Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Holi Festival, czyli święto kolorów
Motocykliści opanowali Biłgoraj
Strażacy ochotnicy rywalizowali w Soli
Święto strażaków
home > Start > Aktualności > Ruszyły zapisy do szkół podstawowych
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.03 13:16 | aktualizacja: 2018.02.03 13:36

Ruszyły zapisy do szkół podstawowych

Już prowadzone są zapisy do biłgorajskich szkół podstawowych. Na wybór placówki rodzice mają kilka tygodni. W tym czasie będą mogli zapoznać się z ofertą każdej placówki i zdecydować, do której posłać swoją pociechę.
Ruszyły zapisy do szkół podstawowych
Ruszyły zapisy do szkół podstawowych

Tegoroczna rekrutacja do szkół podstawowych w Biłgoraju rozpoczęła się już z końcem stycznia. Na wybór placówki rodzice mają kilka tygodni.

Od września rozpoczną naukę dzieci siedmioletnie, czyli te urodzone w 2011r. Każdy rodzic ma obowiązek zapisania dziecka do szkoły podstawowej. Rodzice (prawni opiekunowie) ubiegający się o przyjęcie dziecka do szkoły powinni złożyć w sekretariacie wybranej przez siebie szkoły wypełnioną kartę zgłoszenia ucznia do klasy pierwszej. Druki można pobrać w sekretariatach szkół lub ze stron internetowych miejskich placówek:

- Szkoła Podstawowa Nr 1 - http://www.sp1bilgoraj.vot.pl/

- Szkoła Podstawowa Nr 4 - http://sp4bilgoraj.pl/

- Szkoła Podstawowa Nr 5 - http://bilgoraj-sp5.republika.pl/rekrutacja/rekrutacja18_19.htm

- Miejski Zespół Szkół - http://www.mzsbilgoraj.com/Rekrutacja.html

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do placówki w pierwszej kolejności. Pozostałe muszą spełniać pewne kryteria, które ustala każda ze szkół ( maluchy spoza obwodu będą przyjmowane w zależności od ilości wolnych miejsc w jednostce). Czas na złożenie w szkole podpisanych przez rodziców wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej mija 9 marca. 19 marca zostaną opublikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Nabór uzupełniający będzie prowadzony w drugiej połowie sierpnia.

Rekrutacja obowiązuje także w przedszkolach. Do 15 lutego rodzice powinni złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Na wnioski o przyjęcie do przedszkola placówki czekają do 9 marca.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ruszyły zapisy do szkół podstawowych, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 1620
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
766-899
~ :)   Spokojnie powstaje w Biłgoraju Szkoła Podstawowa Prywatna ja już nad miejskimi sie nie zastanawiam. Od kwietnia podobno zapisy.
5 lutego 2018
+4
-1
e40-83b
~ rozsądku brak i dyrekcji i rodzicom   Jeżeli chodzi o nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 to prezentują wysoki poziom nauczania, ale organizacja pracy i jak wcześniej przedmówcy wspominali liczebność stanowi duży problem. Swoje dziecko przeniosłam do Szkoły Podstawowej nr 5 po dwuch latach nauki w Szkole nr 1, to był dobry ruch, ale wtedy jeszcze o tym nie wiedziałam.
Bardzo fajną, kameralną szkołą jest Szkoła nr 4 nie ma tłoku nie ma ścisku nauczyciele są fajni i dużo czasu poświęcają dzieciakom, standardy są dobre i atmosfera między rodzicami jest super.
Wiadomo, że odległości do szkoły są istotne, ale jeżeli są porównywalne to rekomenduję rodzicom, zastanówcie się dobrze gdzie chcecie posłać dzieciaka.
Pozdrawiam
Agnieszka
5 lutego 2018
+5
-0
21a-983
~ Rozczarowana   Poziom nauczania w jedynce mocno poleciał w dół i nie widzę, aby coś miało się zmienić. Pasją szkoły jest turystyka krajoznawcza, ale to za mało, aby dzieciaki liczyły się w szkołach średnich. Chyba to nikogo nie dziwi, że dzieciaki z jedynki grzeją ogony w ONZ. Wychowanie fizyczne na korytarzach już nikogo nie dziwi, na stołówce po 5 minut na zjedzenie obiadu i po dwie osoby na krześle.
Jedynka nie jest największą szkołą w Biłgoraju, ale na pewno najliczniejszą, a to robi różnicę w nauczaniu i wychowaniu. Wyszyński to się w grobie rechocze, jak widzi ten wasz KABARET Z JEDYNKĄ.
4 lutego 2018
+11
-3
cec-f87
~ j64   Plaga2. Choroby nakazane prawem. Wersja Youtube. Cześć 1
4 lutego 2018
+1
-0
c32-470
~ Asia  do ~ Rodzic   Twoje dziecko wcale nie musi uczyć się w przepełnionej Jedynce. To największa szkoła w mieście stąd dużo dzieci. Możesz posłać swoje dziecko do prywatnej szkoły np w Lublinie. Tam nie ma przepełnienia szkoły. Tyle pokoleń wcześniej uczyło się w Jedynce, Ty na pewno też. Były lata że uczniów było ponad 1000. Czy wtedy gorszy był system nauczania? Raczej nie. Teraz rodzice to tylko mają pretensje do innych, a nie patrzą na swoje rozpieszczone dzieci, którym wszystko wolno
4 lutego 2018
+7
-11
852-fbd
~ Rodzic   Jedynka jest fajna, tam wszyscy są zdolni, najlepsi, i grzeczni. Tam jest wspaniała atmosfera między uczniami, rodzicami i nauczycielami. Patron czuwa i nic nikomu złego stać się nie może. Dzieci przyswajają wiedzę w expresowym tenpie a rodzice cieszą się z osiągnięć dzieci. Nauczyciele dostają bonusy, nagrody i pochwały za dobrze wykonaną pracę. ŻARTUJĘ !!!!!
O edukację nie pytam bo jak i czego można nuczyć dzieci w przepełnionej szkole??? Pytam jedynie kiedy przestaniecie upychać dzieci jak bydło????? Nie wiem czy patron pochwalałby przedkładanie korzyści finansowych nad dobrem dziecka panie dyrektorze.
4 lutego 2018
+14
-3
0b2-b85
~ rodzic   w MZS najlepszy i jedyny wybór to oczywiście p.Marzenka
3 lutego 2018
+3
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl