?

1. "Zakup urządzeń AED ratujących życie" - koszt po weryfikacji: 119 000 zł - zakup AED ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców Biłgoraja szczególnie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia z powodu choroby lub wypadku. Przywrócenie w ciągu 4 min. akcji serca może uchronić poszkodowanego od nieodwracalnych zmian w mózgu. Defibrylator jest prosty w użyciu i mogą obsługiwać go osoby nie mające wykształcenia medycznego. Wydaje jasne komendy w języku polskim.

2. Plac zabaw SITARSKA - budowa małej architektury dla małych mieszkańców Biłgoraja. Koszt po weryfikacji: 82 700 zł. Zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego będzie polegało na budowie placu zabaw Sitarska obok siłowni Sitarska co w połączeniu będzie stanowiło mini kompleks sportowo-rekreacyjny SITARSKA dla dorosłych i dla dzieci.

3. Wymiana oświetlenia na ulicy Nadstawnej - koszt po weryfikacji: 200 000 zł - demontaż istniejącego oświetlenia - słupy, oprawy, przewody napowietrzne zasilające, rozprowadzenie kabli zasilających do lamp, montaż lamp oświetleniowych LED.

4. Street - Workout - koszt po weryfikacji: 25 000 zł. Zadanie obejmuje montaż sprzętu do ćwiczeń z lokalizacją na placu przy ul. Sosnowej.

5. Siłownia zewnętrzna - Zalew Bojary. Koszt po weryfikacji: 160 000 zł. Projekt ten zakłada wyposażenie terenu, przeznaczonego na siłownię zewnętrzną, w urządzenia o różnym stopniu trudności. Zaplanowano zakup trzech profesjonalnych atlasów treningowych, trampoliny ziemnej, zestawu sprawnościowego oraz czterech urządzeń dwufunkcyjnych, takich jak: ridel, wioślarz, wyciąg górny, wyciąg dolny, surfer, twister, biegacz, poręcze.

Pozostałe projekty, czyli: "Aktywna kobieta - spełniona kobieta", Bezpieczne Przejścia Dla Pieszych , Zakup i montaż hali pneumatycznej jako wyposażenie wielofunkcyjnego obiektu sportowego przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju , "Wspieramy przedsiębiorczość Naszego Miasta" (pomoc i wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców w rozwoju ich firm oraz dla osób, które dopiero planują założenie działalności gospodarczej), zostały odrzucone przez komisję weryfikującą.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Wybierzmy mądrze, 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 1429
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
566-cb5
~ mieszkanka   Z tego co wiem to projekt dotyczył tylko dróg wojewódzkich i powiatowych - i nie wyrazili oni zgody na realizację tego projektu
16 lutego 2018
brak ocen
f99-066
~ aaa   A własnie gdzie są bezpieczne przejścia dla pieszych? Też chciałem zagłosować.
16 lutego 2018
+2
-0
168-8d2
~ aaa  do ~ gdyby rosłan startował   A kim są jego kontrkandydaci? Panie jasnowidzu? Zdradzisz szczegóły? A tak przy okazji to on od zawsze startował z list lesbijek i pedałów czyli z SLD. Szansa teraz w młodych patriotach aby pogonić to całą SLDowską komuszą zgraję.
16 lutego 2018
+1
-1
ff3-992
~ doskonale wiem o czym piszę  do ~ j64   czy panu j64 mięknie rura ?
14 lutego 2018
+1
-0
6bc-ad3
~ gdyby rosłan startował   z listy lesbijek i pedałów to i tak na niego będę głosował i wiecie dla czego ... bo jego kontr kandydaci są tyle warci co prawa człowieka w chnach
14 lutego 2018
+1
-3
297-4de
~ j64   Do ty Ty nie rozumiesz tekstu myslisz odwrotnie jak jest napisane
14 lutego 2018
+2
-2
6a2-286
~ j64   lo tys hazar brak ci wiedzy
14 lutego 2018
+1
-0
795-c32
~ z Biłgoraja   Spośród proponowanych zabrakło bezpiecznych przejść dla pieszych, wielki błąd.
14 lutego 2018
+3
-1
fb5-49a
~ Witebski   Z pośród czy spośród??? Poziom biłgorajskiego dziennikarstwa.
14 lutego 2018
+2
-0
197-317
~ Witebski   2018 r. - ze spacją.
14 lutego 2018
+1
-0
8ba-bca
~ Co jest grane?   No właśnie, gdzie jest projekt na który chciałam zagłosować? Bezpieczne przejścia dla pieszych.
14 lutego 2018
+4
-3
2c5-469
~ to i my   jak on odrzuca to i my odrzućmy na jesieni,to może się cos zmieni,daje ochłapy i każe głosować,a nasze miliony sam wydaje bez konsultacji,starego wróbla na plewy nie nabierze.
14 lutego 2018
+3
-3
e64-5fa
~ ja   Dlaczego burmistrz odrzucił wniosek projektu dotyczacego bezpiecznych progów na ulicach?
14 lutego 2018
+4
-3
449-0fe
~ ty j64 czy ty nie jesteś   żydowskim wichrzycielem mogę przytoczyć słowa piosenki :
Ja jestem pro, ja jestem pro, ja jestem pro,
Ja jestem pro, ja jestem prowokator.
Pionek historii, władzy trzon,
Co wyzwala w was emocje, burzy krew!
Ja funkcjonariusz nieuchwytny,
Po cichu zjawiam się i niknę,
I z igły widły robię, wodę z mózgu, ludu gniew!
To ja wyciągam ludzi na zwierzenia
I ja najgłośniej zawsze w tłumie krzyczę,
A jeśli mi uwierzą i jeśli zawtórują,
To wielu z nich dość długo będzie milczeć!
To ja wychodzę, gdy nadchodzi ciemność,
Człowieka szukam, który dzisiaj zgrzeszy.
Być może go obrażę, być może się uniesie.
Bo chcę uderzyć, lecz niech on uderzy pierwszy!
To ja szeptałem w uszy przed wiekami,
Że czarownice stanowią wielkie zło.
I wystarczyło potem, by jeden wskazał palcem,
A już krzyczeli wszyscy: Na stos! Na stos! Na stos!
Na moim grzbiecie Neron stawiał stopę,
Ja byłem gotów na każde zawołanie.
To ja nad brzegiem Tybru nocami mordowałem
I ja krzyczałem potem: To wszystko chrześcijanie!
To ja pracuję i drukuję nocą,
Ulotki się rozlepi jutro w mig.
I wszyscy się dowiedzą, i wszyscy się dowiedzą,
Że taki jeden w kraju to Żyd, Żyd, Żyd!
To ja pisuję artykuły w prasie,
Od których już z daleka czujesz swąd.
To wszystko jest celowe i dobrze przemyślane,
Niech ktoś zareaguje i popełni błąd!
tak szkoli MOSAD
13 lutego 2018
+4
-4
6f7-842
~ lo  do ~ j64   czepiłeś się żydów jak pijany płota napisz coś na temat
13 lutego 2018
+6
-1
ef7-6f3
~ j64   Były osobisty lekarz Billi Gatesa w Seattle w latach dziewięćdziesiątych powiedział, że założyciel Microsoftu, twórca i zwolennik szczepień „odmówił szczepienia swoich dzieci". „Nie wiem jak teraz, ale mogę odpowiedzialnie powiedzieć, że wtedy absolutnie nie chciał zaszczepić swoich dzieci - powiedział lekarz na prywatnym sympozjum medycznym w Seattle.Według relacji naocznych świadków, taka postawa wywołała falę oburzenia wśród lekarzy na spotkaniu. Prelegent został oskarżony o naruszenie tajemnicy lekarskiej. Okazuje się, że gdyby rozmawiał o tym tylko z innymi lekarzami nie naruszyłby kodeksu postępowania medycznego. Gates ma trójkę dzieci ze swoją żoną Melindą - Jennifer, Rory i Phoebe. Urodziły się one w latach 1996-2002. Zdaniem ww. medyka, wszystkie one nie zostały zaszczepione i są całkowicie zdrowe.

Wiadomość, że Bill Gates nie szczepi swoich dzieci, mimo, że jest najbardziej aktywnym uczestnikiem obowiązkowej kampanii szczepień, nie powinna nikogo dziwić. Badania pokazują, że elita nie szczepi swoich dzieci. Robią to jednak zwykli ludzie. Według najnowszych badań, dzieci w Kalifornii, które nie są szczepione, są białe i pochodzą z najbogatszych rodzin w Los Angeles. Udział dzieci nieszczepionych podwoił się w latach 2007-2013 z 1,54% do 3,06%. To ponad pół miliona dzieci, które zrezygnowały ze szczepień, a 17 tysięcy z nich to rodziny bogate. Według CNN liczba rodzin, które całkowicie porzuciły szczepienia dzieci, była najwyższa na większości obszarów o wysokim dochodzie
13 lutego 2018
+3
-5
be4-aa5
~ j64   Uri Awneri, znany izraelski działacz i poseł do Knesetu VI, VII i IX kadencji, zabrał głos na łamach niemieckich mediów. Urodzony w Niemczech w 1923 r. jako Helmut Ostermann walczy o prawdę historyczną: jego słowa to świetna odtrutka na fałsze dotyczące II wojny światowej i Holokaustu obecne w licznych mediach.
Na łamach portalu ,,Neues Deutschland pisze o skrajnie fałszywych przekonaniach o Holokauście, które do dziś pokutują w Izraelu. Jego zdaniem, uczy się tam, że było to dzieło niemiecko-polskie. Awneri przypomina: Hitler chciał wymordować Słowian tak samo, jak Żydów
Awneri odwiedził Warszawę, kiedy pisał książkę o upadku komunizmu w Europie Wschodniej. Był zaskoczony ilością tablic upamiętniających miejsca, w których Polacy byli mordowani przez Niemców.
Do tej pory nie mieliśmy pojęcia, jak wielki był polski opór przeciwko nazistom
podkreśla i analizuje przyczyny oburzenia w Izraelu na wieści o polskiej ustawie o IPN.
Jak to? Polacy zaprzeczają Holokaustowi? Twierdzą, że nie pomagali nazistom w prześladowaniu i mordowaniu Żydów?
cytuje Awneri i wyjaśnia, że Polacy nigdy nie porozumieli się z nazistami, tak jak zrobiła to większość państw europejskich. Tymczasem taka wiedza nie jest powszechna w Izraelu. Przytacza rozmowę jego żony w izraelskim sklepie z właścicielką: gdy jego małżonka, że naziści zabili też 1,5 miliona nie-Żydów, usłyszała: ,,Za mało”. To wtedy uświadomił sobie, jak silna jest nienawiść w Izraelu.
Czy byli polscy kolaboranci? Awneri przypomina, że tacy zawsze istnieją, rónież palestyńscy kolaboranci na terenach zajmowanych dziś przez Izrael. Jednak to, co łączyło Polaków i Żydów to fakt, że byli celem Hitlera Awneri podkreśla, że Słowianie mieli być następni.
W Izraelu nikt nie zadaje sobie pytania, dlaczego w Polsce żyły miliony Żydów. Bo kraj ten był wcześniej najbardziej otwartym, najbardziej tolerancyjnym w Europie
przyznaje polityk, który zdradza, że w Izraelu uczy się o Auschwitz, gdzie Niemcom sekundowali Polacy.
Takie fakty nie są u nas znane. Izraelczyków uczy się natomiast, że Holokaust był wspólnym niemiecko-polskim przedsięwzięciem, a piece w Auschwitz obsługiwali Polacy
zdradza. To wiele tłumaczy, dlaczego wprowadzone prawo budzi takie oburzenie
za niezlomni.com
13 lutego 2018
+4
-5
76e-6e6
~ Te wszystkie projekty to totalne brednie   , teraz przy każdym rondzie będziemy mieli salę ćwiczeń bo kto w ramach ćwiczeń przejdzie na drugie osiedle inny świetny pomysł te urządzenia AED - kto poniesie koszty ich serwisu i kto weźmie odpowiedzialność ,gdy poprzez jego niewłaściwe zastosowanie ktoś poniesie śmierć?. A za 200tys to na nadstawnej można 5 lamp kupić i złożyć w magazynie czekając na kolejne 200tys. Dlatego nie będę głosował na żaden projekt bo są tyle warte i potrzebne co śnieg w czerwcu.
13 lutego 2018
+14
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl