Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2018.01.16 10:11

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech - wszystko, co warto wiedzieć

Dla osób pragnących spróbować pracy jako opiekunka, Niemcy są dobrym kierunkiem. Obecnie zapotrzebowanie na usługi opieki nad osobami starszymi jest tam bardzo duże. Według różnych szacunków w ciągu najbliższych lat na niemieckim rynku pojawi się około 1,5 miliona miejsc pracy związanych z pomocą seniorom. Co warto wiedzieć o zawodzie opiekunki i gdzie najlepiej szukać zatrudnienia w Niemczech?
Praca opiekunki osób starszych w Niemczech - wszystko, co warto wiedzieć
Praca opiekunki osób starszych w Niemczech - wszystko, co warto wiedzieć

Opiekunka osób starszych - praca w Niemczech

Czy warto wyjechać za granicę, by spróbować pracy jako opiekunka? Niemcy oferują znacznie wyższe stawki godzinowe niż w Polsce. W większości przypadków minimalne wynagrodzenie opiekunki wynosi 1200 euro, często można także liczyć na zwrot kosztów podróży czy specjalne dodatki. Zaletą tej pracy jest również wygodne, darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Kto może podjąć pracę jako opiekun osób starszych

Czy tylko kobiety mogą pracować jako opiekunka osób starszych? Niemcy z reguły nie mają takich wymagań i są otwarci również na przyjmowanie do pracy mężczyzn, zwłaszcza jeśli ci mają doświadczenie w opiece nad seniorami. Nie ma także szczególnych wymagań dotyczących wieku. Na pewno osoby podejmujące się takiej pracy muszą być pełnoletnie. Powinny także posiadać doświadczenie, zdobyte choćby w opiece nad starszym członkiem rodziny.

Kwalifikacje do pracy opiekunki

Jak przygotować się do pracy opiekunki w Niemczech ? Nie każda osoba zainteresowana pracą opiekunki musi posiadać odpowiednie kursy i przygotowanie zawodowe. Niemniej jednak warto zdobywać informacje na temat najczęstszych chorób i dolegliwości, które spotykają osoby starsze. Często zdarza się, że seniorzy podlegający opiece są w dobrym stanie zdrowia. Mimo tego wymagają oni innej diety, mają inny rytm dobowy, a także przyzwyczajenia. Wiedza na ten temat pozwala zyskać spokój i czuć się przygotowanym na każdą ewentualność.

Czy Polki sprawdzają się jako opiekunka osób starszych? Niemcy bardzo cenią sobie polskie opiekunki za ich oddanie, troskę i ciepło, za rodzinną atmosferę, jaką tworzą. Doceniają także ich pracowitość, umiejętność rozwiązywania problemów oraz… talent kulinarny. To kwalifikacje, które dają im przewagę na tym rynku pracy.

Jak przygotować się do wyjazdu do Niemiec?

Zanim zdecydujemy się na wyjazd jako opiekunka (Niemcy ), warto sprawdzić, czy pośrednik, z którego usług zamierzamy skorzystać, jest rzeczywiście godną zaufania instytucją. Po pierwsze, powinien on być wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego i ewidencji działalności gospodarczej. Po drugie, musi posiadać certyfikat agencji zatrudnienia. Pewne rozeznanie powinny dać nam również opinie na temat danej firmy, jakimi podzieliły opiekunki w Niemczech.

Na przykładzie firmy http://www.eurocare.com.pl/ można wymienić jeszcze kilka dobrych praktyk agencji: podawanie adresu siedziby z możliwością bezpośredniego spotkania z pracownikami, oferowanie umów - zlecenie z ubezpieczeniem zdrowotnym, opieka konsultantów przez cały okres trwania pracy oraz dostępność referencji od dotychczasowych pracowników.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Praca opiekunki osób starszych w Niemczech - wszystko, co warto wiedzieć, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3042
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Dorota77   Praca opiekunki w Niemczech wykonuje już od 2 lat. Wyjeżdżam z Avorią i nie zamieniłabym tej agencji na żadną inną. Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy warto - to tak! Na stronie https://avoria.com.pl/najczesciej-zadawane-pytania/ znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze pytania :)
16 listopada 2019
brak ocen
Dorota77   Wyjeżdżałam do takiej pracy 3 razy. Oferty pracy znalazłam na https://avoria.com.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek/. Praca w sama sobie nie jest ciężka. Trafiałam na naprawdę wesołych seniorów. Robiłam im zakupy, przygotowywałam posiłki. Pieniądze były jak najbardziej na duży plus. Jednak Zachód jest wciąż na innym poziomie.
18 sierpnia 2019
brak ocen
ewastok  do kitka   Też jestem tego zdania, jednak wyjazd z agencją jest dużo bezpieczniejszy i zawsze można liczyć na pomoc, nie jest się samemu w obcym kraju. Ja jak wyjeżdżałam z agencją Opieka 24 Schuette to i zawieźli mnie na miejsce i zagwarantowali wszystko co potrzebne. To oszczędza człowiekowi dużo nerwów.
17 czerwca 2019
brak ocen
c22-935
~ izabela   Pracuję w Niemczech jako opiekunka, nie jest to łatwa praca wręcz przeciwnie.. Ale jeżdżę z agencji Medipe i jestem zadowolona bo im ufam, są pewną agencją i dobrze płacą. Premie tez wysokie i przejrzysty regulamin ;)
1 sierpnia 2018
brak ocen
976-161
~ Lilka de   Jako opiekunka pracuję już od 4 lat. Na początku niestety wyjeżdżałam na czarno i nie skończyło się to miło. Miałam różne problemy. Późmniej trafiłam do agencji http://pflegehelden.pl/ i od razu aproponowano mi przejście na umowę o pracę. Czuję się bezpieczniej, mam pomoc w każdej chwili i dobre warunki pracy. Poza tym często wpadają premie :)
5 czerwca 2018
brak ocen
kitka   Ja dodam od siebie, by absolutnie nie wyjeżdzać na własną rękę. Jak już zdecydujemy się na wyjazd to tylko ze sprawdzoną i cieszącą się dobrą opinią agencją. Ja pracuję w tym zawodzie od lat i co najnajmniej od 3 lat wyjeżdzam regularnie z Dolce Vita. Uowa, dobre stawki i dodatkowe premie ( np przed świętami ). Dbają o swoich pracownikow i to da się odczuć.
7 marca 2018
brak ocen
b06-8b9
~ Mariola   Chęci są ważne i język, a reszta jakoś się potoczy. I odwagę trzeba mieć żeby od tak wyjechac z kraju i pracowac daleko od bliskich. Ja miałam dobrze, bo akurat z koleżanką wyjechałyśmy do Niemiec. Do tej pory pracujemy w laxo care. Jak coś się działi to zawsze jedna do drugiej mogła zadzwonić albo wyjśc na kawę pogadać.
15 lutego 2018
brak ocen
f68-a2e
~ Grażyna   Jak się jedzie to warto znać język. Jestem opiekunką w promedica24 i za to, że znam niemiecki na dobrym poziomie mam trochę więcej pieniędzy. Nową formę zatrudnienia wprowadzono to też stawki się podniosły i inna umowa jest, bardziej przejrzysta. Lepiej jechać ze znaną agencją niż taką, o której nic nikt nie wie.
17 stycznia 2018
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
dzisiaj, 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 09:21 Biłgoraj
Mógł doprowadzić do pożaru
dzisiaj, 10:55 Rakówka
Jednośladem na podwójnym gazie
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w środę, godzina 18:29 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń na Lubelszczyźnie
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku komendanta biłgorajskiej straży pożarnej
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
dzisiaj, 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
we wtorek, godzina 18:15 Lubelszczyzna
14 osób hospitalizowanych w ciągu ostatniej doby
we wtorek, godzina 08:58 Łukowa
Przekroczył prędkość, miał ponad 1,5 promila
w środę, godzina 12:00 Kraj
IV etap luzowania obostrzeń. Czas na maseczki, kina, wesela i siłownie
W środę, 27 maja, premier ogłosił wprowadzenie kolejnego, IV już etapu luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem będą otwierane kina i siłownie. Będzie można także zdjąć maseczki, ale nie wszędzie. Zniesiono limity wiernych w kościołach. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
dzisiaj, 07:19 Biłgoraj
XXVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Moje Zakątki"
w środę, godzina 07:53 Frampol
Trwa modernizacja budynku przy ul. Zamojskiej
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
w poniedziałek, godzina 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl